Soutěž o ruskou limuzínu pro prezidenta Putina má vítěze, Kreml stále nezajímá

Na základě vítězného návrhu postaví Marussia vlastní prezidentský kočár. Ještě před ní však své štěstí zkusí značka GAZ, která chystá ruské Audi A8.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Soutěž o ruskou limuzínu pro prezidenta Putina má vítěze, Kreml stále nezajímá

19.7.2013 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Soutěž o ruskou limuzínu pro prezidenta Putina má vítěze, Kreml stále nezajímá

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Na základě vítězného návrhu postaví Marussia vlastní prezidentský kočár. Ještě před ní však své štěstí zkusí značka GAZ, která chystá ruské Audi A8.

Pro ruské státníky určitě není snadné překousnout fakt, že většinu svých služebních cest stráví v modelech Mercedesu nebo BMW. Proto prezident Putin již nějaký ten pátek shání opravdu důstojnou limuzínu, která by navázala na úspěchy křižníků bývalých komunistických pohlavárů, jež vyráběl ZIL. Moderní interpretace, model 4112-R, mu totiž podle mnohých nevyhovovala, ačkoliv jí snad ani neviděl na vlastní oči. Na druhou stranu, samotné fotografie nepřesvědčily ani nás, a to nejsme ruští oligarchové. Asi proto nepřekvapí, že se záhy v Rusku rozjel novodobý závod ve zbrojení.

Kromě ZILu totiž mají o dodávku Kremlu zájem také značky GAZ a Marussia Motors, přičemž první jmenovaná již začala na projektu za 4 miliardy rublů (přibližně 2,5 mld. korun) pracovat. Její výsledek však má být založen na luxusních verzích Volkswagenu a Audi A8, což zřejmě ruskému patriotismu nebude rovněž vyhovovat. Jistotu v tomto ohledu však budeme mít někdy za rok, kdy by limuzína měla být hotova.

Na rok 2015 pak svůj příspěvek na téma prezidentského kočáru ohlásila Marussia. Její model by ale měl vycházet z designové soutěže, kterou značka ve spolupráci s ruským webem Cardesign.ru uspořádala již loni, přičemž během pár týdnů dorazilo na 120 návrhů. Z těch byla nyní, po celé řadě selekcí, vybrána práce Yaroslava Yakovleva a Bernda Weela, jež prý reálné provedení výrazně ovlivní.

Pro obě značky jde přitom o značné riziko a výstřel naslepo, neboť oficiálně nepřišel z Kremlu jediný projev zájmu, ani ujištění o budoucí spolupráci. Je tak možné, že veškerá práce a snahy přijdou vniveč. Tedy alespoň na prezidentské bázi. S ohledem na ruské vlastenectví by totiž mohutná limuzína s ještě větší pohonnou jednotkou a nezměrným luxusem uvnitř našla kupce snadno.


Soutěž o ruskou limuzínu pro prezidenta Putina má vítěze, Kreml stále nezajímá - 1 - Auto pro ruskeho prezidenta vitezny navrh 01Soutěž o ruskou limuzínu pro prezidenta Putina má vítěze, Kreml stále nezajímá - 2 - Auto pro ruskeho prezidenta vitezny navrh 02Soutěž o ruskou limuzínu pro prezidenta Putina má vítěze, Kreml stále nezajímá - 3 - Auto pro ruskeho prezidenta vitezny navrh 03Soutěž o ruskou limuzínu pro prezidenta Putina má vítěze, Kreml stále nezajímá - 4 - Auto pro ruskeho prezidenta vitezny navrh 04Soutěž o ruskou limuzínu pro prezidenta Putina má vítěze, Kreml stále nezajímá - 5 - Auto pro ruskeho prezidenta vitezny navrh 05Soutěž o ruskou limuzínu pro prezidenta Putina má vítěze, Kreml stále nezajímá - 6 - Auto pro ruskeho prezidenta vitezny navrh 06Soutěž o ruskou limuzínu pro prezidenta Putina má vítěze, Kreml stále nezajímá - 7 - Auto pro ruskeho prezidenta vitezny navrh 07Soutěž o ruskou limuzínu pro prezidenta Putina má vítěze, Kreml stále nezajímá - 8 - Auto pro ruskeho prezidenta vitezny navrh 08
Vítězný návrh Yaroslava Yakovleva a Bernda Weela se u značky Marussia - i přes loga a znaky ZILu - stane realitou. Otázkou je, zda ji Kreml přijme za vlastní

Zdroj: Cardesign.ru přes WorldCarFans

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše