SsangYong LIV-2 oficiálně odhalen, k výrobě už mu chybí jen krůček

Zatím se tváří jako koncept, LIV-2 je však předprodukční prototyp, který Korejci v sériové podobě představí už během příštího roku.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

SsangYong LIV-2 oficiálně odhalen, k výrobě už mu chybí jen krůček

29.9.2016 | Robert Malík | Přidat příspěvek

SsangYong LIV-2 oficiálně odhalen, k výrobě už mu chybí jen krůček

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Zatím se tváří jako koncept, LIV-2 je však předprodukční prototyp, který Korejci v sériové podobě představí už během příštího roku.

Přestože v Paříži chybí tak významné automobilky jako je Aston Martin, Bentley, Ford či Volvo, v Evropě relativně okrajová korejská značka SsangYong do srdce Francie neváhala vyrazit. A kromě produkčních modelů Tivoli či Korando se chlubí také nejnovější studií velkého SUV nazvanou LIV-2.

Pokud nás sledujete pravidelně, patrně vám neuniklo, že jsme vám tento vůz na továrních ilustracích v první polovině září už představili a zdůraznili především fakt, že by se mělo jednat o nástupce modelové řady Rexton. Zásadní informací v jeho případě je, že si podrží žebřinový rám, který se v této kategorii stává konstrukčním přežitkem.

Korejci věří, že jim právě tohle pomůže na trzích v Rusku, Číně či Jižní Americe, kde silnice nejsou vždycky prvotřídní, SsangYong. Pokud odhalení konceptu nebudeme brát jen jako demonstraci dovedností vývojového oddělení značky, firma zjevně počítá také s evropskou klientelou.

Ačkoli se automobilka spadající pod indický koncern Mahindra & Mahindra pochlubila připravovanými pohonnými jednotkami, technické detaily čtyřválcových motorů zůstávaly až dosud obestřeny tajemstvím. Po Paříži máme konečně jasněji a i nově zjištěné nás jen utvrzuje v tom, že tohle je jednoznačně předprodukční auto a nikoli pouze naleštěný výstavní exponát.

Ve chvíli, kdy se LIV-2 transformuje v produkční model, bude k mání s jedním ze dvou agregátů. Slabší z nich bude turbodiesel o objemu 2,2 litru s maximálním výkonem 181 koňských sil a nejvyšším točivým momentem 420 newtonmetrů dostupných od 1500 do 2500 otáček za minutu. Tento čtyřválec s variabilní geometrií rozváděcích lopatek turbodmychadla a splňující normu EU6 bude k mání výlučně se sedmistupňovou automatickou převodovkou původem od Mercedesu.

Vyšší výkony nabídne přeplňovaný přímovstřikový benzínový motor GDi, který bude mít 225 koní a točivý moment bude vrcholit hodnotou 350 newtonmetrů. Dynamické parametry či udávanou spotřebu jednotlivých verzí momentálně neznáme, víme však, že velký SsanYong dostane poměrně obsáhlou bezpečnostní výbavu. Součástí standardu bude devět airbagů včetně kolenního, brzdový asistent schopný automaticky zpomalovat před překážkami, systém kontroly neúmyslného opuštění jízdního pruhu, detekce mrtvých úhlů a k dispozici bude i systém kontrolující provoz křižující prostor za autem při parkování.

Samotný koncept dostal speciální pneumatiky do terénu či elektricky výsuvné boční nášlapy i s osvětlením pro snadnější nastupování a vystupování, máme ale za to, že minimálně první položku v sériovém provedení neuvidíme. Naopak kožené čalounění, dotykové displeje, rozhraní Apple CarPlay a Google Android anebo připojení přes wifi dnes není žádné sci-fi, tohle se do výroby dostane nejspíše v nezměněné podobě.

Ptáte se kdy přesně? Nevíme, premiéra sériového auta však příliš vzdálena není. SsangYong oznámil, že produkční LIV-2 (necháme se překvapit jestli pod jménem Rexton) odhalí už v průběhu příštího roku.

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2016.


SsangYong LIV-2 oficiálně odhalen, k výrobě už mu chybí jen krůček - 1 - ssangyong liv2 koncept paris 02SsangYong LIV-2 oficiálně odhalen, k výrobě už mu chybí jen krůček - 2 - ssangyong liv2 koncept paris 03SsangYong LIV-2 oficiálně odhalen, k výrobě už mu chybí jen krůček - 3 - ssangyong liv2 koncept paris 04SsangYong LIV-2 oficiálně odhalen, k výrobě už mu chybí jen krůček - 4 - ssangyong liv2 koncept paris 05SsangYong LIV-2 oficiálně odhalen, k výrobě už mu chybí jen krůček - 5 - ssangyong liv2 koncept paris 06SsangYong LIV-2 oficiálně odhalen, k výrobě už mu chybí jen krůček - 6 - ssangyong liv2 koncept paris 07
Příští SsangYong Rexton, momentálně prezentovaný jako koncept LIV-2, dostane přeplňované čtyřválce s výkonem od 181 do 225 koní

Robert Malík

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.