Boháči se poprali o poslední LaFerrari, cena zamířila do extrémních výšin

Nejdražším moderním vozem kdy prodaným v aukci se stala dodatečně vyrobená Aperta nabídnutá komukoli. Cena předčila i tak vysoká očekávání.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Boháči se poprali o poslední LaFerrari, cena zamířila do extrémních výšin

10.9.2017 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Boháči se poprali o poslední LaFerrari, cena zamířila do extrémních výšin

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nejdražším moderním vozem kdy prodaným v aukci se stala dodatečně vyrobená Aperta nabídnutá komukoli. Cena předčila i tak vysoká očekávání.

Ferrari by možná mohlo změnit svou strategii. Dnes si totiž samo vybírá, komu prodá auto z limitovaných edic a svých vážených klientů má tolik, že ani na všechny nich nezbude. Byli jsme tak svědky nespokojenosti některých z nich, což je jedna věc, která by se nemusela dít. A pak, i když známe ceny jen části takto dodaných vozů, víme, že jsou prodávány v podstatě pod cenou.

Částky potřebné třeba na LaFerrari se v podstatě hned po zahájení prodejů zvýšily na dvojnásobek a to byl stroj vyrobený v 500 exemplářích, v podstatě „tuctovka”. Otevřené Aperty vznikly jen v 210 kusech a 209 z nich bylo skutečně do jednoho prodáno předem osloveným klientům. Za 1, 2, možná i 3 miliony Eur (78 milionů Kč), to opravdu nevíme přesně, rozhodně ale nebyly prodány tak draho, jako onen 210. exemplář, který byl nabídnut ke koupi bez jakýchkoli omezení „jen” za peníze.

Označili jsme jej hned za šanci pro odmítnuté boháče, čehož si zjevně byla vědoma i aukční společnost RM Sotheby's. Ta po odhalení vozu očekávala, že by se mohl prodat až za 153 milionů Kč, on ale změnil majitele ještě citelně dráž - na včerejší podvečerní aukci se o něj popralo 12 blíže nejmenovaných sběratelů z celého světa, kteří cenu postupně vyhnali až k neuvěřitelným 8,3 milionům Eur, tedy skoro 217 milionům Kč. A RM Sotheby's správně podotýká, že dráže moderní auto na aukci ještě prodáno nebylo, což je v tomto případě příjemná okolnost - celá částka míří na dobročinné účely.

Automobilka na aukci kupodivu neukázala skutečný vůz, zájemci si museli vystačit v podstatě s týmiž obrázky, které máme k dispozici i my, jinak toho ale bylo k vidění spoustu. Prodalo se tu i nejslavnější LaFerrari za necelých 1,9 milionu Eur, nalezené unikátní Ferrari za 1,8 milionu Eur nebo maskáčová 458 dědice Fiatu za více jak 330 tisíc Eur.

Některé z těchto i mnohé další vozy můžete vidět na fotkách níže, které zachycují i atmosféru na celé akci. Byla tu spousta zajímavých lidí a nevypadá to, že by se nudili...


Boháči se poprali o poslední LaFerrari, cena zamířila do extrémních výšin - 1 - Ferrari LaFerrari Aperta posledni kus prvni 01Boháči se poprali o poslední LaFerrari, cena zamířila do extrémních výšin - 2 - Ferrari LaFerrari Aperta posledni kus prvni 02Boháči se poprali o poslední LaFerrari, cena zamířila do extrémních výšin - 3 - Ferrari LaFerrari Aperta posledni kus prvni 03Boháči se poprali o poslední LaFerrari, cena zamířila do extrémních výšin - 4 - Ferrari LaFerrari Aperta posledni kus prvni 04
Poslední vyrobené LaFerrari i poslední LaFerrari Aperta změnilo majitele za neuvěřitelnou sumu

Boháči se poprali o poslední LaFerrari, cena zamířila do extrémních výšin - 5 - Ferrari Leggenda e Passione 2017 ilu 01Boháči se poprali o poslední LaFerrari, cena zamířila do extrémních výšin - 6 - Ferrari Leggenda e Passione 2017 ilu 02Boháči se poprali o poslední LaFerrari, cena zamířila do extrémních výšin - 7 - Ferrari Leggenda e Passione 2017 ilu 03Boháči se poprali o poslední LaFerrari, cena zamířila do extrémních výšin - 8 - Ferrari Leggenda e Passione 2017 ilu 04Boháči se poprali o poslední LaFerrari, cena zamířila do extrémních výšin - 9 - Ferrari Leggenda e Passione 2017 ilu 05Boháči se poprali o poslední LaFerrari, cena zamířila do extrémních výšin - 10 - Ferrari Leggenda e Passione 2017 ilu 06Boháči se poprali o poslední LaFerrari, cena zamířila do extrémních výšin - 11 - Ferrari Leggenda e Passione 2017 ilu 07Boháči se poprali o poslední LaFerrari, cena zamířila do extrémních výšin - 12 - Ferrari Leggenda e Passione 2017 ilu 08Boháči se poprali o poslední LaFerrari, cena zamířila do extrémních výšin - 13 - Ferrari Leggenda e Passione 2017 ilu 09Boháči se poprali o poslední LaFerrari, cena zamířila do extrémních výšin - 14 - Ferrari Leggenda e Passione 2017 ilu 10Boháči se poprali o poslední LaFerrari, cena zamířila do extrémních výšin - 15 - Ferrari Leggenda e Passione 2017 ilu 11Boháči se poprali o poslední LaFerrari, cena zamířila do extrémních výšin - 16 - Ferrari Leggenda e Passione 2017 ilu 12Boháči se poprali o poslední LaFerrari, cena zamířila do extrémních výšin - 17 - Ferrari Leggenda e Passione 2017 ilu 13Boháči se poprali o poslední LaFerrari, cena zamířila do extrémních výšin - 18 - Ferrari Leggenda e Passione 2017 ilu 14Boháči se poprali o poslední LaFerrari, cena zamířila do extrémních výšin - 19 - Ferrari Leggenda e Passione 2017 ilu 15Boháči se poprali o poslední LaFerrari, cena zamířila do extrémních výšin - 20 - Ferrari Leggenda e Passione 2017 ilu 16Boháči se poprali o poslední LaFerrari, cena zamířila do extrémních výšin - 21 - Ferrari Leggenda e Passione 2017 ilu 17
I to ukazují snímky z akce, na kterých toho můžete spatřit i mnohem více

Zdroje: RM Sotheby's, Ferrari

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.