Slovák vynesl z továrny fotky nového VW Golf, nafotil ho zvenčí i zevnitř

Premiéra nového Golfu se má odehrát za 9 dnů, podle všeho slovenský zaměstnanec Volkswagenu ale rozhodl jinak. Venku jsou už teď velmi slušné pohledy na podobu exteriéru i interiéru.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Slovák vynesl z továrny fotky nového VW Golf, nafotil ho zvenčí i zevnitř

15.10.2019 | Petr Prokopec

Slovák vynesl z továrny fotky nového VW Golf, nafotil ho zvenčí i zevnitř

/

Premiéra nového Golfu se má odehrát za 9 dnů, podle všeho slovenský zaměstnanec Volkswagenu ale rozhodl jinak. Venku jsou už teď velmi slušné pohledy na podobu exteriéru i interiéru.

Není žádným tajemstvím, že již příští týden ve čtvrtek proběhne oficiální premiéra osmé generace Volkswagenu Golf. Německá automobilka nás ovšem v posledních měsících zavalila neskutečným přívalem informací, díky čemuž nečekáme žádné extra velké překvapení. Navíc jsme auto už dříve mohli spatřit s drobným nebo také žádným maskováním. Opravdu kvalitní pohled zvenčí ale chyběl, stejně jako fotka nemaskovaného interiéru. Obojí se nyní mění díky Slovákovi, který fotky nového Golfu vystavil na internetu.

Nový Golf si tedy můžeme vcelku detailně prohlédnout zvenčí i zevnitř. V případě exteriéru je zjevné, že VW zůstal opět pouze u evoluce, která se nejvíce projevila v rámci světel. Ty užívají technologii LED a přímo navazují na stále užší čelní masku, která byla v centru ozdobena lehce přepracovaným logem.

Evoluce se týká rovněž předního nárazníku, který je inspirován hlavně sportovními deriváty sedmé generace. Novinka tak i se základním pohonným ústrojím vypadá poměrně dynamicky. Pohled do kabiny přitom dokazuje, že pod kapotou nelze v případě tohoto konkrétního exempláře počítat s hybridizací. Povšimnout si totiž můžeme šestistupňového manuálu, který je svázán pouze s čistě spalovacími jednotkami. Mezi ně patří 1,0 TSI, 1,5 TSI a 2,0 TDI.

Pro mild-hybridní a plug-in hybridní varianty je pro změnu připraveno výlučně sedmistupňové DSG, tedy minimálně zpočátku výroby. Němci mají k dispozici i novou manuální převodovku, která byla koncipována hlavně s ohledem na snížení spotřeby resp. emisí CO2, a to nikoli jen delšími převody.

Z motorového prostoru se můžeme přesunout do kabiny, kde nás již čeká skutečná revoluce. Volkswagen totiž přichází se zcela novým kokpitem zvaným Innovision, který dává vale analogovému přístrojovému štítu a většině klasických ovládacích tlačítek. Místo toho tu máme dvojici digitálních obrazovek, která může být doplněna příplatkovým head-up displejem. Přepracováno bylo také hlasové ovládání, jenž má být daleko intuitivnější.

Více si řekneme za týden, nyní již jen můžeme poslat naši kondolenci na Slovensko. Dá se totiž předpokládat, že Slovák, který snímky vynesl z továrny, nebude Volkswagenem zrovna bohatě odměněn. Spíše máme pocit, že jeho slova „Priatelia, je mi česť vám trochu v predstihu predstaviť úplne novú generáciu svetového Bestselleru Golf... Golf VIII.“ rozšíří seznam posledních vět přinejmenším před propuštěním z práce.


Slovák vynesl z továrny fotky nového VW Golf, nafotil ho zvenčí i zevnitř - 1 - VW Golf VIII 2020 novy unik Slovensko 01Slovák vynesl z továrny fotky nového VW Golf, nafotil ho zvenčí i zevnitř - 2 - VW Golf VIII 2020 novy unik Slovensko 02Slovák vynesl z továrny fotky nového VW Golf, nafotil ho zvenčí i zevnitř - 3 - VW Golf VIII 2020 novy unik Slovensko 03Slovák vynesl z továrny fotky nového VW Golf, nafotil ho zvenčí i zevnitř - 4 - VW Golf VIII 2020 novy unik Slovensko 04Slovák vynesl z továrny fotky nového VW Golf, nafotil ho zvenčí i zevnitř - 5 - VW Golf VIII 2020 novy unik Slovensko 05Slovák vynesl z továrny fotky nového VW Golf, nafotil ho zvenčí i zevnitř - 6 - VW Golf VIII 2020 novy unik Slovensko 07
Nový VW Golf si můžeme představit zvenčí i zevnitř, a to již devět dní před oficiální premiérou

Zdroj: SomFanusikVolkswagenov@Facebook

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše