Asi nejošklivější auto všech dob bylo konečně upraveno do podoby, která mu sekne

Žádný krasavec to není ani tak, se správným doladěním částí karoserie ale design Azteku není vyloženě ošklivý, auto jako celek vypadá spíš drsně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Asi nejošklivější auto všech dob bylo konečně upraveno do podoby, která mu sekne

2.4.2020 | Mirek Mazal

Asi nejošklivější auto všech dob bylo konečně upraveno do podoby, která mu sekne

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Žádný krasavec to není ani tak, se správným doladěním částí karoserie ale design Azteku není vyloženě ošklivý, auto jako celek vypadá spíš drsně.

Pontiac Aztek byl mnohokrát vyhlášen nejošklivějším automobilem všech dob a i když se můžeme přít o tom, jestli je v takovém žebříčku tím pravým číslem jedna, hezké auto to opravdu není. Jeho výroba probíhala v mexickém městě Ramos Arizpe od července 2000 do srpna 2005 a už tato informace naznačuje cosi o tom, jak moc se mu dařilo na trhu - vůbec a právě design byl hlavním důvodem.

Jinak pozoruhodně praktický a promyšlený vůz potvrdil teze o tom, že lidé nemusí nutně chtít krásné auto, pokud se jim ale vizuálně nelíbí, neakceptují ho za žádných okolností. I patnáct let po ukončení výroby Azteku bychom obtížně hledali vůz, který jej neatraktivitou svého zevnějšku překonává, některé jedince ale ani po takové době neopouští snahy auto designově „srovnat”. A počítačový úpravce vystupující pod označením Abimelec Design je jedním z nich.

Grafik využil svérázné křivky vozu a místo snah o jejich zjemnění na nich zkusil stavět. Přidal tedy drsné detaily jako křídlo, trubkové rámy, off-roadová kola s pneu BF Goodrich, dva výfuky, světelnou rampu nebo širší blatníky. Dávno odepsaný model parádně prokoukl a očividně našel svou parketu - krásný nebude nikdy, drsný být dovede.

Množství agresivních doplňků exteriéru bylo zbarveno vojenskou zelení doplněnou černými plochami. Pohled pod kapotu odhaluje napříč uložený šestiválec s turbodmychadlem, který přidá i výkon, jakkoli zrovna na jeho nedostatek si majitelé Azteku nemohli stěžovat ani v případě sériového provedení. Škoda, že něco podobného nenapadlo tvůrce auta na začátku století - exoti jako Nissan Juke či Fiat Multipla by měli o „kamaráda” méně.


Asi nejošklivější auto všech dob bylo konečně upraveno do podoby, která mu sekne - 1 - Pontiac Aztec Abimelec Design 01Asi nejošklivější auto všech dob bylo konečně upraveno do podoby, která mu sekne - 2 - Pontiac Aztec Abimelec Design 02Asi nejošklivější auto všech dob bylo konečně upraveno do podoby, která mu sekne - 3 - Pontiac Aztec Abimelec Design 03Asi nejošklivější auto všech dob bylo konečně upraveno do podoby, která mu sekne - 4 - Pontiac Aztec Abimelec Design 04Asi nejošklivější auto všech dob bylo konečně upraveno do podoby, která mu sekne - 5 - Pontiac Aztec Abimelec Design 05Asi nejošklivější auto všech dob bylo konečně upraveno do podoby, která mu sekne - 6 - Pontiac Aztec Abimelec Design 06Asi nejošklivější auto všech dob bylo konečně upraveno do podoby, která mu sekne - 7 - Pontiac Aztec Abimelec Design 07Asi nejošklivější auto všech dob bylo konečně upraveno do podoby, která mu sekne - 8 - Pontiac Aztec Abimelec Design 08
Pontiac Aztek v rádoby vojenském provedení nevypadá špatně, vedle sériového provedení je to určitě krok správným směrem

Zdroj: Abimelec Design@Facebook

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše