„Zázračná” nová Corvette poprvé nafocena po boku té staré, naživo až tak neohromuje

Dokud pózovala samostatně, každý se nad ní rozplýval, po boku předchůdce ale zase tak zajímavě nepůsobí. Tedy alespoň vizuálně, po technické stránce je pořád minimálně o úroveň výše.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

„Zázračná” nová Corvette poprvé nafocena po boku té staré, naživo až tak neohromuje

17.2.2020 | Petr Prokopec

„Zázračná” nová Corvette poprvé nafocena po boku té staré, naživo až tak neohromuje

/

Dokud pózovala samostatně, každý se nad ní rozplýval, po boku předchůdce ale zase tak zajímavě nepůsobí. Tedy alespoň vizuálně, po technické stránce je pořád minimálně o úroveň výše.

O nové generaci Chevroletu Corvette se v superlativech mluví již několik měsíců. Americké automobilce se u ní povedl malý zázrak, neboť udržela ve hře osmiválcový motor a ještě jej zpod přední kapoty přesunula za záda cestujících. Zároveň při konstrukci ve větší míře využila exotičtější materiály a nejmodernější techniku. Cenu se však i přesto povedlo udržet extrémně nízko u země, základní kupé schopné jet přes 300 km/h totiž v přepočtu startuje na 1,4 milionech korun.

Znamená to tedy, že bychom veškeré předchůdce, zejména pak sedmou generaci, měli pustit ze zřetele jako zcela nezajímavé? Jak asi již tušíte, až tak jednoduché to není. Potvrzují to i nové snímky, na kterých se C7 a C8 postavily vedle sebe. Stalo se tak před továrnou Bowling Green Assembly, což celou událost vysvětluje. Novinka se totiž ještě mezi běžné zákazníky nedostala. Pokud by ale řada z nich nyní zařadila zpátečku, nebylo by to až tak překvapivé. Teprve přímé srovnání obou aut ukazuje, že osmá generace není tak úplně kráskou z přehlídkových mol.

Je přitom otázkou, zda u novinky zůstal aktivovaný hydraulický zdvih přední nápravy, kvůli kterému vypadá poněkud neohrabaně, zatímco předchůdce je přilepený k zemi a působí tak mnohem atletičtějším dojmem. Nicméně pokud si uvědomíme, že mezera mezi kolem a blatníkem je u obou aut víceméně stejná, zdá se, že systém aktivní není. Corvette C8 se tak náhle zdá být buclatým vozem, čemuž přispívá jak krátká kapota, tak zvednutá záď. Ta je navíc možná až zbytečně moc členitá, stejně jako boky. Vůz tak bude co do vzhledu skoro jistě rychleji zastarávat.

Nechceme působit zpátečnicky, úplně jinou konstrukční úroveň nelze zpochybňovat, patrná byla už dříve vyšší kvalita. A pozitivní je i příchod nových multimédií či třeba 12palcového přístrojového štítu. Ovšem také kvůli tomu, že nová generace je osazena pouze automatickou převodovkou, jednoduše začíná útočit na trochu jiné publikum, než jaké americkou legendu dosud adorovalo. Vyšší prodeje tak sice lze očekávat, více loajality tradičních zákazníků však nikoliv.

Nebude tedy divu, pokud sedmá generace bude postupem více ceněna jako poslední Corvette svého druhu. Jestli bude jednou podobným způsobem ceněna ta osmá jako pro změnu první svého druhu, ukáže teprve čas.


„Zázračná” nová Corvette poprvé nafocena po boku té staré, naživo až tak neohromuje - 1 - Chevrolet Corvette C7 a C8 2020 bok po boku 01„Zázračná” nová Corvette poprvé nafocena po boku té staré, naživo až tak neohromuje - 2 - Chevrolet Corvette C7 a C8 2020 bok po boku 02„Zázračná” nová Corvette poprvé nafocena po boku té staré, naživo až tak neohromuje - 3 - Chevrolet Corvette C7 a C8 2020 bok po boku 03„Zázračná” nová Corvette poprvé nafocena po boku té staré, naživo až tak neohromuje - 4 - Chevrolet Corvette C7 a C8 2020 bok po boku 04„Zázračná” nová Corvette poprvé nafocena po boku té staré, naživo až tak neohromuje - 5 - Chevrolet Corvette C7 a C8 2020 bok po boku 05„Zázračná” nová Corvette poprvé nafocena po boku té staré, naživo až tak neohromuje - 6 - Chevrolet Corvette C7 a C8 2020 bok po boku 06„Zázračná” nová Corvette poprvé nafocena po boku té staré, naživo až tak neohromuje - 7 - Chevrolet Corvette C7 a C8 2020 bok po boku 07„Zázračná” nová Corvette poprvé nafocena po boku té staré, naživo až tak neohromuje - 8 - Chevrolet Corvette C7 a C8 2020 bok po boku 08„Zázračná” nová Corvette poprvé nafocena po boku té staré, naživo až tak neohromuje - 9 - Chevrolet Corvette C7 a C8 2020 bok po boku 09
Sedmá a osmá generace Chevroletu Corvette byly nafoceny bok po boku. Nevíme jak vám, ale nám se více líbí provedení s motorem vpředu

Zdroj: Corvette Blogger

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše