VW Passat R-line a Beetle R-line: jak z přípravky na olympiádu

(+ živé foto) Letos od podzimu nabídne Volkswagen „sportovní“ balíčky R-Line pro nový Beetle a Passat v obou karosářských verzích.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VW Passat R-line a Beetle R-line: jak z přípravky na olympiádu

7.3.2012 | Miro Mihálik | 1 příspěvek

VW Passat R-line a Beetle R-line: jak z přípravky na olympiádu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ živé foto) Letos od podzimu nabídne Volkswagen „sportovní“ balíčky R-Line pro nový Beetle a Passat v obou karosářských verzích.

Výrazivem „sport“ a „sportlich“ se to v tiskové zprávě věnované nové doplňkové výbavě pro Brouka a Passat hemží jako v přímém přenosu z olympiády. Sportovní je volant, sedačky, nárazníky, prostě skoro všechno, jen ne úpravy na motoru, převodovce nebo brzdách, které by jej k onomu zprofanovanému výrazu asi přiblížily o něco více. Vše je tedy v rámci dnešní automobilové doktríny v naprostém pořádku.

Volkswagen ve svých přesvědčovacích metodách o sportovnosti není osamocen. Audi má S-line, BMW M paket, Mercedes balíčky AMG, a tak si VW už před nějakou dobou zřídilo ochrannou známku R-line. Nově se objevuje společně s motory 1,4 TSI a výkonem 160 koní a 2,0 TSI s 200 koňmi u Beetlu Sport (to není jízlivá poznámka, ale stupeň výbavy).

R-line se, podobně jako u dalších Volkswagenů, separuje na exteriérové a interiérové doplňky, přičemž prvky pro kabinu lze mít až po objednávce vnějších komponentů. Pro Beetle tak můžete získat R-volant a R-sedačky s lepším bočním vedením (potažené buď kůží, nebo mikrovláknem) až poté, co si připlatíte za nové R-nárazníky, vnější zpětná zrcátka lakovaná v barvě karoserie a znáčky „R-line“ nalepené pod A sloupky. Zákazník pak má možnost dokončit své dílo osmnáctkami „Twister" s pneumatikami o rozměru 235/45 R18 anebo devatenáctkami „Tornado" na gumách 235/40 R19.

Pro Passat a Passat Variant se podmínky v zásadě nemění, jen k nim máte o palec menší kola (sedmnáctky a osmnáctky), logo R-line naroubované na masce chladiče a VW si přeje, aby se sportovní paket zařadil mezi verze Comfortline a Highline, ačkoli bude dostupný pro všechny modely. Ani zde nechybí sportovní R-nárazníky, náznak difuzoru, odtrhová hrana na víku zavazadlového prostoru a jako bonus snížení podvozku o 15 mm, které se ale netýká vozů vybavených adaptivními tlumiči.

S detaily do kabiny je to skoro jako přes kopírák to samé co u Beetlu, akorát v Passatech můžete mít ještě nerezové pedály a nástupní lišty hádejte s jakým nápisem.

Protože o zavedení paketu R-line od podzimu se píše pouze v případě VW Beetle, předpokládáme, že u Passatu začnou objednávky v jiném termínu. Volkswagen ale jaksi neuvedl, kdy konkrétně.

Tip: Projděte si všechny žhavé automobilové novinky v našem speciálu k ženevskému autosalonu 2012


VW Passat R-line a Beetle R-line: jak z přípravky na olympiádu - 1 - VW Beetle R-Line zive 01VW Passat R-line a Beetle R-line: jak z přípravky na olympiádu - 2 - VW Beetle R-Line zive 02VW Passat R-line a Beetle R-line: jak z přípravky na olympiádu - 3 - VW Beetle R-Line zive 03VW Passat R-line a Beetle R-line: jak z přípravky na olympiádu - 4 - VW Beetle R-Line zive 04VW Passat R-line a Beetle R-line: jak z přípravky na olympiádu - 5 - VW Beetle R-Line zive 05VW Passat R-line a Beetle R-line: jak z přípravky na olympiádu - 6 - VW Beetle R-Line zive 06VW Passat R-line a Beetle R-line: jak z přípravky na olympiádu - 7 - VW Beetle R-Line zive 07VW Passat R-line a Beetle R-line: jak z přípravky na olympiádu - 8 - VW Beetle R-Line zive 08VW Passat R-line a Beetle R-line: jak z přípravky na olympiádu - 9 - Volkswagen Beetle R-line 01VW Passat R-line a Beetle R-line: jak z přípravky na olympiádu - 10 - Volkswagen Beetle R-line 02

VW Passat R-line a Beetle R-line: jak z přípravky na olympiádu - 11 - VW Passat R-Line zive 01VW Passat R-line a Beetle R-line: jak z přípravky na olympiádu - 12 - VW Passat R-Line zive 02VW Passat R-line a Beetle R-line: jak z přípravky na olympiádu - 13 - VW Passat R-Line zive 03VW Passat R-line a Beetle R-line: jak z přípravky na olympiádu - 14 - VW Passat R-Line zive 04VW Passat R-line a Beetle R-line: jak z přípravky na olympiádu - 15 - VW Passat R-Line zive 05VW Passat R-line a Beetle R-line: jak z přípravky na olympiádu - 16 - VW Passat R-Line zive 06VW Passat R-line a Beetle R-line: jak z přípravky na olympiádu - 17 - Volkswagen Passat R-line 01
Designové balíčky R-line pro Beetle a Passat mají aktuální premiéru na ženevském autposalonu. Na Brouka půjde objednat až od podzimu, u Passatu neznámo kdy

Miro Mihálik

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.