Smečku nových vrcholných SUV Škody nafotili při testech. Na Mazdy si hrála marně

Chystané nejluxusnější, nejstylovější a nejdražší SUV české značky bylo sice maskované vtipně, svým hávem ale nikoho nezmátlo. Spíše o to více přitáhlo pozornost fotografů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Smečku nových vrcholných SUV Škody nafotili při testech. Na Mazdy si hrála marně

13.9.2018 | Petr Prokopec

Smečku nových vrcholných SUV Škody nafotili při testech. Na Mazdy si hrála marně

/

Chystané nejluxusnější, nejstylovější a nejdražší SUV české značky bylo sice maskované vtipně, svým hávem ale nikoho nezmátlo. Spíše o to více přitáhlo pozornost fotografů.

Prozatím jen Tesla se rozhodla, že pomalu sto let neměnné a zavedené automobilové postupy je třeba postavit na hlavu. V případě Modelu 3 proto kalifornský startup zkusil prakticky zcela obejít testovací fázi, během které vyjedou na silnice předprodukční prototypy, na nichž se vychytávají poslední mouchy. Testy v reálném provozu se Tesla pokusila nahradit pokročilými počítačovými simulacemi, které soudě podle následných produkčních excesů až tak pokročilé nebyly.

Ostatní výrobci ovšem na testování v terénu navzdory snahám americké konkurence nezanevřeli, jak nám momentálně dokazuje Škoda. Ta se rozhodla, že nepoužije běžnou kamufláž, která má zabránit v pořízení fotek dříve, než to mladoboleslavští uznají za vhodné. Místo toho chystaný Kodiaq GT oblepila fólií, která ze Škody dělá Mazdu.

Je jasné, že automobilka nikoho znalého nezmate snad ani na první pohled, natož pak na ten druhý. Zvláště když mezi zaparkovanými vozy, jež byly tentokráte nafoceny v Evropě, můžeme spatřit i exemplář, který byl oblepen fólií standardním způsobem. Více patrné jsou tedy jednotlivé kontury, byť světla stále mohou působit dojmem, že nezasahují až k masce chladiče. Pohled na čelní partie může vůbec být zklamáním, neboť vůz nepůsobí tak atraktivně, jak se očekávalo. Jenže oba dojmy jsou mylné.

Kodiaq GT jsme totiž dříve viděli i bez maskování a okouzlit naopak dokáže. Nová sada špionážní fotek je tedy zajímavá hlavně místem pořízení. Hotové, nemaskované auto bylo totiž dříve nafoceno v Číně, kde brzy zamíří do prodeje. Situace v Evropě je kvůli vyčerpaným produkčním kapacitám složitější, třebaže Škoda již dříve řekla, že tu tento model nabídnout chce.

Testování na starém kontinentu naznačuje, že nějakou cestu ke zdejší výrobě se podařilo nebo podaří najít, a tak je nyní otázkou spíše „kdy” než „zda” se auto objeví ve zdejší nabídce. Pokud se tak stane, očekávejme pod kapotou to lepší z techniky Škody Kodiaq. Nakonec ke to Kodiaq GT, který dnes dobře známý model povýší hlavně v oblasti luxusu, stylu a také ceny - půjde o nový vrcholný model značky.


Smečku nových vrcholných SUV Škody nafotili při testech. Na Mazdy si hrála marně - 1 - Skoda Kodiaq GT 2018 spy foto Mazda style 03Smečku nových vrcholných SUV Škody nafotili při testech. Na Mazdy si hrála marně - 2 - Skoda Kodiaq GT 2018 spy foto Mazda style 05Smečku nových vrcholných SUV Škody nafotili při testech. Na Mazdy si hrála marně - 3 - Skoda Kodiaq GT 2018 spy foto Mazda style 06Smečku nových vrcholných SUV Škody nafotili při testech. Na Mazdy si hrála marně - 4 - Skoda Kodiaq GT 2018 spy foto Mazda style 07Smečku nových vrcholných SUV Škody nafotili při testech. Na Mazdy si hrála marně - 5 - Skoda Kodiaq GT 2018 spy foto Mazda style 08Smečku nových vrcholných SUV Škody nafotili při testech. Na Mazdy si hrála marně - 6 - Skoda Kodiaq GT 2018 spy foto Mazda style 10
Škoda Kodiaq GT byla nachytána v Evropě. Většina testovacích prototypů se přitom snažila skrýt za vizáž Mazdy

Smečku nových vrcholných SUV Škody nafotili při testech. Na Mazdy si hrála marně - 7 - Skoda Kodiaq GT 2018 nove spy foto 03Smečku nových vrcholných SUV Škody nafotili při testech. Na Mazdy si hrála marně - 8 - Skoda Kodiaq GT 2018 nove spy foto 04Smečku nových vrcholných SUV Škody nafotili při testech. Na Mazdy si hrála marně - 9 - Skoda Kodiaq GT 2018 nove spy foto 05Smečku nových vrcholných SUV Škody nafotili při testech. Na Mazdy si hrála marně - 10 - Skoda Kodiaq GT 2018 nove spy foto 01Smečku nových vrcholných SUV Škody nafotili při testech. Na Mazdy si hrála marně - 11 - Skoda Kodiaq GT 2018 nove spy foto 02Smečku nových vrcholných SUV Škody nafotili při testech. Na Mazdy si hrála marně - 12 - Skoda Kodiaq GT 2018 nove spy foto 06Smečku nových vrcholných SUV Škody nafotili při testech. Na Mazdy si hrála marně - 13 - Skoda Kodiaq GT 2018 nove spy foto 07Smečku nových vrcholných SUV Škody nafotili při testech. Na Mazdy si hrála marně - 14 - Skoda Kodiaq GT spy bez maskovani 01
Z našeho pohledu marně i proto, že vůz byl dříve nafocen bez špetky kamufláže v Číně

Zdroj: Auto Evolution

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše