Škoda Yeti Laurin a Klement: také kompaktní SUV zavoní po luxusu

Česká automobilka žije v poslední době hlavně Rapidem. Opomínat ale nechce ani zbylé modely, a tak si připravila i menší změny pro SUV Yeti.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Yeti Laurin a Klement: také kompaktní SUV zavoní po luxusu

12.10.2012 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Škoda Yeti Laurin a Klement: také kompaktní SUV zavoní po luxusu

/

Česká automobilka žije v poslední době hlavně Rapidem. Opomínat ale nechce ani zbylé modely, a tak si připravila i menší změny pro SUV Yeti.

Pařížský autosalon letos představil poměrně velké množství nových modelů. Rušno bylo i na stánku Škody, ačkoliv nový Rapid jsme již dávno znali z oficiálních fotografií či vlastních dojmů. K dispozici ovšem byly pouze německé či „španělské“ ceny, jejichž výše všechny domácí příznivce mladoboleslavské značky poněkud vyděsila. Jelikož však česká realita není tak hrozivá, může Škoda prezentaci na autosalonu považovat za úspěšnou. A to přesto, že díky Rapidu se poněkud zapomnělo na model Yeti, který v listopadu dorazí do prodeje i v luxusní verzi Laurin a Klement.

Po Škodě Octavia a Superb se jedná již o třetí produkt automobilky, které se pyšní příjmeními původních zakladatelů značky. Díky tomu víme, že změny nemáme hledat v motorovém prostoru, nýbrž v kabině. Počítat lze přitom s černým koženým čalouněním se stříbrnými středy sedadel, tříramenným volantem v kůži, piano lakem nebo dřevěným dekorem, stříbrně lemovanými koberečky, rádiem Bolero nebo síťovým programem v zavazadelníku.

Zvenčí se pak Yeti ve verzi Laurin a Klement pyšní 17palcovými koly Annapurna, bi-xenony s funkcí natáčení do zatáček, zpětným zrcátkem s tlumením odražených světel na straně řidiče, unikátními střešními ližinami a samozřejmě znaky LaK, které najdete na obou předních blatnících. K dispozici jsou pro tento model veškeré metalické barvy z portfolia Škody, a to včetně stále populárního bílého odstínu.

Cenu verze Laurin a Klement, která bude pravděpodobně jako u Superbu nabízena coby zvláštní výbava k jakémukoli lepšímu provedení Yeti, zatím neznáme. Dá se však očekávat, že se v cenících Škody objeví co nevidět.

Aby nezůstalo jen u luxusu, bude od listopadu rozšířena i nabídka pro standardní verzi Škody Yeti. A to především o systém detekce únavy řidiče, který sleduje chování majitele vozu za volantem a v případě nebezpečí spustí alarm na přístrojovém štítu. Modernizaci se kromě toho podrobil navigační systém Columbus, nové pak bude madlo řadicí páky.

Kromě toho by Yeti měl dorazit i jako speciální model Adventure, který bude kombinovat unikátní stříbrné čalounění interiéru s paketem Reef. Ten přitom zahrnuje 17palcová litá kola Matterhorn, stříbrné střešní ližiny nebo černo-stříbrné ochranné boční lišty.


Škoda Yeti Laurin a Klement: také kompaktní SUV zavoní po luxusu - 1 - Skoda Yeti Laurin a Klement prvni 01Škoda Yeti Laurin a Klement: také kompaktní SUV zavoní po luxusu - 2 - Skoda Yeti Laurin a Klement prvni 02Škoda Yeti Laurin a Klement: také kompaktní SUV zavoní po luxusu - 3 - Skoda Yeti Laurin a Klement prvni 03Škoda Yeti Laurin a Klement: také kompaktní SUV zavoní po luxusu - 4 - Skoda Yeti Laurin a Klement prvni 04Škoda Yeti Laurin a Klement: také kompaktní SUV zavoní po luxusu - 5 - Skoda Yeti Laurin a Klement prvni 05Škoda Yeti Laurin a Klement: také kompaktní SUV zavoní po luxusu - 6 - Skoda Yeti Laurin a Klement prvni 06Škoda Yeti Laurin a Klement: také kompaktní SUV zavoní po luxusu - 7 - Skoda Yeti Laurin a Klement prvni 07Škoda Yeti Laurin a Klement: také kompaktní SUV zavoní po luxusu - 8 - Skoda Yeti Laurin a Klement prvni 08Škoda Yeti Laurin a Klement: také kompaktní SUV zavoní po luxusu - 9 - Skoda Yeti Laurin a Klement prvni 09
Těžko říci, kolik zákazníků sáhne po luxusní verzi zrovna u modelu Yeti, minimálně automobilka ale věří tomu, že se nějací najdou

Petr Prokopec

Diskuze 4 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše