Vietnamci předělali ruskou dodávku na jedno z nejluxusnějších aut svého druhu

Dává najevo svůj ruský původ, hlásí se k Mercedesu a odkazuje i na letadla. Ve skutečnosti ale nejde o víc než přepracovanou dodávku GAZu, ovšem velmi důkladně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Vietnamci předělali ruskou dodávku na jedno z nejluxusnějších aut svého druhu

19.8.2020 | Petr Prokopec

Vietnamci předělali ruskou dodávku na jedno z nejluxusnějších aut svého druhu

/

Foto: GAZ Vietnam@Facebook

Dává najevo svůj ruský původ, hlásí se k Mercedesu a odkazuje i na letadla. Ve skutečnosti ale nejde o víc než přepracovanou dodávku GAZu, ovšem velmi důkladně.

Označení třída V je obvykle spojováno s Mercedesem, pod pojmem Skybus zase bude většina lidí očekávat letadlo. A pokud zmíníme ruskou automobilku GAZ, pak automaticky většině publika vyskočí před očima obrázek armádní techniky. Nicméně ve chvíli, kdy všechna tato slova dáme dohromady, dočkáme se překvapivě luxusního minibusu z Vietnamu.

Tam se až donedávna skoro žádná auta nevyráběla, a tak bylo za základ Skybusu třídy V vybráno šasí ruské dodávky GAZelle Next. A vlastně více než to, neboť samotná automobilka ze stejného základu sochá hned několik karosářských verzí. Jednou z nich je i minibus, který byl představen v roce 2016. Právě ten se pak stal základem pro vietnamskou novinku, která se při změnách zaměřila hlavně na interiér, který učinila patřičně luxusním.

Zvenčí se od GAZelle odlišuje kvalitnějším černým lakem, se kterým dorazila specifická mřížka chladiče. Kromě toho byla ještě zatmavena okna, která zvenčí disponují rovněž roletkami. Zajištěno tak má být naprosté soukromí posádky. GAZ Skybus V-Class přitom zvládne pobrat 11 pasažérů, z nichž každý má k dispozici polohovatelné a kůží čalouněné křeslo, které disponuje také dřevem vykládanými loketními opěrkami či dobíjecí zásuvkou.

Další změny zahrnují příchod diodových světel, která ozdobila především strop. Mimo to nechybí ani rozměrná obrazovka či klimatizace, přičemž celkově se minibus tváří spíše jako první třída v letadlech nebo privátní kino, nikoliv jako dopravní prostředek se čtyřmi koly, volantem a pohonnou jednotkou. O té přitom Vietnamci neutrousili ani slovo, pročež není jisté, zda je pod kapotou benzinový 2,7litrový motor Evotech či 2,8litrový turbodiesel Cummins.

Známa pak ve výsledku není ani cena, nicméně samotné šasí včetně kabiny a pohonné jednotky vychází na 374 tisíc korun bez daně. Luxusní minibus pro jedenáct pasažérů bude jistě stát několikanásobně více, i tak by mohlo jít o zajímavou nabídku, zvláště pro hotelové komplexy, které mohou snadno dopravovat více klientů z letišť v naprostém komfortu. Přičemž pojmy Skybus a V-Class spokojenost zákazníků jen umocní.


Vietnamci předělali ruskou dodávku na jedno z nejluxusnějších aut svého druhu - 1 - GAZ Skybus V-Class 2020 prvni foto 01Vietnamci předělali ruskou dodávku na jedno z nejluxusnějších aut svého druhu - 2 - GAZ Skybus V-Class 2020 prvni foto 02Vietnamci předělali ruskou dodávku na jedno z nejluxusnějších aut svého druhu - 3 - GAZ Skybus V-Class 2020 prvni foto 03Vietnamci předělali ruskou dodávku na jedno z nejluxusnějších aut svého druhu - 4 - GAZ Skybus V-Class 2020 prvni foto 04Vietnamci předělali ruskou dodávku na jedno z nejluxusnějších aut svého druhu - 5 - GAZ Skybus V-Class 2020 prvni foto 05
GAZ Skybus V-Class je luxusní vietnamskou verzí ruského minibusu, který odstartoval svou životní dráhu jako dodávka GAZelle Next. Foto: GAZ Vietnam@Facebook

Zdroj: GAZ Vietnam@Facebook

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše