Odvěký konkurent Top Gearu se zbavil hlavní hvězdy, vyhodili ho jako Clarksona

Z rozhodnutí vedení britské verze kanálu Discovery osazenstvo pořadu Fifth Gear překvapivě opouští Tiff Needell, který pořad zakládal a o jehož zmrtvýchvstání se zasloužil hned dvakrát.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Odvěký konkurent Top Gearu se zbavil hlavní hvězdy, vyhodili ho jako Clarksona

10.9.2019 | Petr Prokopec

Odvěký konkurent Top Gearu se zbavil hlavní hvězdy, vyhodili ho jako Clarksona

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Z rozhodnutí vedení britské verze kanálu Discovery osazenstvo pořadu Fifth Gear překvapivě opouští Tiff Needell, který pořad zakládal a o jehož zmrtvýchvstání se zasloužil hned dvakrát.

James May nedávno přiznal, že na celém světě existuje jediný člověk, který dokáže driftovat a zároveň nenuceně komentovat současné automobilové dění, a tím je Tiff Needell. Televizní kanály by se tedy o tohoto britského závodníka a televizního moderátora měly pomalu rvát. Realita je však jiná, neboť Needell aktuálně dostal padáka od stanice Discovery. Na té uváděl pořad Fifth Gear, který navíc pomáhal po rozpadu původního Top Gearu v roce 2002 stvořit.

Do značné míry se nám tu tak opakuje situace, kterou jsme zažili před čtyřmi lety a ve které figurovala stanice BBC. Ta se pro změnu rozhodla zbavit Jeremyho Clarksona, kterému poněkud ruply nervy poté, co nedostal teplou večeři a jal se fyzicky konfrontovat jednoho z producentů. Není však veřejně známo, že by se Needell dopustil něčeho podobného, třebaže se spekuluje, že mu vaz zlomilo to, pro co se vžilo označení #MeToo.

Vedení stanice ani sám Needel ale nic takového neuvádí, takže musíme vycházet z ověřitelných informací. Podle nich slavný moderátor neodešel z vlastní vůle a není s tím ani příliš smířen - na své Twitteru jen uvedl, že podle někoho z vedení televize bude Fifth Gear lepší show bez něj a v navazující diskuzi naznačuje, že už je na ni příliš starý (je mu 67 let).

Fifth Gear bude na každý pád pokračovat bez něj, přičemž před kamerou se budou střídat Needellovi bývalí kolegové Jason Plato, Jonny Smith, Jimmy de Ville, Karun Chandhok a Vicky Butler-Henderson. První dva přitom již Tiffovi vyjádřili na sociálních sítích své sympatie s tím, že doufají v opětovnou brzkou spolupráci. Ta ale nejspíše již nebude pokračovat pod hlavičkou Discovery, řeč je spíše o kanálu Lovecars, který Needell pomáhal založit na YouTube.

Plato a Smith přitom nejsou jediní, koho rozhodnutí britské televize překvapilo, zarmoutilo i trochu rozhořčilo. Dalším, kdo se ozval, je i „konkurence“ v podobě Chrise Harrise. Podle toho i reakcí lidí se zdá, že Discovery šláplo vedle, pročež je vlastně otázkou, jak dlouho vlastně Fifth Gear vydrží naživu. Nezapomeňme totiž na skutečnost, že pořad byl již dvakrát ukončen (v letech 2009 a 2016), a byl to především Needell, kdo se vždy zasloužil o jeho zmrtvýchvstání.


Odvěký konkurent Top Gearu se zbavil hlavní hvězdy, vyhodili ho jako Clarksona - 1 - Tiff Needell dostal padaka 01
Tiff Needell oznámil, že nedobrovolně končí v pořadu Fifth Gear

Odvěký konkurent Top Gearu se zbavil hlavní hvězdy, vyhodili ho jako Clarksona - 2 - Tiff Needell dostal padaka 02Odvěký konkurent Top Gearu se zbavil hlavní hvězdy, vyhodili ho jako Clarksona - 3 - Tiff Needell dostal padaka 03Odvěký konkurent Top Gearu se zbavil hlavní hvězdy, vyhodili ho jako Clarksona - 4 - Tiff Needell dostal padaka 04
Ihned se mu dostalo podpory od spolupracovníků i „konkurence“

Odvěký konkurent Top Gearu se zbavil hlavní hvězdy, vyhodili ho jako Clarksona - 5 - Fifth Gear S27E01 videoscreen 01Odvěký konkurent Top Gearu se zbavil hlavní hvězdy, vyhodili ho jako Clarksona - 6 - Fifth Gear S27E01 videoscreen 02Odvěký konkurent Top Gearu se zbavil hlavní hvězdy, vyhodili ho jako Clarksona - 7 - Fifth Gear S27E01 videoscreen 03Odvěký konkurent Top Gearu se zbavil hlavní hvězdy, vyhodili ho jako Clarksona - 8 - Fifth Gear S27E01 videoscreen 04Odvěký konkurent Top Gearu se zbavil hlavní hvězdy, vyhodili ho jako Clarksona - 9 - Fifth Gear S27E01 videoscreen 05Odvěký konkurent Top Gearu se zbavil hlavní hvězdy, vyhodili ho jako Clarksona - 10 - Fifth Gear S27E01 videoscreen 06
Fifth Gear se tak bude muset obejít bez své největší hvězdy, což pro pořad nemusí dopadnout dobře. Ostatně stačí vzpomenout, kam se dostal Top Gear po odchodu Jeremyho Clarksona

Zdroje: Tiff Needel@Twitter, Jason Plato@Twitter, Jonny Smith@Twitter, Chris Harris@Twitter

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše