Britové srovnali všechna velká luxusní SUV z Německa, novější nemusí být lepší

Do jednoho jsou to dnes velmi žádoucí auta, které je ale nejlepší? Pokud byste čekali, že o pořadí bude do značné míry rozhodovat čas příchodu na trh, v klání Audi Q7, BMW X5, Mercedesu GLE a VW Touareg to ale neplatí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Britové srovnali všechna velká luxusní SUV z Německa, novější nemusí být lepší

24.6.2019 | Petr Prokopec

Britové srovnali všechna velká luxusní SUV z Německa, novější nemusí být lepší

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Do jednoho jsou to dnes velmi žádoucí auta, které je ale nejlepší? Pokud byste čekali, že o pořadí bude do značné míry rozhodovat čas příchodu na trh, v klání Audi Q7, BMW X5, Mercedesu GLE a VW Touareg to ale neplatí.

Dnešní doba favorizuje SUV všeho druhu, ta nejluxusnější nevyjímaje. Zatímco tedy dříve bylo často nemyslitelné, aby se vůbec zákazník rozhodoval mezi tou či onou značkou, neboť své preference měl ujasněné dlouho před podpisem kupní smlouvy, současnost bude stále častěji ve znamení srovnávacích soubojů. Pokud je logo na přídi dostatečně prestižní, pro mnohé již není tak podstatné, zda se stanou majiteli Audi, BMW či Mercedesu. Větší váhu kladou na to, co se za oním emblémem skrývá.

Mat Watson z Carwow se pokusil o porovnání velkých, nikoli však největších SUV prestižních německých automobilek. Konkrétně pak vedle sebe postavil nový Mercedes GLE, nové BMW X5, nový Volkswagen Touareg a ne až tak nové Audi Q7. To může papírově působit jako slabý soupeř, neboť na trhu se již pohybuje nějaký ten pátek, což je v době největších technologických změn zásadní problém. Z některých detailů tak už čiší léta na krku, která jsou ruku v ruce se skutečností, že Q7 do jisté míry připomíná spíše kombík než pravověrný off-road.

S tím sice nemá problém Touareg, který se tváří oi něco robustněji, ovšem jakkoliv jeho cena startuje vysoko nad milionem korun, pro spoustu lidí může emblém „lidového vozu“ stále působit mainstreamově a nikoliv prestižně. Mat navíc dodává, že jakkoliv je Audi Q7 starší, vše dělá o zhruba 10 procent lépe než Volkswagen. Tedy co se týče jízdního projevu, při pohledu do kabiny je rozdíl ještě větší. Zvláště když čtyři kruhy nabízejí i možnost sedmi sedadel, kdy i ta v třetí řadě nabízí dost prostoru.

V případě Mercedesu GLE můžete na výchovu více než dvou potomků pomýšlet rovněž, nicméně elektrické ovládání sedadel nejspíše po čase začnete nenávidět natolik, že padáka posléze dostane i samotný vůz. Proces sklápění opěrek sedadel ve druhé řadě je totiž nekonečně dlouhý, což znamená, že ratolesti se vám v mezičase rozutečou po zahradě. Jakmile je chytíte, je třeba je ihned připoutat, neboť stejně dlouhé jako odklápění je i sklápění opěradla, tlačítko navíc musíte celou dobu držet.

Za volantem BMW X5 mnoho důvodů ke stížnostem mít nebudete, Matem je chváleno jízdní chování, prostornost, kvalita materiálů i velikost zavazadelníku. Nicméně vše závisí na tom, zda jste fanoušky designu mnichovské automobilky, jenž hlavně uvnitř může působit poměrně spoře. Zejména ve srovnání s digitálními displeji Mercedesu. Jakkoliv je třeba dodat, že virtuálním kokpitem se vybavena celá čtveřice, ačkoliv pouze v případě Volkswagenu za něj musíte připlácet.

Mat jako svou volbu vyzdvihuje právě BMW, které i přes důraz kladený na sportovnost nesešlo úplně z komfortní cesty. O poznání větší údiv ale musí budit druhá příčka Audi, neboť letité Q7 se zvládlo vypořádat s novým GLE. Nicméně třícípá hvězda má s elektronikou zjevně nemalé problémy, neboť palec dolů zčásti dostala také multimédia.

