Test Volvo V40 Cross Country T5 AWD: král zimy

 | 13 příspěvků | 23.2.2013 Pavel Janda
Reagovat

Nepřihlášený Kolben

To auto je mi sympatický,.. | 23.2.2013 20:44reagovat
avatar

To auto je mi sympatický, i podle videí umí fakt hodně. Pozitivní hodnocení od pana Jandy překvapilo. Ale ta cena je mimo, šel bych do nějaký levnější verze, ale když ani T4 není s AWD... S FWD mi to nedává smysl a skoro 900t za základ je na mě moc.

Nepřihlášený Mark X.

Test tradičně moc pěkný. A.. | 23.2.2013 20:50reagovat
avatar

Test tradičně moc pěkný. A opravdu zajímavý, PJanda a Volvo mi moc nejdou dohromady :-) Ale evidentně to funguje, auto vypadá jako luxusní sáňky :-) Nebudete testovat T5 RDesign? To by mě zajímalo víc, i když chápu, že zrovna teď při kalamitě je Cross Country možná nejlepší kompakt vůbec.

Nepřihlášený Petr Mikulka

Paráda, jsem in love. Styl.. | 23.2.2013 20:53reagovat
avatar

Paráda, jsem in love. Stylový, neokoukaný, hezky jezdí. Teď to tak o 20 procent zlevnit a jdu pro něj.

Nepřihlášený xpert

zaujala me ta znacka, 2sm... | 23.2.2013 20:57reagovat
avatar

zaujala me ta znacka, 2sm... to docela koresponduje s cenikem. nemam duvod pjandovi neverit, ze je to fajn auto, ale volvo mi za tuhle cenu smysl nedava.

Nepřihlášený Embed

Slušný kontrast na tom vid.. | 23.2.2013 21:00reagovat
avatar

Slušný kontrast na tom videu, raubíř na silnici i v lese. Nevypadá to vůbec špatně. Až udělaj čtyřkolku s dieselem, tak to bude hit, takhle auto pro pár nadšenců.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Shark77

Reakce na: Slušný kontrast na tom vid.. | 23.2.2013 21:04reagovat
avatar

+1, D3 4x4 bych bral. Jinak hezký test a stylové fotky, z těch jde zima :)

Nepřihlášený

Zajímavé auto, stejně tak.. | 23.2.2013 21:46reagovat
avatar

Zajímavé auto, stejně tak test, jen bych se pro příště přimlouval i za video z toho zmiňovaného klouzání po zasněžených silnicích..... v případě tohoto auta by to bylo možná i zajímavější než klasická jízda "po suchu"

vana

Rád bych věděl jak může sy.. | 24.2.2013 07:57reagovat
avatar

Rád bych věděl jak může systém omezit pohon předku ve prospěch zadní osy když přední kola jjsou pohaněné od motoru natvrdo

Nepřihlášený Abre

Velice zajímavé auto, bezv.. | 24.2.2013 09:14reagovat
avatar

Velice zajímavé auto, bezvadný test.

Cena ale zcela mimo realitu, Volvo prostě není prémie a kůží to nedožene. Konstrukčně je to pořád jen FWD s vystřelováním krouťáku na zadek. Byť tuším Haldex 5gen. už posílá dozadu něco permanentně.

Další věc kterou nedotáhli jsou větší kola. Nemyslím disky, ale skutečně obvod. Tím pak trpí i komfort, jak zmiňuje pan Janda, a to je u chyba i u subprémie. Nehledě na fakt, že to vypadá jako bouda na kolečkách.

Nepřihlášený ehm

Občas něco ulítne V přípa.. | 24.2.2013 09:44reagovat
avatar

Občas něco ulítne

V případě Volva se ovšem vynechání jednoho písmenka dramaticky mění význam slova, pak je z toho skot a ještě třikrát korunovanej :)

Nepřihlášený sorryfordrivingsocloseinfrontofyou

Vážený pán redaktor, som V.. | 27.2.2013 17:12reagovat
avatar

Vážený pán redaktor, som Vám veľmi vďačný za tento poctivý test. Vážim si Vás ako jedného z najlepších lokálnych motoristických novinárov a o to viac ma zarazili nasledujúce vety:

"...předkolizní systém vás v klidu ani nenechá na dálnici dojet auto před vámi, abyste mu naznačili, že jste rychlejší. Podle něj byste se museli držet tak 30 metrů za ním, pak by vám ale, určitě ne na českých dálnicích, neuhnul nikdo nikde."

Nemyslíte si, že pri bežnej cestovnej rýchlosti na našich diaľniciach (povedzme 120-140 km/h) je už aj 30 metrov povážlivo malý rozostup? To je 1 sekunda už aj pri spodnej hranici uvedeného intervalu. S prižmúrením všetkých očí si to Vy (súdiac podľa jazdných videí - mimochodom pri natáčaní ktorých Vás nikdy nechcem stretnúť v protismere), za volantom auta s nadpriemernými jazdnými vlastnosťami môžete dovoliť, ale napísať to takto otvorene v mienkotvornom /prosím nebrať úplne doslovne/ médiu?

Prajem nám všetkým, aby tými riadkami nabudení čitatelia s nižším IQ nespôsobovali normálnym účastníkom cestnej premávky nechcený adrenalín za volantom.

PS: Navrhujem, v tých naozaj núdzových situáciách (t.j. prevoz rodiacej manželky, pacienta s infaktom, a iné, podľa všetkého veľmi časté, situácie) použiť diaľkové svetlá - je ich vidieť aj z vzdialenosti niekoľkonásobne väčšej, ako je bezpečná vzdialenosť, a ak na ne šofér pred vami nebude reagovať (napríklad aj preto, lebo sám práve predchádza iné auto / kamión), tak lepenie sa na jeho nárazník Vám lepší výsledok pravdepodobne neprinesie. Iba si koledujete o malér. Také je moje pozorovanie reality počas mnohých a mnohých tisícov km na našich cestách.

vana

tak na českých dálnicích b.. | 28.2.2013 06:57reagovat
avatar

tak na českých dálnicích bysme nestačili kupovat žárovky

Nepřihlášený Martin

Díky za vyvážený test !!! | 28.1.2015 11:04reagovat
avatar

Díky za vyvážený test !!!

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif

Živá témata na fóru

zobrazit vše