Tajuplný prototyp Škody nafocen při testech, nepřipomíná nic co dnes známe

Když je při testech v běžném provozu nafoceno auto, které vypadá jako prototyp nové Škody, obvykle víme, o co se jedná. V tomto případě ale okolnosti a viditelné znaky neukazují na nic očekávaného.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Tajuplný prototyp Škody nafocen při testech, nepřipomíná nic co dnes známe

8.9.2020 | Petr Prokopec

Tajuplný prototyp Škody nafocen při testech, nepřipomíná nic co dnes známe

/

Foto: Jan Novosád, Autoforum.cz

Když je při testech v běžném provozu nafoceno auto, které vypadá jako prototyp nové Škody, obvykle víme, o co se jedná. V tomto případě ale okolnosti a viditelné znaky neukazují na nic očekávaného.

Doplněno: Soudě podle oficiálně zveřejněných rádoby špionážních fotek nového Hyundai Tucson se zdá, že by vůbec nemuselo jít o Škodu, ale právě o nový Tucson. Jasněji bude za týden, kdy se právě korejská novinka představí světu.


Minulý týden Škoda s velkou pompou představila nový model Enyaq. Elektrický crossover se dočkal chvály ze všech stran, v zahraničí jej dokonce začali předem titulovat nový autem roku. Zazněla ale i jistá kritika. Když totiž automobilka z Mladé Boleslavi loni v Ženevě strhla plachtu z konceptu Vision iV, byl jeho vzhled přirovnáván k Lamborghini. Sériové provedení však má mnohem blíže k BMW 2 Grand Tourer, jak se ale dnes ukázalo, Škoda s „Lambem pro chudé“ nadále počítá.

Proč taková rekapitulace? Stojí za tím snímky maskovaného prototypu, které nám zaslal jeden z našich čtenářů. Ten vůz nachytal v Praze na Zbraslavi a byť auto bylo opravdu mohutně kamuflované, vypadá jako auto Škody. Nesvědčí o tom jen eFková značka, ale i tvar zpětných zrcátek, viditelná část světel nebo disky kol.

Je-li tomu tak, pak Škoda v ČR něco testuje, to není nic až tak mimořádného, ale co to může být? Silueta auta nemá daleko k Enyaqu, ale ten už je venku a takto výrazně jsou maskovány vozy mající dále k sériové výrobě. Navíc auto bylo osazeno klasickým výfukem - ne fiktivními koncovkami, ale skutečným tlumičem. A dle našeho čtenáře bylo evidentní, že pod kapotou spočítá spalovací jednotka. Sice tichá a sofistikovaná, ovšem stále spalující benzin a nikoliv čerpající elektřinu.

Je tedy vskutku otázkou, co se na v okolí Prahy prohánělo s notnou kamufláží. Rozhodně však nepůjde o inovovaný Kodiaq či Karoq - obě SUV sice čeká facelift, ani facelity se ale takto nemaskují a ani silueta nesedí. Dá se tedy předpokládat, že buď máme čest s úplnou novinkou, nebo něčím úplně jiným.

Na potvrzení nebo vyvrácení jakýchkoli spekulací si budeme muset počkat, stejně jako na to, zda se opravdu jedná o prototyp Škody. Česká automobilka může jen zajišťovat část vývoje pro nový Seat či jiný koncernový model - nebylo by to poprvé. A také si může auto jiného výrobce na Škodu hrát, ostatně třeba chystaný VW ID.6 si při právě probíhajících testech hraje Peugeot.

Děkujeme za fotky, Jane!


Tajuplný prototyp Škody nafocen při testech, nepřipomíná nic co dnes známe - 1 - Skoda tajuplny prototyp 2020 foto od ctenare 06Tajuplný prototyp Škody nafocen při testech, nepřipomíná nic co dnes známe - 2 - Skoda tajuplny prototyp 2020 foto od ctenare 07Tajuplný prototyp Škody nafocen při testech, nepřipomíná nic co dnes známe - 3 - Skoda tajuplny prototyp 2020 foto od ctenare 10Tajuplný prototyp Škody nafocen při testech, nepřipomíná nic co dnes známe - 4 - Skoda tajuplny prototyp 2020 foto od ctenare 11Tajuplný prototyp Škody nafocen při testech, nepřipomíná nic co dnes známe - 5 - Skoda tajuplny prototyp 2020 foto od ctenare 13Tajuplný prototyp Škody nafocen při testech, nepřipomíná nic co dnes známe - 6 - Skoda tajuplny prototyp 2020 foto od ctenare 14
Na Zbraslavi byl naším čtenářem nafocen tajuplný prototyp, za nímž má stát Škoda. V takové chvíli by se mohlo jednat o evropskou verzi čínského Kodiaqu GT, na rozuzlení si nicméně musíme počkat. Foto: Jan Novosád, Autoforum.cz

Tajuplný prototyp Škody nafocen při testech, nepřipomíná nic co dnes známe - 7 - Skoda tajuplny prototyp 2020 foto od ctenare 02Tajuplný prototyp Škody nafocen při testech, nepřipomíná nic co dnes známe - 8 - Skoda tajuplny prototyp 2020 foto od ctenare 01Tajuplný prototyp Škody nafocen při testech, nepřipomíná nic co dnes známe - 9 - Skoda tajuplny prototyp 2020 foto od ctenare 03Tajuplný prototyp Škody nafocen při testech, nepřipomíná nic co dnes známe - 10 - Skoda tajuplny prototyp 2020 foto od ctenare 04Tajuplný prototyp Škody nafocen při testech, nepřipomíná nic co dnes známe - 11 - Skoda tajuplny prototyp 2020 foto od ctenare 05
Auto má prokazatelně tlumič výfuku a autor snímků dosvědčil přítomnost spalovacího motoru - o Enyaq tedy nepůjde. Foto: Jan Novosád, Autoforum.cz

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše