Škoda Superb RS je znovu ve hře. Dorazit má za dva roky, s 300 koňmi

Ostřejší verze má dostat upravený 2,0 TSI, snížený podvozek, agresivnější bodykit a sportovní sedadla. Její příchod však stále není jistý.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Superb RS je znovu ve hře. Dorazit má za dva roky, s 300 koňmi

28.4.2016 | Petr Prokopec | 7 příspěvků

Škoda Superb RS je znovu ve hře. Dorazit má za dva roky, s 300 koňmi

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ostřejší verze má dostat upravený 2,0 TSI, snížený podvozek, agresivnější bodykit a sportovní sedadla. Její příchod však stále není jistý.

O Škodě Superb RS se mluvilo hojně již v případě druhé generace, a to zejména v souvislosti s 3,6litrovým atmosférickým šestiválcem a pohonem všech kol. Obdobné ústrojí měl i Volkswagen Passat, který následně dorazil do prodeje ve verzi R36 naladěné na 300 koní. Sedan přitom s tímto výkonem dokázal zdolat stovku za 5,6 sekund, což byla v roce 2007 působivá jízdní dynamika.

Superb bohužel nakonec ostrouhal, neboť v jeho případě byl motor utlumen na 260 koní, což vyústilo v 6,4sekundové zrychlení. Motor 3,6 V6 FSI navíc následně vypadl z výrobního programu VW Group a na jeho místo nastoupil přeplňovaný čtyřválec, který sice může mít vyšší výkon než šestiválec, jenže také ze sebe nedoluje maximum „koncernového potenciálu”.

Ve světle výše zmíněného asi není překvapením, že s příchodem třetí generace Škody Superb se o verzi RS opětovně mluví, a navíc stále častěji. Mladoboleslavská značka sice tyto zvěsti pokaždé utnula s tím, že jediným jejím modelem ozdobeným ikonickými písmeny bude Octavia, nicméně zájem trhu může být nad prvoplánové tužby manažerů. Je totiž fakt, že Octavia RS je snad nejlepší současná škodovka a zájem o ní je velmi vysoký. Tak proč by Superb být nemohl?

Momentálně zde tak máme zprávu německých kolegů, podle nichž by Superb RS měl dorazit v roce 2018 s oním přeplňovaným čtyřválcem, ovšem naladěným na 300 koní. Souběžně s tím by byl spojen sportovnější výfukový systém či agresivnější vzhled daný odlišnými nárazníky, modifikovanými bočními prahy, zadním spoilerem nebo většími koly. Součástí výbavy by rovněž byl upravený, tedy přitvrzený a snížený, podvozek, stejně jako sedadla s lepším bočním vedením. Kromě toho by bylo možné v kabině počítat se sportovním volantem a specifickými přístroji.

Vzhledem k tomu, současný Superb 2,0 TSI 4x4 pracuje s téže, pouze jinak naladěnou technikou, by vývoj takového modelu nemohl být drahý a Škoda dnes má zákazníky, kteří jsou ochotni platit za její auta milionové ceny, někdy i vícekrát. Zdá se být racionálnějším Superb RS udělat nežli nikoli, přesto je zatím předčasné odhadovat, zda se stane realitou, nebo nikoli. V Mladé Boleslavi se ale určitě pokusíme zjistit více o momentálních „náladách”...


Škoda Superb RS je znovu ve hře. Dorazit má za dva roky, s 300 koňmi - 1 - skoda superb III combi RS ilustrace 01Škoda Superb RS je znovu ve hře. Dorazit má za dva roky, s 300 koňmi - 2 - skoda superb III combi RS ilustrace 02Škoda Superb RS je znovu ve hře. Dorazit má za dva roky, s 300 koňmi - 3 - Skoda Superb RS render 01Škoda Superb RS je znovu ve hře. Dorazit má za dva roky, s 300 koňmi - 4 - Skoda Superb RS render 02
škoda Superb RS se ukázala vícero neoficiálních ilustracích jako liftback i kombík. Zda ale skutečně dorazí, to zatím není jisté

Zdroj: Autobild

Petr Prokopec

Diskuze 7 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše