Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Smart ForTwo Edition Iceshine: proti stáří veselými barvičkami
15.6.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Smart zůstává věrný své jednomodelové ofenzivě a ForTwo opatřil novou zbrojí. Edice Iceshine ale bank rozbije jen těžko.
Smart měl velké plány, nakonec ale skončil u výroby jednoho malého modelu. Jmenuje se ForTwo, ve své druhé generaci je k mání od roku 2007 a nedávno prošel menším faceliftem. Žádný velký hit to není a s prodeji asi razantněji nepomůže ani elektrická verze s ujetou cenou, která se právě dostala do produkce. Nicméně edice Iceshine by s odbytem 1 800 kusů tohoto modelu pomoci mohla. Právě tímto číslem je limitována její výroba, a tak se podívejme, co nabízí.
Řekli jsme, že vyráží proti stáří veselými barvičkami, ale obojí je pravda jen z poloviny. Pět let na trhu zase není tolik a z barev je veselá jen jedna ze dvou. Je to azurová modř, kterou je lakována celá karoserie krom jakéhosi rámu vozu, vnějších zpětných zrcátek a disků z lehkých slitin, které jsou oděny do bílého laku. Ten je také tím druhým, alternativním, s ním je pak For Two hotová Sněhurka na kolech, neboť bílé je úplně všechno.
Samotná kola jsou také specifická. Jde o „patnáctky” obuté do pneumatik 175/55 R15 resp. 195/50 R15 (vpředu/vzadu), které doplňují standardně dodávaná světla s LED a logo edice Iceshine poblíž sloupků A.
Uvnitř se tato specialitka vyznačuje sedadly s polokoženým čalouněním, tříramenným sportovním volantem s „pádly” pro volbu převodových stupňů standardně dodávaného automatu a hned na několika místech najdeme kontrastní obšití kožených doplňků. Vůbec kombinace černého a šedého odstínu se v interiéru objevuje leckde i v „plastovém podání” a ačkoli to je v rámci nabídky Smartu jedinečné, moc vesele to už na rozdíl od zevnějšku nepůsobí.
Aby toho nebylo málo, ledově zářícímu smartíku je vlastní i trocha výbavy k dobru, z níž můžeme zmínit lepší audiosystém, automatickou klimatizaci, elektrická okna, panoramatickou střechu nebo podlahové koberečky.
Zaujalo? Pak zopakujme, že v Evropě bude k mání 1 800 vozů tohoto provedení a jeho dodávky začnou v říjnu. K mání bude jak Coupe, tak Cabrio s motory o výkonu 71 nebo 84 koní a cena na německém trhu začne na 14 490 Eur (cca 370 tisíc Kč).





























Nejčerstvější posilou týmu jménem Smart je tento ForTwo s cenou začínající na 370 tisících Kč. Tahle zář bude ráda, když 1 800 zákazníků vůbec zaslepí...
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Stačí skutečně velmi, velmi málo, aby nejnovější Ferrari vypadalo dokonale věrohodně jako nová Toyota
5.7.2025BMW se hlásí o rekord z nejnáročnějšího okruhu světa. Pomalé jeho auto není, vše ostatní je ale diskutabilní
4.7.2025Čínskému SUV Ferrari za cenu Škody začaly při ostré jízdě hořet brzdy, výrobce říká, že je to úplně normální
2.7.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Populární japonské mini muselo kvůli EU v prodeji jako nové skončit. V bazarech dokazuje, že je čeho litovat
před 10 hodinamiFord upravil své levné velké SUV pro Čínu, aby ho nabídl po celém světě. Jeho skutečný původ skrývá
včeraProdeje elektrických Fordů se dál mohutně propadají, sportovní spalovací Mustang už v USA dokonce překonává rodinný Mach-E
včeraNová specialita Porsche vypadá jako stvořená pro Česko, dvouocasý lev ho nezdobí zdaleka jen tady
včeraDnes neuvěřitelný VW z dob, kdy jste si u Němců mohli poručit skoro cokoli, je k mání stále nejetý. Nikdo ani nezašpinil jeho spodek
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva