Tohle by byla nová Škoda Roomster, kdyby VW neřekl ne

Druhá generace Roomsteru se na trh nedostane, automobilka ale vůz už měla hotový. Tohle jsou zatím jediné dostupné fotky finálního prototypu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Tohle by byla nová Škoda Roomster, kdyby VW neřekl ne

28.12.2015 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Tohle by byla nová Škoda Roomster, kdyby VW neřekl ne

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Druhá generace Roomsteru se na trh nedostane, automobilka ale vůz už měla hotový. Tohle jsou zatím jediné dostupné fotky finálního prototypu.

Už bezpečně víme, že žádná nová generace Škody Roomster nebude. To, o čem si nějaký čas špitali vrabci na střeše, se na začátku prosince stalo oficiálním. Česká automobilka oznámila, že opouští segment MPV a bude se soustřeďovat spíše na perspektivnější modely kategorie SUV.

Už v tu chvíli bylo jasné, že toto rozhodnutí nepřišlo ve fázi, kdyby automobilka teprve zvažovala, zda nějaký další Roomster přijde. Už dávno řekla, že bude a časem se ukázalo, že stane na základech VW Caddy. Dokonce se při testech podařilo nafotit prototypy a měli jsme zato, že rozhodnutí o úplném konci modelové řady Roomster v nabídce Škody přišlo chvíli před jeho dokončením. Jenže bylo to jinak, vůz už byl zcela hotov.

Jeden z lidí, kteří mají přístup do neveřejného depozitáře Škody přímo v její továrně, zveřejnil na svém instagramovém profilu tři fotografie zcela hotového Roomsteru II. Vidíme bezpečně základ v podobě VW Caddy, přepracovanou příď připomínající poslední novinky značky a záď ověnčenou logem Škody i nápisem Roomster. Toto auto prostě bylo hotové a autor fotografií přidává ještě více.

Podle něj už bylo dokonce vyrobeno přes 100 exemplářů, které měly být zkraje nabídnuty na slovenském trhu a podle reakce tamních zákazníků by bylo zváženo, kde a jak nový Roomster dále nabízet. Ani tento, zjevně kompletně připravený záměr ale nebude naplněn - na konci listopadu koncern Volkswagen, jistě i kvůli škrtům, které si žádají následky kauzy Dieselgate, rozhodl o tom, že nový Roomster jednoduše nebude, neboť profitabilita jeho výroby byla nejistá.

Jestli je čeho litovat, posuďte sami. Roomster byl už v první generaci svérázným vozem, ale právě díky své specifické nátuře dokázal celkem stabilně oslovovat určitou část publika. Jestli by se to takto koncipovanému Roomsteru II podařilo též, je otázkou. Odpověď na ni už se ale nikdy nedozvíme, tohle auto zůstane už jen slepou větví vývoje, uloženou ve škodováckém depozitáři...


Tohle by byla nová Škoda Roomster, kdyby VW neřekl ne - 1 - Skoda Roomster II 2016 spy 01Tohle by byla nová Škoda Roomster, kdyby VW neřekl ne - 2 - Skoda Roomster II 2016 spy 02Tohle by byla nová Škoda Roomster, kdyby VW neřekl ne - 3 - Skoda Roomster II 2016 spy 03
Nová Škoda Roomster byla zcela hotová, stopka pro výrobu přišla jen chvíli před jejím plánovaným spuštěním

Tohle by byla nová Škoda Roomster, kdyby VW neřekl ne - 4 - Skoda Roomster II 2016 spy dalsi interier 01Tohle by byla nová Škoda Roomster, kdyby VW neřekl ne - 5 - Skoda Roomster II 2016 spy dalsi interier 02
Nafotit se podařilo také části interiéru vozu, také ten se zdá být mixem stylu současných VW a škodovek

Zdroj: Lukáš Mareš@Instagram

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.