Únik odhalil radikální facelift SUV Hyundai, už po roce a půl mění podivná světla za „neviditelná”

Vzhledem k jeho cenám se prodávalo dobře i tak, Korejci ale buď čekali ještě víc, nebo zkrátka chtějí vzhled svých důležitých modelů unifikovat stůj co stůj. Tak či onak se Creta radikálně mění a prohlédnout si ji můžeme ještě před oficiální premiérou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Únik odhalil radikální facelift SUV Hyundai, už po roce a půl mění podivná světla za „neviditelná”

10.11.2021 | Petr Miler

Únik odhalil radikální facelift SUV Hyundai, už po roce a půl mění podivná světla za „neviditelná”

/

Foto: Hyundai

Vzhledem k jeho cenám se prodávalo dobře i tak, Korejci ale buď čekali ještě víc, nebo zkrátka chtějí vzhled svých důležitých modelů unifikovat stůj co stůj. Tak či onak se Creta radikálně mění a prohlédnout si ji můžeme ještě před oficiální premiérou.

Co jsme dosud mohli zkoumat jen v náznacích, si nyní můžeme prohlédnout ve všech souvislostech. Hyundai před pár týdny překvapilo upoutávkami na facelift modelu Creta, který přitom začalo prodávat teprve před rokem a půl a na některé trhy se jej dočkaly až letos. Přesto nešlo o mýlku, pozdější sada upoutávek potvrdila, že inovovanou Cretu pro rok 2022 spatříme co nevidět.

Na oficiální premiéru stále nedošlo, do éteru se ale předčasně dostala celá sada oficiálních fotek Hyundai, která vůz zachycuje ze všech stran i zevnitř. Nevědět s jistotou, že jde o Cretu, leckdo by si mohl pomyslet, že Korejci odhalují další nové SUV - tak moc se vůz změnil. Zatímco dosud sázel spíše na oblé tvary, které vyústily ve velmi podivně pojatá přední světla, nově vozu vládnou hrany.

Ne však všude, takto radikálně se změní pouze příď, která dostane „neviditelná” světla z pera spolutvůrce první Octavie. Záď už se změní méně a zbytek vozu prakticky vůbec, což ve na skutečných fotkách nedělá zase tak dobrý dojem, jak se mohlo zdát z upoutávek. Je zkrátka znát, že příď a záď jsou z jiných těst a o harmonii designu lze v tomto případě hovořit jen stěží.

Změnil se také interiér, který dostal některé moderní elektronické prvky, základní architektura ale zůstává stejná. Totožná by měla zůstat i technika, pochopitelně - facelifty tak brzy obvykle přichází jen tehdy, když chce výrobce změnit ne zcela povedený design. A řekli bychom, že původní Creta se vážně moc nepovedla. Zda je na tom ta inovovaná lépe, posuďte sami.

Dodejme, že ač jde o globální a pro Hyundai velmi důležitý model, zrovna u nás se neprodává. Z hlediska pravidel Evropské unie je „málo nóbl”, třeba v Rusku ale k dispozici je od 1 239 000 rublů, tedy asi 380 tisíc Kč. A jde dnes o nejprodávanější model značky. Zda se mu bude dařit ještě lépe po modernizaci, ukáže čas, zrovna v Rusku to ale bude chtít více trpělivosti. Tam nová Creta dorazila teprve letos v létě, a dá se tedy očekávat, že faceliftované provedení na tento trh dorazí později. V některých asijských zemích by mělo být k mání už v horizontu týdnů.


Únik odhalil radikální facelift SUV Hyundai, už po roce a půl mění podivná světla za „neviditelná” - 1 - Hyundai Creta 2022 facelift rychly unik 01Únik odhalil radikální facelift SUV Hyundai, už po roce a půl mění podivná světla za „neviditelná” - 2 - Hyundai Creta 2022 facelift rychly unik 02Únik odhalil radikální facelift SUV Hyundai, už po roce a půl mění podivná světla za „neviditelná” - 3 - Hyundai Creta 2022 facelift rychly unik 03Únik odhalil radikální facelift SUV Hyundai, už po roce a půl mění podivná světla za „neviditelná” - 4 - Hyundai Creta 2022 facelift rychly unik 04Únik odhalil radikální facelift SUV Hyundai, už po roce a půl mění podivná světla za „neviditelná” - 5 - Hyundai Creta 2022 facelift rychly unik 05Únik odhalil radikální facelift SUV Hyundai, už po roce a půl mění podivná světla za „neviditelná” - 6 - Hyundai Creta 2022 facelift rychly unik 05aÚnik odhalil radikální facelift SUV Hyundai, už po roce a půl mění podivná světla za „neviditelná” - 7 - Hyundai Creta 2022 facelift rychly unik 06Únik odhalil radikální facelift SUV Hyundai, už po roce a půl mění podivná světla za „neviditelná” - 8 - Hyundai Creta 2022 facelift rychly unik 06aÚnik odhalil radikální facelift SUV Hyundai, už po roce a půl mění podivná světla za „neviditelná” - 9 - Hyundai Creta 2022 facelift rychly unik 07Únik odhalil radikální facelift SUV Hyundai, už po roce a půl mění podivná světla za „neviditelná” - 10 - Hyundai Creta 2022 facelift rychly unik 08Únik odhalil radikální facelift SUV Hyundai, už po roce a půl mění podivná světla za „neviditelná” - 11 - Hyundai Creta 2022 facelift rychly unik 09Únik odhalil radikální facelift SUV Hyundai, už po roce a půl mění podivná světla za „neviditelná” - 12 - Hyundai Creta 2022 facelift rychly unik 10
Poněkud předčasnému faceliftu bylo zjevně souzeno předčasné odhalení, Creta 2022 je kompletně venku ještě před oficiální premiérou. Foto: Hyundai

Zdroj: Rushlane

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.