Zvědavec rozpáral nožem sedačku Mercedesu S. A nestačil se divit, co našel uvnitř

Auta jsou dnes stále více napěchovaná technikou všeho druhu a ta nemíjí ani sedadla. Kdo by v jejich nitru čekal leda „péra z gauče”, hluboce by se mýlil.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Technika

Zvědavec rozpáral nožem sedačku Mercedesu S. A nestačil se divit, co našel uvnitř

27.3.2018 | Mirek Mazal | 15 příspěvků

Zvědavec rozpáral nožem sedačku Mercedesu S. A nestačil se divit, co našel uvnitř

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Auta jsou dnes stále více napěchovaná technikou všeho druhu a ta nemíjí ani sedadla. Kdo by v jejich nitru čekal leda „péra z gauče”, hluboce by se mýlil.

Interiér Mercedesu-Benz třídy S vždy patřil mezi zóny klidu. Kde jinde by se měl člověk cítit rozmazlován, než v této luxusní limuzíně, která s každou další generací posune hranice nemožného o kus výš?f Technickými inovacemi s mnoha určitými přednostmi pro mnohé ztělesňuje definici nejlepšího auta světa.

Čtyřmístné provedení umí všechny členy posádky královsky hýčkat, každé sedadlo je vybaveno zástupem funkcí, které se každé cestování snaží proměnit v příjemný pobyt v lázních. Samozřejmostí je masáž, která stála na začátku následujícího příběhu. Dan z Utahu si půjčil na víkend Mercedes-Benz S 450 a z rozsáhlé výbavy ho nejvíce překvapila možnost volby masážních programů sedačky řidiče. Horká masáž lávovými kameny ho ohromila. Sdělil své nadšení známým u automobilky a výsledkem bylo osobní pozvání přímo do výrobny sedadel ve Stuttgartu.

Vtip je v tom, že Dan se svým synem Lincolnem rádi zjišťují, co se skrývá uvnitř předmětů. Jejich zálibou je rozřezat cokoliv na dvě půlky a ukázat publiku vnitřní složení jakékoliv věci. Není tedy divu, že si tento postup neodpustili ani u německé limuzíny z roku 2013.

Po rozhovoru s vedoucím vývoje se Američan pustil do kuchání nejpokročilejšího sedadla automobilového průmyslu. K jeho sestavení jistě bylo potřeba spousta nástrojů, na rozebrání ale postačil ostrý nůž. Teen se postupně prokousával jednotlivými vrstvami různých materiálů a komponentů, které umožňují nebývalé pohodlí nejen za volantem.

Pod exkluzivní perforovanou kůži opěradla jsou hned vidět cívky, které zajišťují vyhřívání. Pod nimi je vrstva měkké pěny, pod kterou Dan našel původce úžasné masáže lávovými kameny, kterou imitují nafukovací polštářky. Se vzduchem se u těchto sedaček pracuje ve velkém, mimo masáže zad a beder nafukovací kapsy umí přizpůsobit velikost bočnic a oblast ramen sedačky. Po odstranění zadního plastového krytu opěradla je možné vidět odhalené řídící jednotky, dráty, trubičky na vzduch, a také větráky, které se zajišťují odvětrávání sedadel.

Sedací část rozpitvaného trůnu ukázala podobné vrstvy. Svrchní měkká děrovaná kůže pod sebou skrývá zdroj tepla, níže potom větráky pro odvětrávání. Vše je vyplněno paměťovou pěnou pro luxusní pocit komfortní pohovky. Poslední skončila pod kudlou hlavová opěrka, kde se ukázala bavlněná výplň.

I když je zrovna autor přiložených záběrů zvyklý na podobné „pitvání” kde čeho, v tomto případě se sám divil, co všechno se v sedadle skrývá. Na jedno místo v autě je to vážně hodně komponentů, však se na to podívejte sami...


