VW dál zkouší stavět hráz rozmachu SUV, omladil svůj Sportsvan

MPV se dnes zdají být mrtvou větví vývoje, Volkswagen je ale stále ještě neodepsal. Sportsvanu nadělil stejnou kúru jako nedávno Golfu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VW dál zkouší stavět hráz rozmachu SUV, omladil svůj Sportsvan

21.8.2017 | Petr Prokopec | 8 příspěvků

VW dál zkouší stavět hráz rozmachu SUV, omladil svůj Sportsvan

/

MPV se dnes zdají být mrtvou větví vývoje, Volkswagen je ale stále ještě neodepsal. Sportsvanu nadělil stejnou kúru jako nedávno Golfu.

Faceliftu se dočkala již prakticky celá rodina Volkswagenu Golf. Tedy nejen běžné modely, ale také různé deriváty včetně sportovního „eRka“ či elektrické varianty. Na jedno provedení ale německá automobilka kupodivu nebo možná rovnou úmyslně zapomněla. Je jím Golf Sportsvan, tedy jakési mini MPV, u kterého se o modernizaci mohlo začít spekulovat. Vůz je totiž zástupcem kategorie, o níž v důsledku popularity crossoverů a SUV již není takový zájem a na modernizaci také vůbec nemuselo dojít.

Volkswagen je nicméně jednou z těch automobilek, které MPV stále věří a rozmach SUV se novinkami zkouší alespoň zbrzdit. A se svými empévéčky slaví s docela slušné úspěchy. Jistě pro to všechno jsme se dočkali i faceliftu Golfu Sportsvan - virtuálně jej značka odhalila dnes, naživo nás s ním poté seznámí za tři týdny ve Frankfurtu. Objednávkové knihy se pak v Německu otevřou ještě na podzim, zahájení prodeje na českém trhu ale bude dozajista následovat záhy.

Nač se přitom těšit? Zvenčí jde o nové nárazníky, s nimiž je spojena lehce upravená čelní maska. U výše postavených verzí lze vpředu očekávat také světlomety využívající technologii LED, vzadu ovšem diody najdeme již standardně. Mimo to bude osvěžena selekce litých kol, zatímco v rámci barev dorazí nový odstín Cranberry Red. Tím jsou venkovní modifikace u konce, přesunout se tedy můžeme do interiéru.

V kabině Volkswagen nabídne nové dekory i látkové nebo kožené čalounění. Na vrchol nabídky se postaví multimediální systém Discover Pro s navigací a 9,2palcovým displejem a ovládáním pomocí gest, mimo to nebude chybět ani nová aplikace Media Control. Skrze ní přitom zákazníci dostanou možnost ovládat multimediální systém vozu přes svůj mobilní telefon.

Volkswagen zároveň nabídku rozšíří o paket Security & Service, který za vás bude třeba pamatovat na servisní prohlídky a v případě nehody i sám zavolá pomoc. Aby ovšem riziko kolizí kleslo na minimum, rozšířila se bezpečnostní nabídka o přednárazový systém Front Assist s autonomními brzdami či semi-autonomní řízení Traffic Jam Assist fungující do rychlosti 60 km/h.

Pod kapotou pak již lze spoléhat na stejné agregáty, s jakými je k mání i standardní Golf a které jsou pochopitelně i pro Sportsvan nové. Benzinové jednotky tedy zastupují litrový tříválec a 1,5litrový čtyřválec, zatímco u dieselů lze počítat s dvoulitrem. K dispozici bude kromě manuálu a pohonu předních kol taktéž automat a systém 4x4, na upřesnění nabídky zejména na českém trhu ale bude třeba ještě nějaký ten pátek vyčkat.


VW dál zkouší stavět hráz rozmachu SUV, omladil svůj Sportsvan - 1 - VW Golf Sportsvan 2017 facelift prvni sada 01VW dál zkouší stavět hráz rozmachu SUV, omladil svůj Sportsvan - 2 - VW Golf Sportsvan 2017 facelift prvni sada 02VW dál zkouší stavět hráz rozmachu SUV, omladil svůj Sportsvan - 3 - VW Golf Sportsvan 2017 facelift prvni sada 03VW dál zkouší stavět hráz rozmachu SUV, omladil svůj Sportsvan - 4 - VW Golf Sportsvan 2017 facelift prvni sada 04VW dál zkouší stavět hráz rozmachu SUV, omladil svůj Sportsvan - 5 - VW Golf Sportsvan 2017 facelift prvni sada 05VW dál zkouší stavět hráz rozmachu SUV, omladil svůj Sportsvan - 6 - VW Golf Sportsvan 2017 facelift prvni sada 06VW dál zkouší stavět hráz rozmachu SUV, omladil svůj Sportsvan - 7 - VW Golf Sportsvan 2017 facelift prvni sada 07VW dál zkouší stavět hráz rozmachu SUV, omladil svůj Sportsvan - 8 - VW Golf Sportsvan 2017 facelift prvni sada 08VW dál zkouší stavět hráz rozmachu SUV, omladil svůj Sportsvan - 9 - VW Golf Sportsvan 2017 facelift prvni sada 09VW dál zkouší stavět hráz rozmachu SUV, omladil svůj Sportsvan - 10 - VW Golf Sportsvan 2017 facelift prvni sada 10VW dál zkouší stavět hráz rozmachu SUV, omladil svůj Sportsvan - 11 - VW Golf Sportsvan 2017 facelift prvni sada 11VW dál zkouší stavět hráz rozmachu SUV, omladil svůj Sportsvan - 12 - VW Golf Sportsvan 2017 facelift prvni sada 12VW dál zkouší stavět hráz rozmachu SUV, omladil svůj Sportsvan - 13 - VW Golf Sportsvan 2017 facelift prvni sada 13VW dál zkouší stavět hráz rozmachu SUV, omladil svůj Sportsvan - 14 - VW Golf Sportsvan 2017 facelift prvni sada 14VW dál zkouší stavět hráz rozmachu SUV, omladil svůj Sportsvan - 15 - VW Golf Sportsvan 2017 facelift prvni sada 15
Takřka rok poté, co se faceliftu dočkal standardní Golf, nám Volkswagen představil i modernizaci verze Sportsvan

Petr Prokopec

Diskuze 8 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše