VW Passat Performance Concept: laděný americký Passat dostal 250 turbokoní

Americká divize poladila sedan na všech frontách. Mimo vyššího výkonu se pyšní sportovním podvozkem nebo karbon-koženým interiérem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VW Passat Performance Concept: laděný americký Passat dostal 250 turbokoní

11.1.2013 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

VW Passat Performance Concept: laděný americký Passat dostal 250 turbokoní

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Americká divize poladila sedan na všech frontách. Mimo vyššího výkonu se pyšní sportovním podvozkem nebo karbon-koženým interiérem.

Americký Volkswagen Passat není s tím evropským (označovaným B7) příbuzný ve všech směrech. Pravda, oba vozy sice částečně sdílí identickou platformu PQ46, verze pro Spojené státy ovšem postrádá některé vrcholné technické finesy. I proto je levnější. A zřejmě i díky tomu Volkswagen v loňském roce prodal za oceánem 117 023 exemplářů, tedy nejvíce ve své severoamerické historii. Značka však nyní rozhodně nehodlá složit ruce do klína a jen tak přepočítávat výdělky. Na autosalonu v Detroitu totiž ukáže Passat Performance Concept.

Pro prodej se sice přímo s touto studií nepočítá, podle Volkswagenu ovšem předznamenává příchod sportovní verze, kterou si již Američané budou moci koupit, ačkoliv prozatím není jasné kdy a za kolik. Víme ovšem, co bude novinku odlišovat od standardní produkce zvenčí i pod kapotou. I když exteriér mnoha změn nedoznal. Nová jsou pouze 19palcová litá kola, karbonové kryty zpětných zrcátek, dvojice koncovek výfuku, zadní LEDky či přední bi-xenony s technologií AFS.

V případě motorového prostoru je však již rozdíl oproti sérii značný, a to přesto, že vůz i nadále pohání běžně dostupný 1,8litrový přeplňovaný čtyřválec. Oproti standardním 160 koním jich však nabízí 250, tedy naprosto stejně jako pro Američany vrcholná třílitrová pohonná jednotka. Přenos má na starosti automatická převodovka, o jízdní dynamice se ovšem značka nezmiňuje.

Se zlepšením jízdy se ovšem nedá počítat pouze na rovinkách, ale také v zatáčkách, neboť studie dostala snížený sportovní podvozek a upravené elektro-mechanické řízení. V interiéru přibyla celá řada karbonových doplňků, kterým společnost dělají dvoubarevná kožená sedadla a černý strop. Fotografie kabiny však VW zřejmě uvolní až v pondělí.


VW Passat Performance Concept: laděný americký Passat dostal 250 turbokoní - 1 - VW Passat Performance Concept 01VW Passat Performance Concept: laděný americký Passat dostal 250 turbokoní - 2 - VW Passat Performance Concept 02VW Passat Performance Concept: laděný americký Passat dostal 250 turbokoní - 3 - VW Passat Performance Concept 03VW Passat Performance Concept: laděný americký Passat dostal 250 turbokoní - 4 - VW Passat Performance Concept 04VW Passat Performance Concept: laděný americký Passat dostal 250 turbokoní - 5 - VW Passat Performance Concept 05
Zvenčí se americký VW Passat Performance Concept od série příliš neliší. Pod kapotu však dostal motor 1,8 TSI o výkonu 250 koní

Zdroj: Carscoop

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.