Celé srovnání ukazuje to, že mezi zmíněnou čtveřicí vlastně nejsou velké rozdíly. Zásadní roli tak bude hrát to, jak velkou slevu půjde na vybraný model vyhádat. A pokud na ni prodejci nebudou chtít slyšet, stačí se v showroomu otočit na pětníku a vyrazit ke konkurenci. Ta vám sice nabídne trochu jiné silné i slabé stránky, celkově však rozhodně neurazí. Ostatně za normálních okolností by se doporučení dočkal i VW Touareg, jakkoliv v tomto případě má smůlu a na blyštivější trojici hledí s menším odstupem.


Britové srovnali všechna velká luxusní SUV z Německa, novější nemusí být lepší - 1 - Audi Q7 vs BMW X5 vs Mercedes-Benz GLE vs VW Touareg 2019 videoscreen 01Britové srovnali všechna velká luxusní SUV z Německa, novější nemusí být lepší - 2 - Audi Q7 vs BMW X5 vs Mercedes-Benz GLE vs VW Touareg 2019 videoscreen 02Britové srovnali všechna velká luxusní SUV z Německa, novější nemusí být lepší - 3 - Audi Q7 vs BMW X5 vs Mercedes-Benz GLE vs VW Touareg 2019 videoscreen 03Britové srovnali všechna velká luxusní SUV z Německa, novější nemusí být lepší - 4 - Audi Q7 vs BMW X5 vs Mercedes-Benz GLE vs VW Touareg 2019 videoscreen 04Britové srovnali všechna velká luxusní SUV z Německa, novější nemusí být lepší - 5 - Audi Q7 vs BMW X5 vs Mercedes-Benz GLE vs VW Touareg 2019 videoscreen 05Britové srovnali všechna velká luxusní SUV z Německa, novější nemusí být lepší - 6 - Audi Q7 vs BMW X5 vs Mercedes-Benz GLE vs VW Touareg 2019 videoscreen 06Britové srovnali všechna velká luxusní SUV z Německa, novější nemusí být lepší - 7 - Audi Q7 vs BMW X5 vs Mercedes-Benz GLE vs VW Touareg 2019 videoscreen 07Britové srovnali všechna velká luxusní SUV z Německa, novější nemusí být lepší - 8 - Audi Q7 vs BMW X5 vs Mercedes-Benz GLE vs VW Touareg 2019 videoscreen 08Britové srovnali všechna velká luxusní SUV z Německa, novější nemusí být lepší - 9 - Audi Q7 vs BMW X5 vs Mercedes-Benz GLE vs VW Touareg 2019 videoscreen 09Britové srovnali všechna velká luxusní SUV z Německa, novější nemusí být lepší - 10 - Audi Q7 vs BMW X5 vs Mercedes-Benz GLE vs VW Touareg 2019 videoscreen 10Britové srovnali všechna velká luxusní SUV z Německa, novější nemusí být lepší - 11 - Audi Q7 vs BMW X5 vs Mercedes-Benz GLE vs VW Touareg 2019 videoscreen 11Britové srovnali všechna velká luxusní SUV z Německa, novější nemusí být lepší - 12 - Audi Q7 vs BMW X5 vs Mercedes-Benz GLE vs VW Touareg 2019 videoscreen 12Britové srovnali všechna velká luxusní SUV z Německa, novější nemusí být lepší - 13 - Audi Q7 vs BMW X5 vs Mercedes-Benz GLE vs VW Touareg 2019 videoscreen 13Britové srovnali všechna velká luxusní SUV z Německa, novější nemusí být lepší - 14 - Audi Q7 vs BMW X5 vs Mercedes-Benz GLE vs VW Touareg 2019 videoscreen 14
Mat Watson dal při rozstřelu čtyř luxusních velkých SUV přednost BMW X5, chybu ale neuděláte v žádném případě. Překvapením je hlavně druhé místo letitého Audi Q7

Zdroj: carwow@Youtube

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše