Ferrari ukázalo úplně poslední LaFerrari. Prodá ho komukoli, asi za 153 milionů

210. Aperta a 710. LaFerrari, to činí tento vůz tak zvláštní. Ferrari navrch přidalo unikátní specifikaci a hodlá licitovat, ovšem s dobrými úmysly.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Ferrari ukázalo úplně poslední LaFerrari. Prodá ho komukoli, asi za 153 milionů

4.9.2017 | Petr Prokopec | 10 příspěvků

Ferrari ukázalo úplně poslední LaFerrari. Prodá ho komukoli, asi za 153 milionů

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

210. Aperta a 710. LaFerrari, to činí tento vůz tak zvláštní. Ferrari navrch přidalo unikátní specifikaci a hodlá licitovat, ovšem s dobrými úmysly.

Již tuto sobotu 9. září se v Maranellu koná aukce Leggenda e Passione, v jejímž rámci změní majitele celá řada výjimečných Ferrari. Jedním z nich bude třeba i nedávno probírané 599 GTB Fiorano osazené manuální převodovkou, nejen staršími stroji bude živa tato událost. Vedle nich se bude dražit i speciální Ferrari LaFerrari Aperta, které vzniklo dodatečně poté, co automobilka přišla s původní 209kusovou sérií.

Daný krok se neodehrál poprvé, obdobně tomu bylo již v případě kupé. LaFerrari totiž mělo dle plánů vzniknout v 499 exemplářích, Italové však nakonec vyrobili ještě pětistý kousek. V jeho případě již nedošlo na lustrování zákazníků, jednoduše zamířil za nejnaditější peněženkou. Veškerý výtěžek pak Ferrari věnovalo na konto oblastí Itálie, jenž byly zdevastovány ničivým zemětřesením.

Podobně peníze za poslední LaFerrari Aperta pro změnu zamíří na konto charity Save the Children, jejímž cílem je mezinárodní program navyšující vzdělanost u dětí. Očekává se přitom, že otevřená varianta by měla vynést více než 7 000 000 USD (cca 152,95 mil. Kč), za které bylo vydraženo kupé. Důvodem je samozřejmě větší vzácnost vozu i jistá unikátnost, která jej doprovází. A nejde tu jen o to, že je to nejen poslední LaFerrari Aperta, ale i poslední LaFerrari vůbec, symbolická tečka za jednou érou.

Ferrari totiž exemplář s pořadovým číslem 210 nalakovalo zakázkovou barvou Rosso Fuoco. S tou jsou spárovány rychlé pruhy v bílé Bianco Italia, zatímco uvnitř je možné počítat s černou Alcantarou, leštěnými karbonovými dekory a červenými švy. Tím ale rozdíly končí, hybridní technika složená s atmosférického dvanáctiválce a elektromotoru se již nemění. Ne snad, že by nestačila...


Ferrari ukázalo úplně poslední LaFerrari. Prodá ho komukoli, asi za 153 milionů - 1 - Ferrari LaFerrari Aperta posledni kus prvni 01Ferrari ukázalo úplně poslední LaFerrari. Prodá ho komukoli, asi za 153 milionů - 2 - Ferrari LaFerrari Aperta posledni kus prvni 02Ferrari ukázalo úplně poslední LaFerrari. Prodá ho komukoli, asi za 153 milionů - 3 - Ferrari LaFerrari Aperta posledni kus prvni 03Ferrari ukázalo úplně poslední LaFerrari. Prodá ho komukoli, asi za 153 milionů - 4 - Ferrari LaFerrari Aperta posledni kus prvni 04
Takhle vypadá vůbec poslední Ferrari LaFerrari Aperta. Prodáno nejspíše bude za více než 153 milionů korun

Petr Prokopec

Diskuze 10 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.