Home > Rubriky a sekce > Tuning > Článek
Irmscher is3: Insignia OPC s 380 koňmi se tváří jako závoďák
2.5.2014 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek
Vyhlášený úpravce Opelů si bere na mušku Insignii OPC a kromě decentní úpravy výkonu jí oblékl do závodnického outfitu. Bohužel jde pouze o koncept.
Tuner Irmscher specializující se na rüsselsheimské výrobky čas od času přinese do modelové řady Opelu nějaké to pozdvižení. Naposledy jsme se o něm zmiňovali v souvislosti s balíčkem úprav, který představil na čínské verzi Astry hatchback s pěti dveřmi. Výsledný stroj s výkonem 310 koní pojmenoval Irmscher is3 Concept, ozdobil ho modrým lakem, dvacetipalcovými koly, nárazníky a dalšími detaily, které byly v Evropě v nabídce do té doby jen pro Astru OPC.
Nyní si bere na paškál větší Insignii, kterou už dříve obohatil svými zásahy ve faceliftovaném provedení. Novinka však vychází z předfaceliftovaného vydání, přičemž předlohou se jí nestalo nic pomalejšího než Insignia OPC s výkonem 325 koní. Výsledek nevypadá o nic méně dramaticky než vozy, které běžně vídáme jen v televizi při závodech.
Irmscher is3 je obohacen oproti základu o agresivnější nárazníky, přední lízátko, zadní mohutný difuzor a dvacetipalcová dvoubarevná kola. Největší pozornost na sebe ovšem strhne mohutným zadním spoilerem, podle něhož bychom vsadili alespoň 500 koní pod kapotou. Jenomže realita vypadá docela mírumilovně. Oproti standardu má totiž výkon navýšený pouze o 45 koní, což ve výsledku znamená 370 koní.
Irmscher udává, že díky pohonu všech kol dokáže tenhle pseudozávoďák atakovat stokilometrovou rychlost za 5,8 sekundy a pokud můžeme tipovat maximální rychlost, pak odhadneme 280 km/h. Standardní OPC zvládá první disciplínu za 6 sekund a ve verzi Unlimited se rozjede na 270 km/h. O dalších úpravách se výrobce nezmiňuje, ovšem něco jako upravený podvozek mu zřejmě chybět nebude. Zájemce o tento decentně nabroušený kus musíme zklamat, neboť Irmscher is3 je pouze koncept, jehož úkolem bude podpora pouze vývoje dalších doplňků pro Insignii.
Irmscher is3 je jen přečipovanou Insignií OPC. Kromě 45 koní k dobru přinesla takřka závodnické doplňky, prodávat se však nebude
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Stovka robotických taxíků selhala a zůstala stát i uprostřed dálnice s lidmi zamčenými uvnitř, výsledkem jsou scény jako z katastrofických filmů
včera
BMW začalo odhalovat spalovací verzi nové řady 3, takto ržá před kamerou její šestiválec
2.4.2026
Mechanik rozebral ikonický pětiválec Audi z modelu RS3 a ukázal, co s ním provedlo 225 tisíc ujetých km
2.4.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejčtenější články
Tohle BMW je nejen pozoruhodná pevnost na kolech, připomíná i to, o co jsme v Evropě potichu přišli
6.3.2026
Šéf Audi dorazí automobilku programem, který už teď dostal příhodné posměšné jméno
7.3.2026
VW doma způsobil rozruch, ukázal potají vyvinuté armádní speciály jako v časech svých začátků
7.3.2026
Mercedes ukázal další auto, které nebude kupovat skoro nikdo, už jeho interiér jde proti všem
7.3.2026
Korejci už někde vyřazují své elektromobily z nabídky, jejich prodeje se propadly až k nule
7.3.2026
Živá témata na fóru
- BMW Divize 04.05. 06:37 - pavproch
- Onboard videa 04.04. 18:59 - řidičBOB
- Detektory policejních radarů 04.04. 17:35 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 04.04. 14:35 - řidičBOB
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 04.03. 16:56 - řidičBOB
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 04.03. 16:49 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 04.03. 16:48 - pavproch
- Řidiči, co to mají v ruce... 04.03. 09:34 - Lachende Bestien
