Testujeme novou Škodu Fabia 1,2 TSI, takhle zrychluje z 0 na 180 km/h: video

Dynamika v přímce není to hlavní, co vás na nové Fabii bude zajímat. Ale kdo tvrdí že vám o ní neřekneme víc?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Jízdní dojmy a další testy

Testujeme novou Škodu Fabia 1,2 TSI, takhle zrychluje z 0 na 180 km/h: video

15.10.2014 | Autoforum.cz | Přidat příspěvek

Testujeme novou Škodu Fabia 1,2 TSI, takhle zrychluje z 0 na 180 km/h: video

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Dynamika v přímce není to hlavní, co vás na nové Fabii bude zajímat. Ale kdo tvrdí že vám o ní neřekneme víc?

Tip: Přečtěte si již kompletní podrobnou první recenzi nové generace Škody Fabia 1,2 TSI, vyzkoušet jsme stihli i levnější provedení s tříválcem 1,0 MPI.

Po skoro nekonečném, měsíce trvajícím odhalování nové Škody Fabia, které vyvrcholilo i zveřejněním jejích cen na nedávném pařížském autosalonu, se nám česká novinka konečně dostává do rukou. Zatím ne na domácí půdě, ale na mezinárodní prezentaci v okolí portugalského Lisabonu, i tak jsme ale po všech mladoboleslavských ochutnávkách stiženi touhou zjistit, jestli je třetí generace Fabie tak dobrá, jak ji sama automobilka prezentuje.

Pochopitelně uděláme vše proto, abychom vám mohli dát co nejjasnější odpověď, než se tak ovšem stane, máme pro vás první ochutnávku. Na úplně první test jsme si vybrali jednu z lepších, ale stále ještě dostupných verzí s motorem 1,2 TSI o výkonu nejvýše 90 koní vybavenou manuální pětistupňovou převodovkou. Je toho ještě hodně, co o ní budeme muset zjistit, pokud vás ale zajímá dynamika této varianty, můžeme vám ji představit už nyní.

Jak jistě víte, nová Fabia není zrovna těžké auto - v základním provedení se s hmotností dostává dokonce pod tunu (980 kg DIN), ale i varianta TSI je lehká, dle stejné metriky váží jen o 54 kg více. Spojení takové hmotnosti s devadesáti turbokoňmi nedává tušit zrovna bídnou dynamiku a něco takového nová Fabia ani nepředvádí.


Testujeme novou Škodu Fabia 1,2 TSI, takhle zrychluje z 0 na 180 km/h: video - 1 - Skoda Fabia III 12 TSI prvni test upoutavka 01Testujeme novou Škodu Fabia 1,2 TSI, takhle zrychluje z 0 na 180 km/h: video - 2 - Skoda Fabia III 12 TSI prvni test upoutavka 02Testujeme novou Škodu Fabia 1,2 TSI, takhle zrychluje z 0 na 180 km/h: video - 3 - Skoda Fabia III 12 TSI prvni test upoutavka 03
Pro první test jsme zvolili Fabii v barevně decentní specifikaci

I když ji zrovna nepomáhá zpřevodování manuálního pětikvaltu, které je spíše čtyřrychlostní převodovkou s rychloběhem, v akci nepůsobí vůbec ospale. Zejména na první tři rychlostní stupně je velmi čilá prakticky v jakýchkoli otáčkách a až pozdější boj s aerodynamickým odporem na stupně čtyři a pět dává tušit, že leccos z dynamiky bylo obětováno co nejnižší papírové a částečně i reálné spotřebě paliva. Nesedíme ale v supersportu, a tak se jisté kompromisy dají čekat.

Více vám prozradí přiložené video, které ale nezůstane jen u toho. Přesvědčit se můžete také o tom, že o kompromisech nemůže být řeč v případě brzdných schopností, s 1 034 kilogramy vozu nemá jeho čtveřice „kotoučovek” mnoho práce problém ani při maximální deceleraci ze 170 km/h. A něco málo vám napoví i pár jízdních záběrů, které jsme do prvního ochutnávkového videa také propašovali...

Více vám sdělíme později - pokud vše proběhne podle plánu, s podrobným prvním testem se vám přihlásíme už dnes v podvečer. Pochopitelně na Autoforum.cz, kde jinde...

Autoforum.cz

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše