Tato hrůznost bude jezdit i po Praze. Má až 1 600 koní a čalounění z krajty

(+ video) Chcete koberečky ze žraločí kůže a diamantové logo na volantu? K tomu systém proti paparazzi? Ne, někdo v ČR přesně tohle chce.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Tato hrůznost bude jezdit i po Praze. Má až 1 600 koní a čalounění z krajty

22.12.2016 | Marek Bednář | 20 příspěvků

Tato hrůznost bude jezdit i po Praze. Má až 1 600 koní a čalounění z krajty

/

(+ video) Chcete koberečky ze žraločí kůže a diamantové logo na volantu? K tomu systém proti paparazzi? Ne, někdo v ČR přesně tohle chce.

Chyběla vám opulentnost rusko-lotyšské firmy Dartz? Nikoliv? Jistě nejste sami, kdo by se bez ní obešel, komu by stačily Mercedesy-AMG G 63 6x6 a 4x4^2. Ovšem na světě jsou lidé, kterým to je málo, kteří potřebují něco mnohem nabubřelejšího. A právě pro ně je tu Dartz, který v posledních letech chystal hned dvě novinky stejného ražení - Prombron Black Shark a jeho delší verzi Prombron Black Alligator.

Psali jsme o nich, teď ale konečně ukazují svou definitivní tvář. Tisková zpráva představující Žraloka s Aligátorem začíná slovy: „Rapperovo potěšení a zrod opulentního obrněného vozu". Vladimir Uljanov, a. k. a. LEN:IN, prý téměř před 100 lety skočil do obrněného vozu a začal rapovat. Měl spoustu nápadů od nechvalně proslulých K MarXXXe a F EngelZe a brzy se stal vůdcem šestiny světa,” a potvrzuje, že normálně se u Dartzu nedělá nic.

S touto značkou Lenin asi nemá nic společného, tedy až na to, že Leninův vůz prý byl vyroben v Rize, lotyšském hlavním městě. Tamní firma RBVZ zásobovala ruskou carskou rodinu povozy od roku 1869; jednak vlakovými vozy a později prvními automobily, a to údajně od landauletů a kabrioletů až po vozy s pancéřováním a kanóny.

Zajímavě zvolené pozadí novinky Dartzu neznamená, že by měla ve výbavě zbraňové systémy. Možná jsou uvnitř držáky na ruční zbraně a každý kus bude vyroben přesně podle přání zákazníka, takže s dostatečně naditými kapsami je možné úplně všechno. Jeden ze zákazníků Dartzu si prý objednal nejdražší volant světa potažený kůží aligátora a rejnoka a s logem z bílého zlata, posázeným 292 černými diamanty a dvěma rubíny. Jisté zajímavé, soustřeďme se ale na to, co víme stoprocentně.

Základem Prombronu Black Alligator je Mercedes-AMG GLS 63. To znamená 5,5l V8 pod kapotou, která standardně díky dvěma turbodmychadlům dává 585 koní, ale je možné její výkon zvýšit na 760, 850, 1 100 nebo až 1 600 koní. Hodnota točivého momentu může vrcholit na 1 500 newtonmetrech. Odhadujeme, že tak nanejvýš první stupeň může být jen elektronická úprava, naopak při oněch šestnácti stovkách koní z motoru zůstane sériový sotva blok. Pokud by ale objem zůstal na 5 461 ccm, litrový výkon by byl 293 koní a to je hodnota, na kterou nemá ani Koenigsegg.

Vnější panely karoserie jsou vyrobené z kevlaru a karbonu v případě, že svůj Dartz nepotřebujete pancéřovaný. Pokud ano, dostanete titanovou karoserii potaženou kevlarem „s přehršlí neprůstřelnosti”. Co to přesně znamená, netušíme, třídu pancéřování Dartz neuvádí.

Za zmínku stojí, že Dartz ke svému vozu přidává i speciální klíč, protože od Mercedesu člověk dostane stejný, ať si koupí třídu A nebo AMG GT, což by majitele Dartzu jistě zahanbilo. U Dartzu se o takové věci - nejspíš včetně onoho šíleného volantu s drahokamy, jejichž hodnota by možná nakrmila průměrný středoafrický stát - údajně stará Úřad opulentnosti, který přiblíží video níže.

Interiér Black Alligatoru je možné čalounit kůží, která vypadá jako menu z tajné restaurace pro miliardáře se zakázanými jídly v nabídce - k mání je kromě skoro samozřejmého aligátora také rejnok, pštros, krokodýl a krajta. A koberečky můžete mít ze žraločí nebo ovčí kůže.

K mání je i systém proti paparazzi, jehož funkci vysvětlil webu Jalopnik šéf Dartzu Leonard Jankelovič. Je to relativně jednoduché - na karoserii jsou senzory, které pokud zaznamenají infračervený paprsek pro automatické zaostření, aktivují záblesková světla na patřičné straně a tím fotoaparát i fotografa v podstatě oslepí. Doufáme, že něco takového není na přídi; protijedoucí řidiči by jistě vřele poděkovali.

Základní cena jakéhokoliv SUV Dartzu je v dolarech sedmimístná, bavíme se tedy o desítkách milionů Kč za kus. Ceník jako v případě BMW nebo Mercedesu tu ovšem nečekejte. Jak stojí i výše, každé auto je zakázkovou stavbou a každé tedy bude jiné - a pochopitelně jinak drahé. Pro všechny ostatní, kteří si skutečný Dartz nemůžou dovolit, ale z nějakého důvodu se jim tahle auta líbí, vyvíjí firma hru na mobilní telefony, která bude obsahovat její automobily.

My už jen připomeneme, že 1 z 50 kusů tohoto stroje - nevíme, zda Black Shark nebo Black Alligator - má českého zákazníka a bude tedy velmi pravděpodobně jezdit po Praze, kde také jinde. Vězte tedy, že až tento Dartz na ulici potkáte, máte tu čest s někým hodně, hodně zvláštním...


Tato hrůznost bude jezdit i po Praze. Má až 1 600 koní a čalounění z krajty - 1 - dartz prombron black alligator 01Tato hrůznost bude jezdit i po Praze. Má až 1 600 koní a čalounění z krajty - 2 - dartz prombron black alligator 02Tato hrůznost bude jezdit i po Praze. Má až 1 600 koní a čalounění z krajty - 3 - dartz prombron black alligator 03Tato hrůznost bude jezdit i po Praze. Má až 1 600 koní a čalounění z krajty - 4 - dartz prombron black alligator 04Tato hrůznost bude jezdit i po Praze. Má až 1 600 koní a čalounění z krajty - 5 - dartz prombron black alligator 05Tato hrůznost bude jezdit i po Praze. Má až 1 600 koní a čalounění z krajty - 6 - dartz prombron black alligator 06Tato hrůznost bude jezdit i po Praze. Má až 1 600 koní a čalounění z krajty - 7 - dartz prombron black alligator 07Tato hrůznost bude jezdit i po Praze. Má až 1 600 koní a čalounění z krajty - 8 - dartz prombron black alligator 08Tato hrůznost bude jezdit i po Praze. Má až 1 600 koní a čalounění z krajty - 9 - dartz prombron black alligator 08aTato hrůznost bude jezdit i po Praze. Má až 1 600 koní a čalounění z krajty - 10 - dartz prombron black alligator 09Tato hrůznost bude jezdit i po Praze. Má až 1 600 koní a čalounění z krajty - 11 - dartz prombron black alligator 10
"Černý aligátor" může být pancéřovaný a může mít v kabině kůži z krajty

Zdroj: Jalopnik

Marek Bednář

Diskuze 20 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše