VW odložil i začátek výroby nového Golfu, řeší pořád stejný problém

Němci chtěli být s novým Golfem světoví, nedomysleli ale, co všechno to bude znamenat. Problémy mají s hlavně s vyhověním emisním předpisům a bezpečností, i výroba tak musí počkat.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VW odložil i začátek výroby nového Golfu, řeší pořád stejný problém

5.5.2019 | Petr Prokopec

VW odložil i začátek výroby nového Golfu, řeší pořád stejný problém

/

Němci chtěli být s novým Golfem světoví, nedomysleli ale, co všechno to bude znamenat. Problémy mají s hlavně s vyhověním emisním předpisům a bezpečností, i výroba tak musí počkat.

Osmá generace Volkswagenu Golf nabrala nemalé zpoždění. Dle původních plánů se v červenci počítalo se zahájením výroby, přičemž tou dobou měl proběhnout i virtuální debut. Živá premiéra se pak měla odehrát v září ve Frankfurtu. Do hesenské metropole ale nakonec dorazí Volkswagen ID, tedy vůbec první sériový elektromobil značky postavený na nové modulární platformě MEB, po němž se s bateriovými vozy koncernu doslova roztrhne pytel. Nový Golf nebude ani tam.

Osmá generace evropské ikony nižší střední třídy má výrazně vyčnívat nad veškerou konkurenci. Z toho důvodu z něj Němci dělají nastavenou laťku především v rámci konektivity. Vůz tedy bude třeba možné otevřít skrze mobilní telefon, který nahradí funkci tradičního klíčku. Realizace takového úkolu ale není vůbec jednoduchá, neboť dle inženýrů je tato pouhá funkce navázána na více než deset dalších podsystémů. A právě jejich vzájemné sladění dělá Volkswagenu nemalé problémy.

„Navigační a informační systém sám o sobě má mezi 10 a 20 miliony řádek kódů, což je více, než měl celý vůz před deseti lety,“ uvedl ke komplexnosti novinky jeden z techniků. Zároveň dodal, že Golf s pořadovým číslem osm dostane již standardně monitoring jízdních pruhů, LEDkové čelní světlomety či plně digitální kokpit, jehož součástí bude i centrální obrazovka s minimálně 8,25palcovým displejem.

Co se týče samotného otevírání vozu, pak zde je složitost celého systému víceméně daná tím, že zákazníci si budou moci vytvořit vlastní profil. Jakmile tedy vůz otevřou pomocí mobilu, dojde okamžitě k nastavení sloupku řízení, sedadel, klimatizace či audio systému dle preferencí uživatele. Těch bude moci být více, jediné stisknutí dotykového displeje tak odstartuje divadlo připomínající filmovou sérii Transformers.

Nyní je třeba si uvědomit, že výše zmíněné složitosti jsou spojené pouze s jednoduchou činností, ke které ještě před dvaceti lety stačil pouhý klíček. Nový Golf však bude konstantně připojen na internet, aby mohlo docházet k modernizaci online. Kvůli tomu se vůz nakonec dočkal hned 12 řídicích jednotek, u kterých není jednoduché sladit vzájemnou kooperaci. „Jeden problém vyřešíte, další dva se objeví,“ dodávají technici. A problémy mají i s tím, že vzdálené aktualizace budou umět změnit i chování motoru, což může ovlivnit emise motoru a tedy i proces homologace. Na to pro změnu nejsou připraveny evropské předpisy.

Lidé z VW naznačují, že se kvůli potížím stali už teď mistry světa v integraci všemožných softwarových procesů. Příchod vozu se tak odkládá a nedošlo jen na premiéru, ale i samotnou výrobu. Ta by dle současných informací měla odstartovat na konci třetího čtvrtletí, tedy na přelomu září a října. Virtuální i živý debut jsou pak v plánu v říjnu, prodej odstartuje až v únoru 2020 v Německu. Do Česka tak Golf VIII dorazí až někdy za rok.

Tyto potíže mají vliv také na premiéru čtvrté generace Škody Octavia. Ta se s největší pravděpodobností ukáže rovněž letos, už jen proto, že daný model slaví 60. výročí. Ovšem prodej odstartuje s několikaměsíčním zpožděním vůči Golfu, i proto, že český bestseller se má posunout o trochu výše. Pro Němce půjde o sourozence i velkého soupeře, a tak jim zkrátka musí dát alespoň nějaký prostor k životu.


VW odložil i začátek výroby nového Golfu, řeší pořád stejný problém - 1 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 01VW odložil i začátek výroby nového Golfu, řeší pořád stejný problém - 2 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 02VW odložil i začátek výroby nového Golfu, řeší pořád stejný problém - 3 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 03VW odložil i začátek výroby nového Golfu, řeší pořád stejný problém - 4 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 04VW odložil i začátek výroby nového Golfu, řeší pořád stejný problém - 5 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 05VW odložil i začátek výroby nového Golfu, řeší pořád stejný problém - 6 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 06VW odložil i začátek výroby nového Golfu, řeší pořád stejný problém - 7 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 07VW odložil i začátek výroby nového Golfu, řeší pořád stejný problém - 8 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 08VW odložil i začátek výroby nového Golfu, řeší pořád stejný problém - 9 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 09VW odložil i začátek výroby nového Golfu, řeší pořád stejný problém - 10 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 10VW odložil i začátek výroby nového Golfu, řeší pořád stejný problém - 11 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 11VW odložil i začátek výroby nového Golfu, řeší pořád stejný problém - 12 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 12VW odložil i začátek výroby nového Golfu, řeší pořád stejný problém - 13 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 13VW odložil i začátek výroby nového Golfu, řeší pořád stejný problém - 14 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 14VW odložil i začátek výroby nového Golfu, řeší pořád stejný problém - 15 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 15VW odložil i začátek výroby nového Golfu, řeší pořád stejný problém - 16 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 16VW odložil i začátek výroby nového Golfu, řeší pořád stejný problém - 17 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 17VW odložil i začátek výroby nového Golfu, řeší pořád stejný problém - 18 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 18VW odložil i začátek výroby nového Golfu, řeší pořád stejný problém - 19 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 19VW odložil i začátek výroby nového Golfu, řeší pořád stejný problém - 20 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 20VW odložil i začátek výroby nového Golfu, řeší pořád stejný problém - 21 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 21
Po stránce designové je nový VW Golf již zcela hotov. Němci ovšem mají problém s komplexností jeho elektronických systémů, které jsou navíc navzájem propojené

Zdroj: Auto News

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše