VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let

(+ živé foto) Koncept T-Roc se plně odhalil. Podle VW je jeho design posledním vývojovým krokem designu wolfsburských SUV.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let

3.3.2014 | Marek Bednář | 1 příspěvek

VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ živé foto) Koncept T-Roc se plně odhalil. Podle VW je jeho design posledním vývojovým krokem designu wolfsburských SUV.

Po prvních skicách, které Volkswagen pustil do světa minulý týden, tu máme v předvečer zahájení ženevského autosalonu větší fotosadu a také nové informace o wolfsburském konceptu T-Roc. Tento stroj, resp. jeho produkční verze, by se v roce 2017 měla stát členem rodiny SUV značky Volkswagen a zařadit se tak po bok Touaregu, Tiguanu a snad také připravovaného Taigunu. Má konkurovat strojům jako Nissan Juke, Renault Captur nebo Opel Mokka.

Jak již víme, T-Roc je třídveřové SUV s odnímatelnými střešními panely, které lze schovat do zavazadelníku. Volkswagen jeho design popisuje jako poslední evoluci vzhledu své rodiny SUV. Přední část je rozdělena horizontálně, což jednak odkazuje na zbytek současných modelů VW a jednak zdůrazňuje šířku auta, která činí 1,83 metru. To jej činí o kousek širší než Tiguan, T-Roc však bude o téměř 25 cm kratší a 20 cm nižší než tento model.

Všechna světla jsou diodová a vůz je vybaven několika kamerami namířenými jak dozadu, tak i dopředu. Na palubě také najdeme systémy usnadňující jízdu v terénu, například asistenty sjezdu z prudkých kopců nebo rozjezdu do kopce. Je také možno zvolit jeden ze třech jízdních režimů - pro asfalt, pro off-road a pro jízdu po sněhu. Kromě asfaltového módu bude síla rozdělená v poměru 50:50 na přední a zadní kola.

Pod kapotou T-Roku pracuje vznětový dvoulitr z Golfu GTD, tedy motor o výkonu 184 koní a 380 Nm. Sílu posílá na sedmistupňovou převodovku DSG, na stovce má být za 6,9 vteřiny, má zvládnout až 210 km/h a na 100 km mu má stačit 4,9 litru paliva. Jako téměř všechno, co Volkswagen vyrábí nebo plánuje vyrábět, i T-Roc stojí na platformě MQB, to znamená mimo jiné vzpěry McPherson vpředu a víceprvkovou nápravu vzadu. Kola na konceptu jsou devatenáctipalcová a jsou obuta do pneumatik šíře 245 mm.

Volkswagen vidí představení T-Roku jako další koncept z řady, kterou odstartovalo velké CrossBlue a pokračovali v ní CrossBlue Coupe a Taigun. Jak se bude produkční verze T-Roku jmenovat, zatím není známo, a letos se to s ohledem na vzdálené datum uvedení do prodeje pravděpodobně nedozvíme. Skoro jistě však bude její název začínat právě na písmeno T.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2014


VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 1 - VW T-Roc zive stanek 01VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 2 - VW T-Roc zive stanek 02VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 3 - VW T-Roc zive stanek 03VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 4 - VW T-Roc zive stanek 04VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 5 - VW T-Roc zive stanek 05VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 6 - VW T-Roc zive stanek 06VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 7 - VW T-Roc zive stanek 07VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 8 - VW T-Roc zive stanek 08VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 9 - VW T-Roc zive stanek 09VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 10 - VW T-Roc zive stanek 10VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 11 - VW T-Roc zive stanek 11VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 12 - VW T-Roc zive stanek 12VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 13 - VW T-Roc zive stanek 13VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 14 - VW T-Roc zive stanek 14
T-Roc naživo v Ženevě

VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 15 - vw t-roc concept zeneva 01VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 16 - vw t-roc concept zeneva 01aVW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 17 - vw t-roc concept zeneva 05bVW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 18 - vw t-roc concept zeneva 05aVW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 19 - vw t-roc concept zeneva 05VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 20 - vw t-roc concept zeneva 04VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 21 - vw t-roc concept zeneva 01bVW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 22 - vw t-roc concept zeneva 03VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 23 - vw t-roc concept zeneva 02VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 24 - vw t-roc concept zeneva 03aVW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 25 - vw t-roc concept zeneva 03bVW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 26 - vw t-roc concept zeneva 03cVW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 27 - vw t-roc concept zeneva 06VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 28 - vw t-roc concept zeneva 07VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 29 - vw t-roc concept zeneva dalsi 01VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 30 - vw t-roc concept zeneva dalsi 02VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 31 - vw t-roc concept zeneva dalsi 03VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 32 - vw t-roc concept zeneva dalsi 04VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 33 - vw t-roc concept zeneva dalsi 05VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 34 - vw t-roc concept zeneva dalsi 06VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 35 - vw t-roc concept zeneva dalsi 07VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 36 - vw t-roc concept zeneva dalsi 08
Design Volkswagenu T-Roc podle automobilky představuje poslední vývojový krok vzhledu wolfsburských SUV

VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 37 - VW T Roc concept 2014 01VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 38 - VW T Roc concept 2014 02VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 39 - VW T Roc concept 2014 03VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 40 - VW T Roc concept 2014 04VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 41 - VW T Roc concept 2014 05VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 42 - VW T Roc concept 2014 06VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 43 - VW T Roc concept 2014 07VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 44 - VW T Roc concept 2014 08VW T-Roc v detailech: německý Juke odhalen, v prodeji bude do tří let - 45 - VW T Roc concept 2014 09
Sada skic byla zveřejněna už minulý týden

Marek Bednář

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.