Tyto dvě Alfy potichu skončí bez nástupce. O jednu z nich je neuvěřitelně malý zájem

Nedá se říci, že by portfolio Alfy Romeo bylo bůhvíjak květnaté, přesto se dále zmenší. Při prodejích těchto dvou modelů ale vlastně ani není divu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Tyto dvě Alfy potichu skončí bez nástupce. O jednu z nich je neuvěřitelně malý zájem

2.5.2018 | Petr Prokopec | 30 příspěvků

Tyto dvě Alfy potichu skončí bez nástupce. O jednu z nich je neuvěřitelně malý zájem

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nedá se říci, že by portfolio Alfy Romeo bylo bůhvíjak květnaté, přesto se dále zmenší. Při prodejích těchto dvou modelů ale vlastně ani není divu.

Celoevropské prodeje Alfy Romeo MiTo rozhodně nelze nazvat enormními. Na druhou stranu, jelikož tento model přišel na trh v roce 2008 s platformou Fiatu Grande Punto, dá se předpokládat, že vývojové náklady nebyly zrovna enormní. I zhruba tisícovku registrací měsíčně, což je běžný stav za poslední čtyři roky, tak vlastně nelze považovat za vyložený úspěch, prodejní hit to ale zrovna není.

Nepřekvapí tedy informace, ke kterými se dostali kolegové ze španělského Motor.es. Ty hovoří o poměrně brzkém konci tohoto modelu - montážní linky by totiž měly být zastaveny již letos v červenci. Poté již bude možné vybírat pouze ze skladových vozů, než MiTo definitivně zmizí v propadlišti dějin. A jelikož kromě vzhledu tento hatchback nikterak nevyčníval z davu, mnoho lidí kvůli tomu ronit slzy nebude.

Otázkou přitom je, co přijde dále. Alfa Romeo sice několikrát naznačila, že by ráda přišla s nástupcem, ovšem peníze na jeho vývoj chybí; nakonec nové generace se ne a ne dočkat ani Punto. Automobilka tedy nemá k dispozici ani moderní platformu a cokoli specifického by nutně vyústilo ve vysokou prodejní cenu. A v takové chvíli by nové MiTo bylo ještě méně žádané než dosud.

Namísto přímého nástupce by tedy tento model měl dostat nepřímého, a sice crossover. V jeho případě by se platforma hledala již snáze, ostatně Italové by mohli využít základu Fiatu 500X alias Jeepu Renegade. Jelikož by navíc novinka značky vstupovala do nadmíru žádaného segmentu, šlo by vývojové náklady snadněji ospravedlnit. Zda na takový krok ale skutečně dojde, je nyní ve hvězdách.

Přesunout se tedy můžeme opětovně k jistější budoucnosti, která souvisí s koncem dalšího modelu. Tím je Alfa Romeo 4C, která se odjakživa zaměřovala spíše na budování firemního image než na dechberoucí registrace. Nicméně v posledních měsících kupé a roadster padají na úplné dno, zájem je až neuvěřitelně malý - kupříkladu v prosinci 2017 bylo v rámci celé Evropy prodáno jen 18 kusů a letos v únoru jen o pět více.

S tímto počtem se nejspíše již nevyplatí ani ono budování pozitivního obrazu firmy, proto má 4C následovat MiTo do záhrobí. Podle stejného zdroje dojde na exodus rovněž ještě letos, přičemž 108kusová edice Competizione by měla být rozlučkovou sérií. Poté ale již nemá žádné provedení vzniknout, výroba edice 4C Spider Italia tedy přijde na řadu jako první.

Znovu dodáváme, že nejde o oficiální informace, ty ale ani nemají dorazit - španělští kolegové říkají, že oba modely mají nabídku opustit v co největší tichosti. Portfolio Alfy Romeo tak zůstane po letošku tříčlenné, přičemž se můžeme jen ptát, kdy bude přes palubu hozena také Giulietta. Ta se sice prodává zhruba dvakrát lépe než MiTo, ani to ale není žádný zázrak.


Tyto dvě Alfy potichu skončí bez nástupce. O jednu z nich je neuvěřitelně malý zájem - 1 - Alfa Romeo MiTo Racer 2015 prvni sada 01Tyto dvě Alfy potichu skončí bez nástupce. O jednu z nich je neuvěřitelně malý zájem - 2 - Alfa Romeo MiTo Racer 2015 prvni sada 02Tyto dvě Alfy potichu skončí bez nástupce. O jednu z nich je neuvěřitelně malý zájem - 3 - Alfa Romeo MiTo Racer 2015 prvni sada 03Tyto dvě Alfy potichu skončí bez nástupce. O jednu z nich je neuvěřitelně malý zájem - 4 - Alfa Romeo MiTo Racer 2015 prvni sada 04Tyto dvě Alfy potichu skončí bez nástupce. O jednu z nich je neuvěřitelně malý zájem - 5 - Alfa Romeo MiTo Racer 2015 prvni sada 05Tyto dvě Alfy potichu skončí bez nástupce. O jednu z nich je neuvěřitelně malý zájem - 6 - Alfa Romeo MiTo Racer 2015 prvni sada 06Tyto dvě Alfy potichu skončí bez nástupce. O jednu z nich je neuvěřitelně malý zájem - 7 - Alfa Romeo MiTo Racer 2015 prvni sada 07Tyto dvě Alfy potichu skončí bez nástupce. O jednu z nich je neuvěřitelně malý zájem - 8 - Alfa Romeo MiTo Racer 2015 prvni sada 08Tyto dvě Alfy potichu skončí bez nástupce. O jednu z nich je neuvěřitelně malý zájem - 9 - Alfa Romeo MiTo Racer 2015 prvni sada 09
Alfu Romeo MiTo čeká brzký konec, z výrobních linek by naposledy měla sjet letos v červenci

Tyto dvě Alfy potichu skončí bez nástupce. O jednu z nich je neuvěřitelně malý zájem - 10 - Alfa Romeo 4C Competizione 2018 prvni sada 01Tyto dvě Alfy potichu skončí bez nástupce. O jednu z nich je neuvěřitelně malý zájem - 11 - Alfa Romeo 4C Competizione 2018 prvni sada 02Tyto dvě Alfy potichu skončí bez nástupce. O jednu z nich je neuvěřitelně malý zájem - 12 - Alfa Romeo 4C Competizione 2018 prvni sada 03
Ani model 4C již nečeká dlouhá životní dráha, z nabídky má být vyřazen po smontování 108 exemplářů edice Competizion

Zdroj: Motor.es

Petr Prokopec

Diskuze 30 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše