Majitel Tesly rozebral jednotku nového Autopilotu a ukázal, co se skrývá uvnitř

Podle Tesly to má být zásadní vstupenka do světa plně autonomního řízení. Nyní se můžeme podívat, jak vědeckofantastická náhrada lidského myšlení vypadá.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Technika

Majitel Tesly rozebral jednotku nového Autopilotu a ukázal, co se skrývá uvnitř

1.8.2019 | Mirek Mazal

Majitel Tesly rozebral jednotku nového Autopilotu a ukázal, co se skrývá uvnitř

/

Podle Tesly to má být zásadní vstupenka do světa plně autonomního řízení. Nyní se můžeme podívat, jak vědeckofantastická náhrada lidského myšlení vypadá.

Nová jednotka systému autonomního řízení zvaná Autopilot Hardware 3.0 je do nových vozů Tesly montována od letošního roku. Autopilot má být k mání ve všech Modelech S a X vyrobených od 20. března letošního roku a u Modelů 3 jsou to auta vyrobená po 12. dubnu. Sám Elon Musk označuje pokrokové řešení jako „objektivně nejlepší na světě“. Zařízení je součástí příplatkové výbavy „Full Self-Driving package“, které má - jak i jméno napovídá - po dokončení vývoje software a odstranění legální překážek umožnit plně autonomní řízení.

Základní změnou Autopilotu 3.0 je použití čipu vyvinutého přímo Teslou. Jak nastínil Musk při jeho uvedení, na trhu chyběl čip, který by byl od základu vytvořen pro nasazení v neurálních sítích a proto si automobilka vytvořila vlastní řešení. Dříve dodávky elektroniky zajišťovala firma Nvidia, ale na potřebu inovovat nebyla schopna dostatečně rychle reagovat. Nové čipy produkuje Samsung přesně podle návrhu automobilového výrobce. Počet zpracovaných snímků za sekundu je údajně až 21x vyšší než u předchůdce a výrobní náklady měly klesnout o 21 %.

Jeden z majitelů amerického elektromobilu se potýkal s problémem otevírání řidičových dveří. Stávka elektroniky se nějakým způsobem sama vyřešila a na oslavu úspěchu muž nakoukl do útrob jednotky nejnovější verze Autopilotu. Díky jeho zvědavosti můžeme i my vidět desku plošných spojů schopnou hodnotit 2 300 snímků za sekundu a 144 bilionů operací v tom samém čase. To jsou opravdu unikátní parametry.

Plno elektronických součástek na zeleném podkladu spolupracuje na možnosti autonomního řízení bez zásahu lidské ruky. Mezi vodiči je na kraji nepřehlédnutelný znak Tesly jako hrdé továrny na autonomní stroje. Kdy elektromobily převezmou vládu silnic, není jasné, ale Musk se nemůže dočkat i díky osobní důvěře v Autopilot Hardware 3.0.


Majitel Tesly rozebral jednotku nového Autopilotu a ukázal, co se skrývá uvnitř - 1 - Autopilot Hardware 3 deska spoju foto 08
Odhalená deska plošných spojů ukazuje základ modernizované technologie Autopilot Hardware 3.0

Majitel Tesly rozebral jednotku nového Autopilotu a ukázal, co se skrývá uvnitř - 2 - Autopilot Hardware 3 deska spoju foto 01Majitel Tesly rozebral jednotku nového Autopilotu a ukázal, co se skrývá uvnitř - 3 - Autopilot Hardware 3 deska spoju foto 02Majitel Tesly rozebral jednotku nového Autopilotu a ukázal, co se skrývá uvnitř - 4 - Autopilot Hardware 3 deska spoju foto 03Majitel Tesly rozebral jednotku nového Autopilotu a ukázal, co se skrývá uvnitř - 5 - Autopilot Hardware 3 deska spoju foto 04Majitel Tesly rozebral jednotku nového Autopilotu a ukázal, co se skrývá uvnitř - 6 - Autopilot Hardware 3 deska spoju foto 05Majitel Tesly rozebral jednotku nového Autopilotu a ukázal, co se skrývá uvnitř - 7 - Autopilot Hardware 3 deska spoju foto 06Majitel Tesly rozebral jednotku nového Autopilotu a ukázal, co se skrývá uvnitř - 8 - Autopilot Hardware 3 deska spoju foto 07
Tesla uvedla, že díky inovacím mohou být její elektromobily počítačem řízeny až do té míry, že nebudou vyžadovat lidskou asistenci - jednoho dne

Zdroj: green@Twitter

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše