Slavný herec skupuje automobilová dealerství, vrací se tak ke svým začátkům

Začínal jako model, pak se proslavil jako rapper, úplně nejvíce slávy si ale utrhl jako herec. Teď míří ještě jinam a postupně kupuje další automobilová dealerství. Nejnověji si od Marka Wahlberga koupit Chevrolety.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Slavný herec skupuje automobilová dealerství, vrací se tak ke svým začátkům

3.7.2020 | Petr Prokopec

Slavný herec skupuje automobilová dealerství, vrací se tak ke svým začátkům

/

Foto: Mark Wahlberg Chevrolet@Facebook

Začínal jako model, pak se proslavil jako rapper, úplně nejvíce slávy si ale utrhl jako herec. Teď míří ještě jinam a postupně kupuje další automobilová dealerství. Nejnověji si od Marka Wahlberga koupit Chevrolety.

Pokud některá z hollywoodských ikon pracuje na filmu spojeném s automobily, můžeme již pomalu automaticky počítat s tím, že dopravním prostředkům propadne. Výjimkou není ani Mark Wahlberg, který se v roce 2014 stal součástí série Transformers. S obřími roboty se pak znovu setkal ještě v roce 2017, kdy láska zejména k produktům koncernu General Motors, pro který byly snímky obrovskou reklamní platformou, propukla již naplno. Jen o rok později tak Wahlberg vstoupil do světa prodejců aut.

Nyní slavný herec svůj záběr rozšiřuje, neboť koupil další dealerství. Stále přitom zůstává u koncernu GM, neboť po Chevroletu tu nyní máme převzetí společnosti Haydocy Buick-GMC. Součástí transakce je mimo to i dealerství Airstreamu a dalších karavanů, Wahlberg tedy bude kromě běžných aut prodávat i obytné vozy a přívěsy. Všechny tři podniky přitom sídlí v Columbusu v Ohiu, přičemž showroom Buicku a GMC se dokonce nachází přímo přes ulici naproti dealerství Wahlbergova Chevroletu.

Nejlépe placený hollywoodský herec roku 2017 přitom veškeré showroomy vlastní společně se svým obchodním partnerem Jayem Feldmanem, se kterým se potkal právě při natáčení svých prvních (ale v celkovém pořadí již čtvrtých) Transformers. Dvojice si evidentně sedla, neboť Feldman je rovněž spolumajitelem řetězce restaurací rychlého občerstvení Wahlburgers, který původně založili jeho bratři Donnie a Paul.

Wahlbergův záběr je nicméně daleko širší, herec totiž od roku 2013 vlastní Barbadoský kriketový tým. O dva roky později pak spolu s rapperem Seanem Combsem (Puff Daddy, P. Diddy a nejnověji jen Diddy) investoval do minerální vody Aquahydrate, v roce 2016 pak rozjel firmu na sportovní výživu. Loni pak odkoupil podíl také ve fitness společnosti F45, která má ve Státech hned několik podniků. A aby toho nebylo málo, lze zmínit také investici do firmy StockX.

Herec je tedy na stáří stoprocentně zajištěný, přičemž se de facto vrátil ke svým kořenům. Ještě předtím, než zamířil do Hollywoodu přes modeling a rap (jeho umělecké jméno Marky Mark patrně budete znát), totiž krátce pracoval jako prodejce aut. Zároveň byl i vyškoleným mechanikem a dokonce řídil odtahovku. Auta tak vlastně v jeho srdci byla odjakživa, ovšem bylo třeba obřích transformujících robotů, aby tato vášeň propukla naplno


Slavný herec skupuje automobilová dealerství, vrací se tak ke svým začátkům - 1 - Mark Wahlberg Chevrolet nove foto 01Slavný herec skupuje automobilová dealerství, vrací se tak ke svým začátkům - 2 - Mark Wahlberg Chevrolet nove foto 02Slavný herec skupuje automobilová dealerství, vrací se tak ke svým začátkům - 3 - Mark Wahlberg Chevrolet nove foto 03
Mark Wahlberg před dvěma lety koupil dealerství Chevroletu. Nyní k tomu mimo jiné přidal i showroomu Buicku a GMC ležící přímo přes silnici. Foto: Mark Wahlberg Chevrolet@Facebook

Zdroje: Auto News, Mark Wahlberg Chevrolet@Facebook

Petr Prokopec

Autobazar

zobrazit vše