Auto režiséra Terminátora či Titaniku je na prodej, nechal si ho postavit na míru

Stojí za několika ikonickými filmy, které v některých případech doslova vydupal ze země. Tím se proslavil, že má rád výjimečná auta už se o režisérovi Jamesi Cameronovi ví o mnoho méně. Toto je jedno z nich.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Auto režiséra Terminátora či Titaniku je na prodej, nechal si ho postavit na míru

15.5.2019 | Mirek Mazal

Auto režiséra Terminátora či Titaniku je na prodej, nechal si ho postavit na míru

/

Stojí za několika ikonickými filmy, které v některých případech doslova vydupal ze země. Tím se proslavil, že má rád výjimečná auta už se o režisérovi Jamesi Cameronovi ví o mnoho méně. Toto je jedno z nich.

Kanadský filmový génius nikdy nestudoval žádný filmový obor a sezení ve škole mu obecně nešlo. Trojnásobný držitel Oscara začínal jako řidič kamionu, dnes je ale uctíván jako autor mnoha slavných filmů. Člověk se slabostí pro vymýšlení poutavých příběhů a autor celovečerních snímků jako Terminátor, Rambo, Titanic nebo Avatar nemůže být nikdo jiný než James Cameron.

Úspěšný režisér, producent a scénárista točí filmy, které jsou vřele přijímané nejen kritiky, ale i diváky. Obrovský komerční úspěch řady z nich se postaral o to, ze každý snímek, na který sáhl, utržil v průměru více jak 5 miliard Kč. To se ví, že se Cameron za odměnu rád vozí v neobyčejných automobilech, už se obvykle příliš neskloňuje.

Co všechno má ve svém majetku, není známo, nahlédnout pod pokličku ale dovoluje prodej jednoho ze starších vozu, který umělec sám prodává prostřednictvím společnosti Callaway Cars, kde také vznikl. Firma z Connecticutu podle vlastního receptu dodnes staví především specifická auta na základě Chevroletu Corvette a Cameron si u ni svého času nechal postavit jeden z pouhých deseti vyrobených typů C4 Speedster.

Na míru upravená specifikace zahrnovala uřezanou střechu se snížením prosklením, přepracovanou příď i lehce pozměněnou zadní část. Změny měly sloužit pro lepší proudění vzduchu, ale podstatným faktorem byl efekt individualismu pro výkonný Chevrolet. Každý Callaway Speedster byl vybaven vidlicovým osmiválcem s dvojitým přeplňováním turbodmychadly. Výkonové parametry definují čísla 300 kW (408 koní) a 630 Nm.

Cameron pořídil originální Corvettu v roce 1991 a najezdil jen asi 6 760 kilometrů, přesto v ní byl opakovaně spatřen. Na více možná nebyl čas, nebo si jen šetřil nevšední model na jiné příležitosti, v každém případě černý exteriér je bez poskvrnky. Chromová kola menších rozměrů září do dálky, stejně jako neušpiněná koncovka dvojitého výfuku.

Otevřený interiér kontrastuje prostřednictvím krémových povrchů palubní desky, sedadel, dveří, středového tunelu i řadicí páky. Světlé hnědou nálož tlumí tmavé prvky ovládacích panelů a výdechů ventilace. Sladění odstínů odpovídá počátkům devadesátých let, kdy se tato tradiční kombinace často objevovala ve vyšší společnosti aut. Dnes už tolik parády neudělá, ale pořád je to jeden kus z deseti vyrobených speciálů a se jménem Jamese Camerona jako jediného dosavadního majitele v technickém průkazu bude vždy něčím mimořádným. Kolik peněz je třeba na jeho pořízení, autor a prodejce v jedné osobě nezveřejnil.


Auto režiséra Terminátora či Titaniku je na prodej, nechal si ho postavit na míru - 1 - Callaway Corvette C4 1991 Jamese Camerona 01Auto režiséra Terminátora či Titaniku je na prodej, nechal si ho postavit na míru - 2 - Callaway Corvette C4 1991 Jamese Camerona 02Auto režiséra Terminátora či Titaniku je na prodej, nechal si ho postavit na míru - 3 - Callaway Corvette C4 1991 Jamese Camerona 03Auto režiséra Terminátora či Titaniku je na prodej, nechal si ho postavit na míru - 4 - Callaway Corvette C4 1991 Jamese Camerona 04Auto režiséra Terminátora či Titaniku je na prodej, nechal si ho postavit na míru - 5 - Callaway Corvette C4 1991 Jamese Camerona 05Auto režiséra Terminátora či Titaniku je na prodej, nechal si ho postavit na míru - 6 - Callaway Corvette C4 1991 Jamese Camerona 06Auto režiséra Terminátora či Titaniku je na prodej, nechal si ho postavit na míru - 7 - Callaway Corvette C4 1991 Jamese Camerona 07Auto režiséra Terminátora či Titaniku je na prodej, nechal si ho postavit na míru - 8 - Callaway Corvette C4 1991 Jamese Camerona 08Auto režiséra Terminátora či Titaniku je na prodej, nechal si ho postavit na míru - 9 - Callaway Corvette C4 1991 Jamese Camerona 09Auto režiséra Terminátora či Titaniku je na prodej, nechal si ho postavit na míru - 10 - Callaway Corvette C4 1991 Jamese Camerona 10
Callaway C4 Speedster po Jamesi Cameronovi vzbuzuje vášně, konkrétní cenu sdělí až prodejce

Zdroj: Callaway Cars Inc@Facebook

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše