SUV Seatu odhalil únik z palubního systému, vzhled vás asi do kolen nepošle

Po letech čekání na první španělské SUV jsou očekávání na maximu. Vizáž snažící se zaujmout leda ostrými hranami může leckoho zklamat.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

SUV Seatu odhalil únik z palubního systému, vzhled vás asi do kolen nepošle

1.2.2016 | Petr Prokopec | 7 příspěvků

SUV Seatu odhalil únik z palubního systému, vzhled vás asi do kolen nepošle

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Po letech čekání na první španělské SUV jsou očekávání na maximu. Vizáž snažící se zaujmout leda ostrými hranami může leckoho zklamat.

O vůbec prvním SUV španělské automobilky se zmiňujeme již hezkých pár let, prozatím však Seat odhalil pouze několik konceptů. Poslední s označením 20V20 ovšem měl být produkčnímu modelu již velmi blízký, tedy alespoň po stránce designové. To nám dokládá i nový uniknuvší snímek palubního menu, na kterém je patrná právě karoserie. Pravda, ve srovnání s loňskou studií doznala značného zjemnění, nicméně i nadále jde o nezaměnitelný rukopis značky plný ostrých hran.

Přesto se při pohledu na výsledné tvary nemůžeme ubránit jistému zklamání, neboť po letech příprav a výkřiků tu máme vzhledově vcelku fádní vůz. Na druhou stranu ale musíme dodat, že nyní již může Seat pouze pozitivně překvapit, neboť samotný snímek karoserie na palubním displeji nemůžeme brát za bernou minci. Koneckonců kupříkladu rozměry jsou jistě zkreslené, neboť SUV vypadá jako nadmíru dlouhé a vysoké, ovšem nepříliš široké.

Finální dojem budou navíc utvářet také barvy, neboť zatímco koncept se chlubil křiklavě oranžovou, zde máme jen nudnou šeď. Na slavnostní odhalení na autosalonu v Ženevě jsme tedy ještě více zvědavi než před příchodem daného snímku, přeci jen vzhled novinky bude do značné míry definovat její úspěch u zákazníků. A registrace prvního španělského SUV pak opravdu výrazně ovlivní budoucnost samotné automobilky.

Závěrem jen dodáme, že dosud neznámý také název vozu. V uplynulých měsících se spekulovalo o označením Prostyle či Aran, nově tu pak máme variantu Tecta. Možné je v tomto směru cokoliv, naše zdroje hovoří o jméně Aran, německá média mají za hotovou věc Tectu.

Jistá je tedy prakticky použitá technika, která logicky nemůže být „nekoncernová”. Kromě platformy MQB lze totiž počítat na jedné straně s pohonem předních kol, manuálem a maloobjemovými motory TSI, na druhé pak s čtyřkolkou, DSG a dieselovým dvoulitrem. Do příštího měsíce už jistě budeme vědět vše...


SUV Seatu odhalil únik z palubního systému, vzhled vás asi do kolen nepošle - 1 - Seat SUV leak infotainment 01SUV Seatu odhalil únik z palubního systému, vzhled vás asi do kolen nepošle - 2 - Seat SUV leak infotainment 02SUV Seatu odhalil únik z palubního systému, vzhled vás asi do kolen nepošle - 3 - Seat SUV leak infotainment Perex
Vzhled karoserie prvního SUV Seatu byl odhalen skrze palubní displej vozu informačně-zábavního vozu. A u koncernu VW nejde o první takové odhalení

SUV Seatu odhalil únik z palubního systému, vzhled vás asi do kolen nepošle - 4 - Seat SUV leak infotainment 03
„Německá verze” stejného obrázku snad potvrzuje autenticitu

SUV Seatu odhalil únik z palubního systému, vzhled vás asi do kolen nepošle - 5 - Seat 20V20 SUV oficialni prvni 01SUV Seatu odhalil únik z palubního systému, vzhled vás asi do kolen nepošle - 6 - Seat 20V20 SUV oficialni prvni 01aSUV Seatu odhalil únik z palubního systému, vzhled vás asi do kolen nepošle - 7 - Seat 20V20 SUV oficialni prvni 02SUV Seatu odhalil únik z palubního systému, vzhled vás asi do kolen nepošle - 8 - Seat 20V20 SUV oficialni prvni 03SUV Seatu odhalil únik z palubního systému, vzhled vás asi do kolen nepošle - 9 - Seat 20V20 SUV oficialni prvni 04SUV Seatu odhalil únik z palubního systému, vzhled vás asi do kolen nepošle - 10 - Seat 20V20 SUV oficialni prvni 05SUV Seatu odhalil únik z palubního systému, vzhled vás asi do kolen nepošle - 11 - Seat 20V20 SUV oficialni prvni 06SUV Seatu odhalil únik z palubního systému, vzhled vás asi do kolen nepošle - 12 - Seat 20V20 SUV oficialni prvni 07SUV Seatu odhalil únik z palubního systému, vzhled vás asi do kolen nepošle - 13 - Seat 20V20 SUV oficialni prvni 08SUV Seatu odhalil únik z palubního systému, vzhled vás asi do kolen nepošle - 14 - Seat 20V20 SUV oficialni prvni 09SUV Seatu odhalil únik z palubního systému, vzhled vás asi do kolen nepošle - 15 - Seat 20V20 SUV oficialni prvni 10SUV Seatu odhalil únik z palubního systému, vzhled vás asi do kolen nepošle - 16 - Seat 20V20 SUV oficialni prvni 11SUV Seatu odhalil únik z palubního systému, vzhled vás asi do kolen nepošle - 17 - Seat 20V20 SUV oficialni prvni 12SUV Seatu odhalil únik z palubního systému, vzhled vás asi do kolen nepošle - 18 - Seat 20V20 SUV oficialni prvni 13SUV Seatu odhalil únik z palubního systému, vzhled vás asi do kolen nepošle - 19 - Seat 20V20 SUV oficialni prvni 14SUV Seatu odhalil únik z palubního systému, vzhled vás asi do kolen nepošle - 20 - Seat 20V20 SUV oficialni prvni 15SUV Seatu odhalil únik z palubního systému, vzhled vás asi do kolen nepošle - 21 - Seat 20V20 SUV oficialni prvni 16SUV Seatu odhalil únik z palubního systému, vzhled vás asi do kolen nepošle - 22 - Seat 20V20 SUV oficialni prvni 17SUV Seatu odhalil únik z palubního systému, vzhled vás asi do kolen nepošle - 23 - Seat 20V20 SUV oficialni prvni 18SUV Seatu odhalil únik z palubního systému, vzhled vás asi do kolen nepošle - 24 - Seat 20V20 SUV oficialni prvni 19SUV Seatu odhalil únik z palubního systému, vzhled vás asi do kolen nepošle - 25 - Seat 20V20 SUV oficialni prvni 20SUV Seatu odhalil únik z palubního systému, vzhled vás asi do kolen nepošle - 26 - Seat 20V20 SUV oficialni prvni 21SUV Seatu odhalil únik z palubního systému, vzhled vás asi do kolen nepošle - 27 - Seat 20V20 SUV oficialni prvni 22SUV Seatu odhalil únik z palubního systému, vzhled vás asi do kolen nepošle - 28 - Seat 20V20 SUV oficialni prvni 23
Na rozdíl od konceptu nám produkční verze prozatím tolik pod kůži nezalezla

Zdroj: Worldscoop

Petr Prokopec

Diskuze 7 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše