Arabský motorismus není ten nejšílenější na Zemi, o kus dál se dějí ještě horší věci

Arabové prosluli vskutku bláznivým přístupem k autům, ale podobně jako Čína překreslila mapu světa v jiných ohledech, změnila ji i v tomto. Za velkou zdí konstruují bizarní trucky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Tuning

Arabský motorismus není ten nejšílenější na Zemi, o kus dál se dějí ještě horší věci

17.11.2019 | Mirek Mazal

Arabský motorismus není ten nejšílenější na Zemi, o kus dál se dějí ještě horší věci

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Arabové prosluli vskutku bláznivým přístupem k autům, ale podobně jako Čína překreslila mapu světa v jiných ohledech, změnila ji i v tomto. Za velkou zdí konstruují bizarní trucky.

Blízký východ má pověst jednoho z nejbláznivějších automobilových regionů. Po prázdných silnicích se prohání řidiči driftující ve vysokých rychlostech nebo bohatí šejkové s vozidly na míru, které monitoruje policie vybavená špičkovou stíhací technikou. Ropné magnáty nevzrušuje konvenční nabídka automobilek, proto se zlatou kreditkou v ruce vymýšlejí výstřednosti tolik charakteristické pro města uprostřed jinak nehostinné pouště. Z minulosti známe příklady rozmařilosti ve formě monstrózních kupé nebo supersportů osázených pravými diamanty.

Svérázný svět černého zlata má ale o něco dále na východ zdatného konkurenta. Číňané též nepůsobí zrovna střízlivě, když si nechávají přestavět automobily na svérázné monster trucky. Cirkusové off-roady vznikají napříč automobilovými segmenty bez ohledu na původní zaměření upraveného stroje.

Bizarní terénní monstra mohou mít základ v Lamborghini Aventador, Jeepu Wrangler, Rolls-Royceu Phantom Drophead Coupe, Mercedesu-Benz G500 4×4 nebo v něm může být vše dohromady zkřížené do jednoho hranatého SUV s chromovanou mřížkou přes celý předek a hvězdou na zádi. I arabské kreace jsou slabým odvarem některých čínských kreací. Podivné výtvory majitelé pokoušejí v písčitém terénu, není divu, že po prvních metrech zapadl Jeep transformovaný do zvláštnosti s dvanácti výfuky a čtyřmi nápravami. Těžkotonážní exot se po pár metrech zahrabal všemi osmi koly.

Pohled do Číny končí záběrem na inzerci vojenského UAZu s pásy. Opět nic standardního, to by asi byla moc velká nuda. Přestavěný pásák s volantem jako z KITTu stojí 1,5 milionu čínských juanů, což je pět milionů našich korun.


Arabský motorismus není ten nejšílenější na Zemi, o kus dál se dějí ještě horší věci - 1 - Cinane a jejich monster trucky z drahych aut 01Arabský motorismus není ten nejšílenější na Zemi, o kus dál se dějí ještě horší věci - 2 - Cinane a jejich monster trucky z drahych aut 02Arabský motorismus není ten nejšílenější na Zemi, o kus dál se dějí ještě horší věci - 3 - Cinane a jejich monster trucky z drahych aut 03Arabský motorismus není ten nejšílenější na Zemi, o kus dál se dějí ještě horší věci - 4 - Cinane a jejich monster trucky z drahych aut 04Arabský motorismus není ten nejšílenější na Zemi, o kus dál se dějí ještě horší věci - 5 - Cinane a jejich monster trucky z drahych aut 05Arabský motorismus není ten nejšílenější na Zemi, o kus dál se dějí ještě horší věci - 6 - Cinane a jejich monster trucky z drahych aut 06Arabský motorismus není ten nejšílenější na Zemi, o kus dál se dějí ještě horší věci - 7 - Cinane a jejich monster trucky z drahych aut 07Arabský motorismus není ten nejšílenější na Zemi, o kus dál se dějí ještě horší věci - 8 - Cinane a jejich monster trucky z drahych aut 08Arabský motorismus není ten nejšílenější na Zemi, o kus dál se dějí ještě horší věci - 9 - Cinane a jejich monster trucky z drahych aut 09Arabský motorismus není ten nejšílenější na Zemi, o kus dál se dějí ještě horší věci - 10 - Cinane a jejich monster trucky z drahych aut 10Arabský motorismus není ten nejšílenější na Zemi, o kus dál se dějí ještě horší věci - 11 - Cinane a jejich monster trucky z drahych aut 11Arabský motorismus není ten nejšílenější na Zemi, o kus dál se dějí ještě horší věci - 12 - Cinane a jejich monster trucky z drahych aut 12Arabský motorismus není ten nejšílenější na Zemi, o kus dál se dějí ještě horší věci - 13 - Cinane a jejich monster trucky z drahych aut 13Arabský motorismus není ten nejšílenější na Zemi, o kus dál se dějí ještě horší věci - 14 - Cinane a jejich monster trucky z drahych aut 14Arabský motorismus není ten nejšílenější na Zemi, o kus dál se dějí ještě horší věci - 15 - Cinane a jejich monster trucky z drahych aut 15Arabský motorismus není ten nejšílenější na Zemi, o kus dál se dějí ještě horší věci - 16 - Cinane a jejich monster trucky z drahych aut 16Arabský motorismus není ten nejšílenější na Zemi, o kus dál se dějí ještě horší věci - 17 - Cinane a jejich monster trucky z drahych aut 17Arabský motorismus není ten nejšílenější na Zemi, o kus dál se dějí ještě horší věci - 18 - Cinane a jejich monster trucky z drahych aut 18Arabský motorismus není ten nejšílenější na Zemi, o kus dál se dějí ještě horší věci - 19 - Cinane a jejich monster trucky z drahych aut 19
Zábava čínských zbohatlíků postrádá vkus, ohromit ale umí a o to tu zřejmě jde

Zdroj: W.W Media@Facebook

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše