Bývalý moderátor Top Gearu a pilot F1 odhalil svá auta, jsou překvapivě obyčejná

U člověka, který během posledních 40 let řídil jedno výjimečné auto za druhým, a to silniční i závodní, tak nějak čekáte, že v garáži bude mít jen laskominy. U Tiffa Needela to neplatí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Bývalý moderátor Top Gearu a pilot F1 odhalil svá auta, jsou překvapivě obyčejná

27.4.2020 | Petr Prokopec

Bývalý moderátor Top Gearu a pilot F1 odhalil svá auta, jsou překvapivě obyčejná

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

U člověka, který během posledních 40 let řídil jedno výjimečné auto za druhým, a to silniční i závodní, tak nějak čekáte, že v garáži bude mít jen laskominy. U Tiffa Needela to neplatí.

Podrobněji představovat Timothyho „Tiffa“ Needella by asi bylo jen nošením dříví do lesa. Britského závodníka a moderátora lidé znají hlavně díky působení v Top Gearu a Fift Gearu, kromě toho má za sebou i dvě velké ceny Formule 1 a také několik účastí ve slavné čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans. V roce 1990 na okruhu Le Sarthe s Davidem Searsem a Anthonym Reidem dosáhl na třetí příčku, což je jeho nejlepší umístění na závodních okruzích.

Dnes osmašedesátiletý Brit se kdysi dostal před televizní kamery tím, že auta uměl řídit a současně o nich i poutavě mluvit. Moderování automobilových pořadů se pro něj stalo hlavní pracovní náplní a během své dosavadní kariéry tak mohl usednout do kokpitu celé řady výjimečných vozů. Mezi ně patří třeba McLaren F1, Ariel Atom V8 či Jaguar XJ220. Pokud byste se jej tedy zeptali, jaké auto by vám na základě vašich potřeb a jízdního stylu doporučil, stoprocentně byste se dočkali zasvěcené odpovědi. V rámci svého vlastního vozového parku však byl Needell dosud tajuplnější než hrad v Karpatech. Nyní však veškerá tajemství odkryl.

Jak se ukázalo, stále vlastní BMW X5 druhé generace, které je připomínkou jeho dlouhodobé spolupráce s mnichovskou automobilkou, pro níž se stal ambasadorem. To bylo vlastně jediné auto, o kterém se vědělo, že ho vlastní. Tedy s výjimkou Formule Ford Lotus 69 FF, již užíval v začátcích kariéry, ovšem kterou posléze prodal, aby se mohl posunout do vyšších divizí. V roce 2015 však monopost znovu koupil a užívá při závodech veteránů.

Formuli ovšem Needell v novém příspěvku vynechal, místo toho v jeho úvodu zavzpomínal na léta dávno minulá, kdy vlastnil Triumph TR7. Od toho se nakonec posunul k aktuálnímu Jaguaru XF Sportbrake, který pro něj představuje naprostý ideál. Má benzinový motor vpředu, pohon zadních kol a prostorný zavazadelník. Za zábavou ovšem Needell za jeho volant nemíří, od toho má k dispozici zcela jiný a o poznání překvapivější vůz.

Zatímco jiní usedají kvůli vzrušení do Ferrari, Porsche či Lamborghini se stovkami koní pod kapotou, Needellovým řidičským ideálem je Opel Corsa 1.2 SXi. Tento vůz britský moderátor koupil za pouhých tisíc liber již v roce 2002. Od té doby jej však užíval dennodenně, než malý hatchback s logem Vauxhallu převzali před šesti lety jeho synové Harry a George.

Needell ovšem přiznává, že si jej stále čas od času půjčí. „Je to opravdová zábava, když vyrazíte na silnici a řídíte malý, lehký hatchback s pohonem předních kol a úžasným manuálem, se kterým si můžete hrát,“ říká sympatický Brit s úsměvem od ucha k uchu. Očekávat tak může ještě více fanoušků než dosud, neboť jen málokdo s jeho zkušenostmi a možnostmi zůstává tak pevně stát nohama na zemi.


Bývalý moderátor Top Gearu a pilot F1 odhalil svá auta, jsou překvapivě obyčejná - 1 - Tiff Needell vozovy park 2020 videoscreen 01Bývalý moderátor Top Gearu a pilot F1 odhalil svá auta, jsou překvapivě obyčejná - 2 - Tiff Needell vozovy park 2020 videoscreen 02Bývalý moderátor Top Gearu a pilot F1 odhalil svá auta, jsou překvapivě obyčejná - 3 - Tiff Needell vozovy park 2020 videoscreen 03
Vozový park Tiffa Needella je více než překvapivý, o drahé supersporty nezavadíte

Zdroj: Drive Tribe

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše