Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Toyota Corolla 2015: facelift předčasně odhalen, přinese i verzi Hybrid
5.3.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
(+ video) Sedan ze země vycházejícího slunce nejspíše dostane novou čelní masku a nárazník. Souběžně s tím má dorazit také hybridní provedení.
Japonská automobilka na ženevském autosalonu odhalila hned dva své „áčkové“ modernizované modely, a sice Auris a Avensis. Kromě toho však modernizace nejspíše čeká i model „céčkový“, tedy Toyotu Corolla. Alespoň podle nového animovaného videa, které se soustředí na aktivní bezpečnostní systémy sdružené pod název Toyota Safety Sense a které zřejmě mělo být zveřejněno až později, po premiéře samotného auta.
Aktuálně tedy není jisté, zda facelift je spojen se Starým kontinentem, nic jiného nás ovšem nenapadá. Za video je totiž zodpovědná evropská divize značky a nepředpokládáme, že by nám představovala bezpečnostní novinky Toyoty s pomocí modelu, který se v Evropě neprodává. A nebo připravovala jejich prezentaci pro jiné kontinenty, které mají své vlastní filiálky.
Předpokládejme tedy, že modernizace je skutečně spojena s evropskými trhy, pročež můžeme počítat zejména s příchodem nových předních partií. Přepracována byla maska i nárazník, přičemž v obou případech stál zjevně modelem v úvodu zmiňovaný Auris. To by ovšem nebylo až tak překvapivé, neboť oba modely stojí na stejné platformě a používají i prakticky tutéž paletu pohonných jednotek. I když jeden rozdíl bychom tu našli.
Zatímco Auris je nabízen jako hybridní verze, v případě Corolly máte smůlu. Nicméně na onom videu je při záběrech zevnitř patrný přístrojový štít, jež takovému provedení patří. Dá se tedy usuzovat, že souběžně s novou tváří dostane japonský sedan také alternativní zdroj pohonu. Je však sporné, zda takový model spáruje elektromotor s 1,8litrovým motorem jako Auris, či s 1,5litrovým. Taková verze je totiž nabízena v Asii.
Více bychom se mohli dozvědět v nadcházejících měsících, raději se proto vrátíme zpět ke změnám designovým. Ty se nedotknou pouze přední části, ale také zadní, kde najdeme zrevidovaný nárazník a chromovou linku mezi světly. Samotný systém Toyota Safety Sense pak zahrnuje kupříkladu detekci chodců, adaptivní tempomat, varování před kolizemi při zatáčení nebo autonomní brzdy.



Toyota Corolla nejspíše dostane novou čelní masku a hybridní techniku, alespoň podle animovaného videa, které představuje systém Toyota Safety Sense
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Muž skončil v poutech za to, že si „ukradl” své vlastní auto poté, co mu bylo ukradeno
včeraPrvní majitel najel s novým Volvem za 21 let přes 1 milion kilometrů. Celou dobu jezdil k jednomu dealerovi, toto ho u něj čekalo za odměnu
9.8.2025Poslední sbohem: Pět ostrých kompaktů se spalovacími motory si to rozdalo ve sprintu, dva z nich hrají svou vlastní ligu
5.8.2025
Nejnovější články
Dodnes nevyužitý Golf TDI po 1. majiteli ze zlaté éry VW je za tyhle peníze laciná holka pro všechno snad navěky
před 2 hodinamiNěkdo to říct musel: Stesky nad cly jsou přehnané, radši se ptejte, jestli vaše auta za něco stojí, dráždí šéf BMW
před 3 hodinamiNěmci srovnali spolehlivost luxusních domácích cesťáků Audi, BMW a Mercedesu, našli jasného poraženého
včeraVW bere svým autům poslední zbytky identity, tato novinka by mohla být skoro čímkoli v nabídce kohokoli
včera„Bugatti pro chudé” by podle experta mohlo být na nejnáročnějším okruhu světa ještě o 10 sekund rychlejší, to by teprve bylo něco
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva