VW Golf McDrive Edition není vtip. Speciál pro požírače hamburgerů si půjde i koupit

Co byste řekli na auto s vyhřívanou schránkou na jídlo, chladičem pití nebo integrovanou sadou na očištění rukou? 1. duben? Nenechte se mýlit, tohle auto opravdu vzniklo a půjde jej koupit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VW Golf McDrive Edition není vtip. Speciál pro požírače hamburgerů si půjde i koupit

25.11.2018 | Petr Miler

VW Golf McDrive Edition není vtip. Speciál pro požírače hamburgerů si půjde i koupit

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Co byste řekli na auto s vyhřívanou schránkou na jídlo, chladičem pití nebo integrovanou sadou na očištění rukou? 1. duben? Nenechte se mýlit, tohle auto opravdu vzniklo a půjde jej koupit.

Pokud trávíte část svého uspěchaného života na cestách, jen stěží jste se mohli vyhnout různým rychlým občerstvením, které vám dovolí koupit si jídlo přímo do auta. McDrive řetězce McDonald's patří mezi ty nejznámější a i když zrovna u něj se snaží, aby taková svačina proběhla co možná nejkomfortněji, v autě to nikdy úplně komfortní nebude. I když máte praktický vůz vybavený vhodnými držáky pití, pořád nemáte kam dát jídlo, které vám v mezičase přihřeje leda vyhřívané sedalo. A když dojíte, otření rukou pár suchými ubrousky z vás také neudělá čistoskvoucího tvora.

Právě pro takové lidi se rozhodl postoupit o úroveň výše Volkswagen a ve spolupráci právě s McDonaldem stvořil speciální Golf nazvaný McDrive Edition. Člověka při pomyšlení na jiné speciální edice Golfu napadne, že tu půjde tak maximálně o pár vizuálních změn zvenčí a nějakou hloupost v interiéru, opak je ale pravdou. Tento vůz je maximálně uzpůsobený k tomu, abyste v něm mohli komfortně posvačit.

V prvé řadě tak dostal vyhřívanou schránku před spolujezdcem, do které můžete vložit teplé jídlo, aby vám nevychladlo. Držák nápojů je naopak chlazený a před volant lze umístit dřevěný stolek, na který si jídlo položíte. A až dojíte, ve schránce v loketní opěrce je vše nezbytné pro mokré (nebo alespoň vlhké) umytí rukou. Asi by to stačilo, abychom na takový vůz hleděli s otevřenou pusou, vše ale korunuje zábavní systém, který umí navodit tu správnou pohodovou atmosféru na palubě. Vybírat můžete z více možností, jednou z nich je „Restaurace McDonald's”, která udělá uvnitř auta ten správný šum a světlo. Jinou třeba „Vodopád”, který vnitřek zabarví do modra, zvuk už si domyslíte.

Být první duben, řekneme si: „Dobrý vtip!” ale on to není vtip. Tohle auto skutečně vzniklo v režii nizozemského zastoupení VW, má všechny popsané funkce a není to jen marketingový nástroj. Připusťme jistou nadsázku, ale vůz je skutečný a prodán bude nejštědřejšímu zájemci v aukci, kdy veškerý výtěžek připadne na konto dětského fondu Ronalda McDonalda. Volkswagen říká, že nevylučuje, že takových aut postaví více, pakliže o to bude zájem. A skoro máme pocit, že by být mohl, čas ukáže vice.


VW Golf McDrive Edition není vtip. Speciál pro požírače hamburgerů si půjde i koupit - 1 - VW Golf McDrive Edition prvni 01VW Golf McDrive Edition není vtip. Speciál pro požírače hamburgerů si půjde i koupit - 2 - VW Golf McDrive Edition prvni 02VW Golf McDrive Edition není vtip. Speciál pro požírače hamburgerů si půjde i koupit - 3 - VW Golf McDrive Edition prvni 03VW Golf McDrive Edition není vtip. Speciál pro požírače hamburgerů si půjde i koupit - 4 - VW Golf McDrive Edition prvni 04VW Golf McDrive Edition není vtip. Speciál pro požírače hamburgerů si půjde i koupit - 5 - VW Golf McDrive Edition prvni 05VW Golf McDrive Edition není vtip. Speciál pro požírače hamburgerů si půjde i koupit - 6 - VW Golf McDrive Edition prvni 06VW Golf McDrive Edition není vtip. Speciál pro požírače hamburgerů si půjde i koupit - 7 - VW Golf McDrive Edition prvni 07VW Golf McDrive Edition není vtip. Speciál pro požírače hamburgerů si půjde i koupit - 8 - VW Golf McDrive Edition prvni 08VW Golf McDrive Edition není vtip. Speciál pro požírače hamburgerů si půjde i koupit - 9 - VW Golf McDrive Edition prvni 09VW Golf McDrive Edition není vtip. Speciál pro požírače hamburgerů si půjde i koupit - 10 - VW Golf McDrive Edition prvni 10VW Golf McDrive Edition není vtip. Speciál pro požírače hamburgerů si půjde i koupit - 11 - VW Golf McDrive Edition prvni 11VW Golf McDrive Edition není vtip. Speciál pro požírače hamburgerů si půjde i koupit - 12 - VW Golf McDrive Edition prvni 12VW Golf McDrive Edition není vtip. Speciál pro požírače hamburgerů si půjde i koupit - 13 - VW Golf McDrive Edition prvni 13
Speciální Golf na ježdění do McDrivu vypadá jako apríl, ale není jím. Auto existuje, má všechny popsané funkce a půjde jej koupit. Zatím jen jedno v aukci, příprava dalších podobných ale není vyloučena

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.