Škoda Rapid Sport: to je novinka škodovky pro Wörthersee 2013

(doplněno) Rapid jako sportovní auto nevypadá, ani talent v tomhle směru mu ale nechybí. Letos jej chce naplno uplatnit v Reifnitzu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Rapid Sport: to je novinka škodovky pro Wörthersee 2013

6.5.2013 | Petr Miler | 16 příspěvků

Škoda Rapid Sport: to je novinka škodovky pro Wörthersee 2013

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(doplněno) Rapid jako sportovní auto nevypadá, ani talent v tomhle směru mu ale nechybí. Letos jej chce naplno uplatnit v Reifnitzu.

Tip: Prohlédněte si také fotky skutečného Rapidu Sport z letošního setkání GTI u Wörthersee.

Doplněno 7.5. 13:00: Doplnili jsme další obrázky Rapidu Sport, které jej odhalují už ze všech stran. Jde sice stále jen o skici, i tak si ale můžete udělat o poznání lepší představu o řešení zádě s funkčním difuzorem a dvojící výfuků, více patrné je též rozšíření blatníků a další dosud jen popisované detaily.


Poslední dobou o Škodě Rapid příliš slyšet není, alespoň ne od škodovky, přitom z hlediska prodejů si auto v České republice aktuálně vede lépe než kdy dříve. Nebýt čínského Rapidu Xin Rui, nefiguroval by tento vůz mezi posledními aktualitami škodovky vůbec a nebýt přistižení Rapidu Spaceback v Evropě, zřejmě by sešel z očí i vám. Dává tak docela dobrý marketingový smysl, že novinka automobilky pro nadcházející setkání GTI u Wörthersee v rakouském Reifnitzu stojí právě na základech Rapidu a nikoli Octavie, Octavie Combi nebo Superbu, kterých jsou v poslední době média plná.

Když si k tomu přidáme, že novinka si říká Rapid Sport, může být marketingový prospěch zdánlivě jediný smysl, který tento krok dává, ale nenechte se mýlit. Rapid je dostupný, Rapid je jednoduchý, ale rozhodně není neschopný z hlediska jízdních schopností. Loni jsme verzi 1,2 TSI dali za uši takovým způsobem, že by s tím měl problém lecjaký vyhlášený sporťák, Rapid ale jen držel a řídit jej vůbec nebylo nezáživné. Postavit pak na základech něčeho takového auto ještě schopnější se tedy nezdá být úplně pomýlené - nejmenší sedano-liftback škodovky takovou stránku má, jen ji pečlivěji skrývá.

Podobně ostatně hovoří samotné avízo automobilky, v němž šéf Škody Winfried Vahland konstatuje, že s Rapidem Sport automobilka ukáže „poprvé vysloveně sportovní a emocionální variantu nové kompaktní limuzíny” a že koncept „možnosti, které se skrývají v Rapidu”. O technice toho zatím mnoho nevíme, vzhled ale naznačuje první uvolněná skica a také pár informací.

Na své karoserii tedy auto kombinuje metalízy šedá Steel a červená Corrida, výraz mu pak mají dodávat i 19palcová kola z lehké slitiny. Předek dostal nový nárazník s mohutným otvorem pro přívod vzduchu a výrazné „lízátko”. Zboku mají zaujmout rozšířené blatníky a prahy, u zádě se pak můžeme už spolehnout jen na popis Škody - hovoří o výrazném nárazníku se dvěma integrovanými koncovkami výfuku a jinak zbarvených zadních skupinových svítilnách. Vepředu i vzadu má být použita trocha karbonu a uvnitř se vůz dočkal sportovního volantu, sedaček Recaro a osvětlených prahových lišt.

Více toho bohužel tisková zpráva neříká a ani onen jediný obrázek vás zřejmě neuspokojí. Co nejdříve se ale pokusíme zjistit více a tento článek doplnit. Pokud by se to nepovedlo, ve středu se auto ukáže veřejnosti přímo u Wörthersee a těžko před námi něco skryje.


Škoda Rapid Sport: to je novinka škodovky pro Wörthersee 2013 - 1 - Skoda Rapid Sport 2013 dalsi 01Škoda Rapid Sport: to je novinka škodovky pro Wörthersee 2013 - 2 - Skoda Rapid Sport 2013 dalsi 02Škoda Rapid Sport: to je novinka škodovky pro Wörthersee 2013 - 3 - Skoda Rapid Sport 2013 dalsi 03
Nové obrázky ukazují koncept spoetvoního Rapidu už ze všech stran

Škoda Rapid Sport: to je novinka škodovky pro Wörthersee 2013 - 4 - Skoda Rapid Sport prvni 01
To je zatím jediný dostupný pohled na Rapid Sport. Snad se brzy dočkáme i skutečné fotky...

Petr Miler

Diskuze 16 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.