Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Renault Captur má své české ceny, začínají na 300 tisících Kč
16.5.2013 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Čtyři měsíce po premiéře se na český trh dostává pseudoSUV postavené na bázi nového Renaultu Clio. V základu ale dostanete jen mizerný motor 0,9 TCe.
O Renaultu Captur jsme se na našem webu zmiňovali již mnohokrát. Po jeho lednovém představení jsme se k němu pravidelně vraceli a z mnoha zmínek stojí dnes za shlédnutí alespoň nová sada oficiálních fotek nebo pohled do očí jeho korejského brášky Samsungu QM3. Během celé té doby jsme ale nevěděli, kolik bude tahle novinka stát na českém trhu a hádat jsme mohli leda z cen v zahraničí. Nyní už hádat nemusíme, neboť Renault dnes zveřejnil kompletní český ceník vozu.
Vzhledem k tomu, že Captur není ve své podstatě ničím jiným než přestylizovaným Cliem IV a nenabízí oproti němu žádnou podstatnou „mimosilniční funkcionalitu”, nejsou jeho ceny nikterak zvlášť sebevědomé. Částka platná pro základní model má hodnotu 299 900 Kč a dostanete za ni základní výbavu Authentique čítající mj. bezklíčové startování, palubní počítač, tempomat, elektrická okna a zrcátka nebo výškově nastavitelné sedadlo i volant. Žádný zázrak, ale žít s tím půjde, to se ovšem nedá říci o tříválcovém motoru 0,9 TCe, který se v našem testu vyjevil jako ryzí volba automobilových masochistů.
Se základní výbavou můžete sáhnout i po paradoxně důstojnějším dieselu 1,5 dCi, se stejným výkonem 66 kW (90 koní) ale stojí o plných 60 tisíc více, takže i to je poněkud neprodejná alternativa. Ve vyšší výbavě Expression ale už můžete mít pohonnou jednotku 1,2 TCe se čtyřmi válci a 88 kW (120 koní) výkonu, kterou dostanete za 379 900 Kč. K výbavě pak přibudou třeba disky kol z lehkých slitin, bezklíčový vstup, manuální klimatizaci nebo rádio s přehrávačem CD a MP3. Ve střední výbavě za diesel 1,5 dCi zaplatíte 389 900 Kč, což vedle ceny 1,2 TCe tolik nebolí, o 30 koní nižší výkon ale bolet bude.
Sáhnout dále můžete i po nejvyšší výbavě Authentique a pochopitelně také řadě příplatkových prvků, nabídka motorů už se ale nemění. Všechny další detaily vám prozradí kompletní oficiální ceník, který si můžete stáhnout z webu Renaultu (PDF 4,0 MB).








































Renault Captur už je k mání i v Česku, ceny použitelných motorizací začínají na 359 900 Kč
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Při veřejných jízdách na Nürburgringu se Porsche 911 při stíhání ve vysoké rychlosti srazilo s BMW M2, brutální nehoda změnila obě auta v ohnivou kouli
včeraStačí skutečně velmi, velmi málo, aby nejnovější Ferrari vypadalo dokonale věrohodně jako nová Toyota
5.7.2025BMW se hlásí o rekord z nejnáročnějšího okruhu světa. Pomalé jeho auto není, vše ostatní je ale diskutabilní
4.7.2025
Nové na MotoForum.cz
- IRRC pokračoval ve finské Imatře včera 10:00
- Senna Agius: další hvězda MotoGP z Austrálie? 5.7.2025
- Pasini v Brně havaroval, Sachsenring musí vynechat 4.7.2025
- Petronas Honda se dvěma novými piloty 4.7.2025
- Borja Gomez tragicky zahynul 3.7.2025
Nejnovější články
„Deelektrifikovaný” Fiat 500 zná svou cenu, použitelnější auto prodávají Italové dramaticky levněji
před 42 minutamiPopulární japonské mini muselo kvůli EU v prodeji jako nové skončit. V bazarech dokazuje, že je čeho litovat
včeraOtylá obluda od BMW je stále větší propadák, nekupuje ji už skoro nikdo
včeraHasiči znovu varují před požáry elektrických aut a nemožností s nimi efektivně bojovat, nikdo je neposlouchá už roky
včeraDalší zákazník Porsche může děkovat automobilce, že zmastila jednu ze svých ikon, na dvou letech ježdění s ní dokonce vydělal
včera
Živá témata na fóru
- Rychlodotazy 07.07. 22:55 - rhinos
- Video a Nordschleife, the best of 07.07. 22:30 - Spectral
- Cyklistické vlákno 07.07. 12:41 - Vrooom
- Onboard videa 07.07. 00:46 - brnenska.odchytova
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 07.05. 22:25 - Truck Daškam
- Řidiči, co to mají v ruce... 07.05. 20:36 - Truck Daškam
- Porsche - vse o sportovnich modelech 07.05. 18:05 - pavproch
- Fiat a vše kolem nich 07.05. 13:46 - Stepan