Test BMW 320d Touring xDrive: A4 má problém

Hledáte praktický vůz, který zvládne s nízkou spotřebou odvézt pět pasažérů se zavazadly a zároveň ho nezaskočí ani výlet do zasněžených hor? Pak už nemusíte trávit hodiny nad katalogem Octavie 4x4, i omlazené BMW 3 s pohonem všech je pro vás tím pravým.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Testy aut

Test BMW 320d Touring xDrive: A4 má problém

16.5.2009 | David Siegl | Přidat příspěvek

Test BMW 320d Touring xDrive: A4 má problém

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Hledáte praktický vůz, který zvládne s nízkou spotřebou odvézt pět pasažérů se zavazadly a zároveň ho nezaskočí ani výlet do zasněžených hor? Pak už nemusíte trávit hodiny nad katalogem Octavie 4x4, i omlazené BMW 3 s pohonem všech je pro vás tím pravým.

Úvod a výbava interiéru

Podrobili jsme našemu redakčnímu testu jednoho z výrazných hráčů na poli praktických premiových vozů střední třídy. Řeč je samozřejmě o BMW 320xd Touring neboli kombi s pohonem všech kol. Prémiovost vozu zmiňuji záměrně, protože „rodinné kombi“ za cenu 1,3 milionu Kč není pro každého.

Na druhou stranu za danou cenu poskytuje vůz poměrně bohatou výbavu, rozhodně vás nenapadne koukat kolem a marně se dopátrat, kam že to zmizely všechny vaše těžce vydělané peníze. Ve výbavě proto najdeme klasicky navržená litá kola, xenonové světlomety a samozatmavující zpětná zrcátka. Po nástupu do interiéru zde najdeme sportovní sedadla pro řidiče i spolujezdce, nezávislou klimatizaci, která pracuje v době nepřítomnosti posádky, či poslední generaci multimediálního systému iDrive. Ten také obsahuje DVD přehrávač s interním HDD a navigací Professional.


Test BMW 320d Touring xDrive: A4 má problém - 1 - bmw_320xd_test_2009_12Test BMW 320d Touring xDrive: A4 má problém - 2 - bmw_320xd_test_2009_25Test BMW 320d Touring xDrive: A4 má problém - 3 - bmw_320xd_test_2009_10

Přepracovaný iDrive

Musím říci, že třetí generace multimediálního systému iDrive funguje velmi dobře. Někomu by se sice mohla zdát zbytečně obsáhlá či dokonce nepřehledná, což se mi také ze začatku zdála. Ovšem již po pár hodinách jsem byl mile překvapen až dokonce nadšen jak dobře se s ní pracuje. Škoda jen, že systému přibylo takové množství nových ovladačů, které práci s ním jen zbytečně zesložiťují. Ovládání předchozí generace pomocí jediného aktivního ovladače bylo geniálně jednoduché, nové rozhraní připomíná systém MMI od Audi, ve kterém není zdaleka tak jednoduché se rychle zorientovat.

Hlavními přednostmi třetí generace systému iDrive jsou nepochybně širokoúhlý LCD displej, zcela nová grafická podoba, a nepochybně funkce „SplitScreen”. Tu si také nemůžu dostatečně vynachválit, protože funkce umožňuje pracovat a hlavně mít zobrazeno dvě různé položky systému. Takže pro příklad v levé části obrazovky máte zjednodušenou nabídku menu, v další části sledujete přehravač disků CD a v poslední části máte puštěnu navigaci. Člověk se tak nemusí rozptylovat přepínáním mezi jednotlivými funkcemi.

Test BMW 320d Touring xDrive: A4 má problém - 4 - bmw_320xd_test_2009_26Test BMW 320d Touring xDrive: A4 má problém - 5 - bmw_320xd_test_2009_01Test BMW 320d Touring xDrive: A4 má problém - 6 - bmw_320xd_test_2009_02Test BMW 320d Touring xDrive: A4 má problém - 7 - bmw_320xd_test_2009_08Test BMW 320d Touring xDrive: A4 má problém - 8 - bmw_320xd_test_2009_07Test BMW 320d Touring xDrive: A4 má problém - 9 - bmw_320xd_test_2009_06

Vnitřní prostor a pohodlí

Z hlediska nabízeného prostoru pro posádku se stále jedná o slušný průměr. Co však hodnotíme u interiéru třetí řady mnichovského výrobce stále nejlépe, je posez za volantem, který vás nenávratně vtáhne do děje a i když vezete třeba celou rodinu na lyžování, přistihnete se, že vás nutí závodit.

Bohužel, tyto pocity vás brzy přejdou, jakmile si uvědomíte, že máte pod kontrolou pouze průměrně výkonný vůz, jehož dynamiku dále omezuje automatická převodovka, pohon všech kol a karoserie kombi. Ale k tomu se ještě dostaneme.

Dobrý pocit bohužel začne kazit i bolest zad, která se dostaví při delší jízdě. Proto doporučuji určitě zvolit sedadla s nastavitelnou výstuhou v oblasti bederní páteře.

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.