Home > Rubriky a sekce > Tuning > Článek
Audi RS4 sedan existuje, neoficiálně jako A46 od MS Design s šestiválcem
18.4.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Rakouský tuner zvedl výkon třílitrového motoru V6 na 450 koní. Upravený sedan tak zvládne zrychlit na stovku za 4,5 s a rozjede se až na 287 km/h.
Pokud patříte mezi příznivce čtyř kruhů doplněných písmeny RS, ale kombíky nemáte příliš v lásce, pak nemáte k dispozici zrovna květnatou nabídku. Aktuálně je totiž možné sáhnout pouze po kupé a kabrioletu řady RS5 nebo po Audi TT RS. Tím ale oficiální výběr končí, o klasický čtyřdveřový sedan zde nezavadíte ani náhodou. A právě to je voda na mlýn rakouské tuningové firmy MS Design, která v českých luzích a hájích proslula především plastovým programem pro první generaci Škody Octavia.
O pozměněném bodykitu budeme hovořit i v souvislosti s úpravou Audi S4, tentokráte však již nejde o univerzální komponenty, nýbrž nárazníky, boční prahy a lemy blatníků modifikované přímo na míru. A samozřejmě inspirovaných továrním originálem. V kombinaci s bílým lakem pak navíc vynikají 20palcové kované ráfky lakované matnou černí, zadní karbonový difuzor a červené linky pod čelními světlomety.
Po stránce mechanické u našich jižních sousedů přihodili výškově stavitelný a přitvrzený podvozek, kterému společnost dělá posílený motor. Namísto standardních 333 koní jich nově dostanete 450 jako u továrního modelu RS4 Avant, ke změně šestiválce za osmiválec však nedojde. MS Design si přitom veškeré detaily této konverze nechává na zítřejší premiéru na monacké Top Marques, o zrychlení z klidu na stovku za 4,5 sekundy a nejvyšší rychlosti 287 km/h ale již víme.
Až do zítřka pak zřejmě budeme muset čekat i na odhalení interiéru, který by rovněž měl projít „RS-kúrou“. To samé platí také o ceně, ačkoliv jisté vodítko v tomto ohledu máme. Rakouský tuner se totiž nechal slyšet, že se svým vozem rozhodně nevkročí do segmentu továrního Audi RS4 Avant. Více než 2 003 200 Kč tak šetřit nemusíte.
Na drahé právníky pak navíc nemusí spořit ani samotná firma MS Design. Ta totiž původně hodlala svou novinku nazvat A45. Kvůli možnému matení zákazníků s oficiálním Mercedesem A 45 AMG však nakonec od tohoto záměru upustila.





MS Design Audi S4 A46 je neoficiálním sedanem RS4. Výkon 450 koní ale pumpuje z notně upraveného šestiválcového motoru
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
V této zemi ze dne na den zrušili všechna měření rychlosti, místo nich instalují obří dopravní značky
2.12.2025
Zima v zimě zas jednou překvapila všechny. Hasiči zveřejnili fotky „největší nehody, u jaké kdy zasahovali”
1.12.2025
Boží trest za svatokrádež? Klasické Porsche předělané na elektrický pohon majiteli shořelo před domem měsíc po koupi
30.11.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Trump zvýšil limit spotřeby ze 4,7 na 6,8 litru na 100 km a reakce výrobců šokuje. „Donutili nás prodávat elektromobily,” kaje se šéf Fordu
před 3 hodinami
Zbožštěná Sennova Honda se skutečně vrací v novém, zůstal jí motor V6 bez turba i manuální řazení
před 4 hodinami
Muž si koupil vysněné auto za 25 tisíc a nechal ho stát u domu, když musel opustit zemi. Dnes ho může prodat za 30 milionů
včera
Bohatých Rusů se zmocnila panika, stovky jejich drahých Porsche jim najednou záhadně nejdou nastartovat
včera
Líbánky se dál mění v horor. Stát, který roky podporoval elektromobily, teď vybírá tučnou daň z jedné každé nabíječky
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
