Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
VW Touareg 2015: facelift se ukázal i s paketem R-Line, míří do prodeje
12.8.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Německé SUV je k mání s dieselovými motory nebo jako hybrid. Sáhnout můžete také po terénním paketu nebo stylových doplňcích.
Příchod modernizovaného Volkswagenu Touareg jsme ohlašovali již v dubnu, přičemž jsme také uvedli, že do prodeje německé SUV dorazí v létě. Tak se skutečně i stalo, český ceník ale stále není k dispozici. Podívat se ovšem můžeme do toho německého, který se zřejmě až tak moc lišit nebude. Když totiž dané částky v Eurech přepočteme na sumy v korunách, dostaneme se na přibližně stotisícový rozdíl mezi tuzemským a německým trhem. Jelikož navíc české částky jsou poplatné pro model před faceliftem, dá se u toho vylepšeného očekávat o trochu menší rozdíl.
Dle nás by facelift mohl ke stávajícím cenám přihodit nějakých 20 tisíc korun, model osazený základním třílitrovým turbodieselem V6 by tedy měl vyjít na přibližně 1,35 milionu Kč. Německý ceník totiž začíná na částce 52 125 Eur (cca 1 433 500 Kč), za což dostáváte třeba přední bi-xenony nebo 17palcová litá kola Sonora.
Dopřát si ovšem můžete také provedení osazené stejným motorem, ovšem doplněné paketem Terrain Tech, který přihazuje centrální mezinápravový diferenciál s lamelovou uzávěrkou, redukční převodovku, uzávěrku diferenciálu zadní nápravy nebo podvozek zvýšený o 10 milimetrů vpředu a 15 milimetrů vzadu. Mimo to v nabídce nechybí ani multikolizní brzda, cena přitom narostla na 57 625 Eur (1 585 000 Kč).
Dále pak v nabídce najdeme model osazený osmiválcovým turbodieselem, přičemž ten již stojí 74 725 Eur (2 055 000 Kč). Kromě 340 koní přitom v základu nabízí 18palcová kola Arica nebo větší než malé množství chromových doplňků. Dopřát si ovšem můžete ještě hybridní provedení, které u našich sousedů vychází na 77 525 Eur (2 132 000 Kč) a jenž kromě 333 koní dostalo třeba 18palcové ráfky Yukon.
Pro vyšší vizuální přitažlivost pak Volkswagen nabídku obohatil o paket Exclusive, který přihazuje 20palcová litá kola Talladega, stříbrné anodizované střešní ližiny, dřevěné jasanové obložení Olive Ash nebo dveřní prahy ozdobené nápisem Touareg Exclusive. Cena přitom narostla o 10 900 Eur (300 000 Kč) u šestiválců a 4 725 Eur (130 000 Kč) u osmiválce. Hybrid pak s daným paketem není k mání.
Ceny ale nejsou tou jedinou a vzhledem k tomu, že jsou německé, ani pro nás tou hlavní novinkou. Volkswagen totiž s odhalením cen vůbec poprvé ukázal také Touareg 2015 s paketem R-Line. Ten si tedy můžeme prohlédnout na prvních fotkách, přičemž jasně patrné jsou agresivnější nárazníky, mohutnější prahy a černý difuzor. Uvnitř pak nechybí sportovní sedadla, cena se přitom liší dle zvoleného provedení. Nízká ovšem není ani v jednom případě.



VW Touareg bude k mání také s paketem R-Line, který přihazuje agresivnější nárazníky zvenčí a sportovní sedadla uvnitř
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Automobilka vzala rekord slavného okruhu značce, která jí ho vzala předtím, ta ho vzala předtím té první a předtím si to daly ještě jednou
včera
„Bugatti pro chudé” znovu vytřelo podlahu s drahou konkurencí, potichu stanovilo další rekord okruhu
14.12.2025
Žena jela autem po dálnici a najednou jí na střeše přistálo letadlo. Video zachycuje vše
11.12.2025
Nové na MotoForum.cz
- Hrdina Suzuky a BSB Ryuichi Kiyonari odchází do důchodu. včera 15:00
- MS side 2026 bez Mostu 15.12.2025
- Nejméně navštívené Grand Prix 2025 15.12.2025
- Indian Sport Scout RT 2026: s uzamykatelnými kufry 15.12.2025
- Marcel Schroetter pojede IDM Superbike 15.12.2025
Nejnovější články
Ferrari si nechalo patentovat nové řešení spalovacího motoru, může mu vdechnout nový život
před 9 hodinami
Elektrický VW Polo odhalil své parametry a je to taková marnost, že ho od zkázy zachrání jen zázrak, dotace nebo obojí
před 10 hodinami
Stellantis dál přichází k rozumu. Maserati někde vykoplo z nabídky hybridní čtyřválec na úkor motoru V6, hybrid nikdo nechtěl
včera
Automobilka vzala rekord slavného okruhu značce, která jí ho vzala předtím, ta ho vzala předtím té první a předtím si to daly ještě jednou
včera
Muž si k 21. narozeninám koupil auto a „zapomněl” s ním jezdit, teď se prodalo za 56násobek jeho původní ceny
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