Zvědavec rozpáral nožem sedačku Mercedesu S. A nestačil se divit, co našel uvnitř - 1 - Mercedes Benz S 2013 slozeni sedadla 01Zvědavec rozpáral nožem sedačku Mercedesu S. A nestačil se divit, co našel uvnitř - 2 - Mercedes Benz S 2013 slozeni sedadla 02Zvědavec rozpáral nožem sedačku Mercedesu S. A nestačil se divit, co našel uvnitř - 3 - Mercedes Benz S 2013 slozeni sedadla 03Zvědavec rozpáral nožem sedačku Mercedesu S. A nestačil se divit, co našel uvnitř - 4 - Mercedes Benz S 2013 slozeni sedadla 04Zvědavec rozpáral nožem sedačku Mercedesu S. A nestačil se divit, co našel uvnitř - 5 - Mercedes Benz S 2013 slozeni sedadla 05Zvědavec rozpáral nožem sedačku Mercedesu S. A nestačil se divit, co našel uvnitř - 6 - Mercedes Benz S 2013 slozeni sedadla 06Zvědavec rozpáral nožem sedačku Mercedesu S. A nestačil se divit, co našel uvnitř - 7 - Mercedes Benz S 2013 slozeni sedadla 07Zvědavec rozpáral nožem sedačku Mercedesu S. A nestačil se divit, co našel uvnitř - 8 - Mercedes Benz S 2013 slozeni sedadla 08Zvědavec rozpáral nožem sedačku Mercedesu S. A nestačil se divit, co našel uvnitř - 9 - Mercedes Benz S 2013 slozeni sedadla 09Zvědavec rozpáral nožem sedačku Mercedesu S. A nestačil se divit, co našel uvnitř - 10 - Mercedes Benz S 2013 slozeni sedadla 10Zvědavec rozpáral nožem sedačku Mercedesu S. A nestačil se divit, co našel uvnitř - 11 - Mercedes Benz S 2013 slozeni sedadla 11Zvědavec rozpáral nožem sedačku Mercedesu S. A nestačil se divit, co našel uvnitř - 12 - Mercedes Benz S 2013 slozeni sedadla 12Zvědavec rozpáral nožem sedačku Mercedesu S. A nestačil se divit, co našel uvnitř - 13 - Mercedes Benz S 2013 slozeni sedadla 13Zvědavec rozpáral nožem sedačku Mercedesu S. A nestačil se divit, co našel uvnitř - 14 - Mercedes Benz S 2013 slozeni sedadla 14Zvědavec rozpáral nožem sedačku Mercedesu S. A nestačil se divit, co našel uvnitř - 15 - Mercedes Benz S 2013 slozeni sedadla 15Zvědavec rozpáral nožem sedačku Mercedesu S. A nestačil se divit, co našel uvnitř - 16 - Mercedes Benz S 2013 slozeni sedadla 16Zvědavec rozpáral nožem sedačku Mercedesu S. A nestačil se divit, co našel uvnitř - 17 - Mercedes Benz S 2013 slozeni sedadla 17Zvědavec rozpáral nožem sedačku Mercedesu S. A nestačil se divit, co našel uvnitř - 18 - Mercedes Benz S 2013 slozeni sedadla 18Zvědavec rozpáral nožem sedačku Mercedesu S. A nestačil se divit, co našel uvnitř - 19 - Mercedes Benz S 2013 slozeni sedadla 19Zvědavec rozpáral nožem sedačku Mercedesu S. A nestačil se divit, co našel uvnitř - 20 - Mercedes Benz S 2013 slozeni sedadla 20Zvědavec rozpáral nožem sedačku Mercedesu S. A nestačil se divit, co našel uvnitř - 21 - Mercedes Benz S 2013 slozeni sedadla 21Zvědavec rozpáral nožem sedačku Mercedesu S. A nestačil se divit, co našel uvnitř - 22 - Mercedes Benz S 2013 slozeni sedadla 22
Před rozřezáním Danovi a jeho synovi nic neunikne. Tentokrát pod kudlou skončila sedačka Mercedesu-Benz třídy S a ukázala vážně pozoruhodné „vnitřnosti”

Zdroj: What's Inside?@Youtube

Mirek Mazal

Diskuze 15 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše