Smart ForTwo Edition Iceshine: proti stáří veselými barvičkami

Smart zůstává věrný své jednomodelové ofenzivě a ForTwo opatřil novou zbrojí. Edice Iceshine ale bank rozbije jen těžko.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Smart ForTwo Edition Iceshine: proti stáří veselými barvičkami

15.6.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Smart ForTwo Edition Iceshine: proti stáří veselými barvičkami

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Smart zůstává věrný své jednomodelové ofenzivě a ForTwo opatřil novou zbrojí. Edice Iceshine ale bank rozbije jen těžko.

Smart měl velké plány, nakonec ale skončil u výroby jednoho malého modelu. Jmenuje se ForTwo, ve své druhé generaci je k mání od roku 2007 a nedávno prošel menším faceliftem. Žádný velký hit to není a s prodeji asi razantněji nepomůže ani elektrická verze s ujetou cenou, která se právě dostala do produkce. Nicméně edice Iceshine by s odbytem 1 800 kusů tohoto modelu pomoci mohla. Právě tímto číslem je limitována její výroba, a tak se podívejme, co nabízí.

Řekli jsme, že vyráží proti stáří veselými barvičkami, ale obojí je pravda jen z poloviny. Pět let na trhu zase není tolik a z barev je veselá jen jedna ze dvou. Je to azurová modř, kterou je lakována celá karoserie krom jakéhosi rámu vozu, vnějších zpětných zrcátek a disků z lehkých slitin, které jsou oděny do bílého laku. Ten je také tím druhým, alternativním, s ním je pak For Two hotová Sněhurka na kolech, neboť bílé je úplně všechno.

Samotná kola jsou také specifická. Jde o „patnáctky” obuté do pneumatik 175/55 R15 resp. 195/50 R15 (vpředu/vzadu), které doplňují standardně dodávaná světla s LED a logo edice Iceshine poblíž sloupků A.

Uvnitř se tato specialitka vyznačuje sedadly s polokoženým čalouněním, tříramenným sportovním volantem s „pádly” pro volbu převodových stupňů standardně dodávaného automatu a hned na několika místech najdeme kontrastní obšití kožených doplňků. Vůbec kombinace černého a šedého odstínu se v interiéru objevuje leckde i v „plastovém podání” a ačkoli to je v rámci nabídky Smartu jedinečné, moc vesele to už na rozdíl od zevnějšku nepůsobí.

Aby toho nebylo málo, ledově zářícímu smartíku je vlastní i trocha výbavy k dobru, z níž můžeme zmínit lepší audiosystém, automatickou klimatizaci, elektrická okna, panoramatickou střechu nebo podlahové koberečky.

Zaujalo? Pak zopakujme, že v Evropě bude k mání 1 800 vozů tohoto provedení a jeho dodávky začnou v říjnu. K mání bude jak Coupe, tak Cabrio s motory o výkonu 71 nebo 84 koní a cena na německém trhu začne na 14 490 Eur (cca 370 tisíc Kč).


Smart ForTwo Edition Iceshine: proti stáří veselými barvičkami - 1 - Smart ForTwo Edition Iceshine 01Smart ForTwo Edition Iceshine: proti stáří veselými barvičkami - 2 - Smart ForTwo Edition Iceshine 02Smart ForTwo Edition Iceshine: proti stáří veselými barvičkami - 3 - Smart ForTwo Edition Iceshine 03Smart ForTwo Edition Iceshine: proti stáří veselými barvičkami - 4 - Smart ForTwo Edition Iceshine 04Smart ForTwo Edition Iceshine: proti stáří veselými barvičkami - 5 - Smart ForTwo Edition Iceshine 05Smart ForTwo Edition Iceshine: proti stáří veselými barvičkami - 6 - Smart ForTwo Edition Iceshine 06Smart ForTwo Edition Iceshine: proti stáří veselými barvičkami - 7 - Smart ForTwo Edition Iceshine 07Smart ForTwo Edition Iceshine: proti stáří veselými barvičkami - 8 - Smart ForTwo Edition Iceshine 08Smart ForTwo Edition Iceshine: proti stáří veselými barvičkami - 9 - Smart ForTwo Edition Iceshine 09Smart ForTwo Edition Iceshine: proti stáří veselými barvičkami - 10 - Smart ForTwo Edition Iceshine 10Smart ForTwo Edition Iceshine: proti stáří veselými barvičkami - 11 - Smart ForTwo Edition Iceshine 11Smart ForTwo Edition Iceshine: proti stáří veselými barvičkami - 12 - Smart ForTwo Edition Iceshine 12Smart ForTwo Edition Iceshine: proti stáří veselými barvičkami - 13 - Smart ForTwo Edition Iceshine 13Smart ForTwo Edition Iceshine: proti stáří veselými barvičkami - 14 - Smart ForTwo Edition Iceshine 14Smart ForTwo Edition Iceshine: proti stáří veselými barvičkami - 15 - Smart ForTwo Edition Iceshine 15Smart ForTwo Edition Iceshine: proti stáří veselými barvičkami - 16 - Smart ForTwo Edition Iceshine 16Smart ForTwo Edition Iceshine: proti stáří veselými barvičkami - 17 - Smart ForTwo Edition Iceshine 17Smart ForTwo Edition Iceshine: proti stáří veselými barvičkami - 18 - Smart ForTwo Edition Iceshine 18Smart ForTwo Edition Iceshine: proti stáří veselými barvičkami - 19 - Smart ForTwo Edition Iceshine 19Smart ForTwo Edition Iceshine: proti stáří veselými barvičkami - 20 - Smart ForTwo Edition Iceshine 20Smart ForTwo Edition Iceshine: proti stáří veselými barvičkami - 21 - Smart ForTwo Edition Iceshine 21Smart ForTwo Edition Iceshine: proti stáří veselými barvičkami - 22 - Smart ForTwo Edition Iceshine 22Smart ForTwo Edition Iceshine: proti stáří veselými barvičkami - 23 - Smart ForTwo Edition Iceshine 23Smart ForTwo Edition Iceshine: proti stáří veselými barvičkami - 24 - Smart ForTwo Edition Iceshine 24Smart ForTwo Edition Iceshine: proti stáří veselými barvičkami - 25 - Smart ForTwo Edition Iceshine 25Smart ForTwo Edition Iceshine: proti stáří veselými barvičkami - 26 - Smart ForTwo Edition Iceshine 26Smart ForTwo Edition Iceshine: proti stáří veselými barvičkami - 27 - Smart ForTwo Edition Iceshine 27Smart ForTwo Edition Iceshine: proti stáří veselými barvičkami - 28 - Smart ForTwo Edition Iceshine 28Smart ForTwo Edition Iceshine: proti stáří veselými barvičkami - 29 - Smart ForTwo Edition Iceshine 29
Nejčerstvější posilou týmu jménem Smart je tento ForTwo s cenou začínající na 370 tisících Kč. Tahle zář bude ráda, když 1 800 zákazníků vůbec zaslepí...

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.