Českou modlu mezi kombíky koupíte s nejlepším motorem za třetinu původní ceny

Snad ještě více než škodovky se mezi univerzálními rodinnými auty líbí VW Passat. S jeho cenou je to horší, čas ale otupí i ostrý břit původních ceníků - nejlepší verze s motorem VR6 dnes přijde na třetinu toho, co stála nová.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Českou modlu mezi kombíky koupíte s nejlepším motorem za třetinu původní ceny

27.3.2020 | Mirek Mazal

Českou modlu mezi kombíky koupíte s nejlepším motorem za třetinu původní ceny

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Snad ještě více než škodovky se mezi univerzálními rodinnými auty líbí VW Passat. S jeho cenou je to horší, čas ale otupí i ostrý břit původních ceníků - nejlepší verze s motorem VR6 dnes přijde na třetinu toho, co stála nová.

Jeden z nejčastějších a možná i úplně nejvytouženější kombík českých silnic netřeba detailně představovat. Volkswagen Passat Variant je coby dražší kolega nedotknutelné Octavie Combi a spřízněného Superbu Combi notoricky známým vozem, pro mnohé hlavy stěhovavých rodin ale zůstává nedosažitelným snem. Vzhledem k tuctové značce dosti drahý model z Emdenu začíná vedle tuzemských výplat dávat obvykle smysl až po prvním či druhém majiteli, přímo z výroby si jej mohou zvolit jen dobře zajištěnější zájemci nebo výše postavení zaměstnanci.

Záplava autobazarů se ale naštěstí stará o dostatek dostupných Passatů, kamkoli se podíváte. Většina lidí chce čtyřválcový diesel, což jistě není špatná volba, menší sorta zájemců s kalkulačkou v ruce sáhne po přibližně stejně velkém benzínu. Fajšmekři si ale pořád mohou koupit vrcholnou variantu zdobenou 3,6litrovým objemem v šesti válcích do V.

Výkonný stěhovák ani nenaznačující svou skutečnou dynamiku zastupuje velmi okrajovou výkonných dostupných Passatů, přitom příplatek za výkonovou rezervu při předjíždění není nijak závratný. Nejrychlejší sériová verze Variantu vybavená po strop dnes stojí v perspektivním stavu asi půl milionu českých korun. Názorný příklad z listopadu 2013 s bezproblémovým nájezdem 110 800 kilometrů a pravidelným servisem vychází na 19 600 Eur (asi 535 tisíc Kč).

Tato verze exceluje tím, čeho se lidé nejvíce bojí, lákadlem je VR6 pod přední kapotou. Motor, který byl použitý mimo jiné pro Porsche Cayenne, Audi Q7 nebo VW Phaeton se vyjímá i v Passatu B7 VR6 4Motion. Tmavě modrý tip z Osnabrücku disponuje kultivovaným výkonem 220 kW (299 koní) a 350 Nm točivého momentu. Atmosférický motor BWS je spřažen s šestistupňovou automatickou převodovkou a pohonem 4x4.

První majitel připlatil za větší litá kola s paprskovým designem, která padnou k tmavě karoserii lemované chromovými proužky. Kromě dvou výfuků nic nenapovídá zážehovému ústrojí, neznalé oko vidí jen další tuctové TDI. Uvnitř je zřetelný vrchol nabídky, zejména hnědá kůže a bohatá výbava nebyla standardem všech německých objednávek.

Zájemce by neměl přehlížet všechna samozatmívací zrcátka, jízdní asistenty, navigaci, dotykový displej na palubní desce, vyhřívaná přední sedadla, multifunkční sportovní volant nebo DCC či adaptivní xenony s denním svícením LED. Známý interiér se od ostatních odlišuje dřevěným dekorem se stříbrnými panely a černým zbytkem typického německého rozvržení.

Před sedmi léty všechny položky vymrštily výslednou částku faktury na téměř 60 tisíc Eur (dnes 1,65 milionu Kč). Aktuálně třetinovou sumou hodnocený kus patří mezi levnější v nabídce evropských bazarů, přesto poslouží ještě několik sezón. A opravdu nic nenaznačuje, že by tomu tak nemělo být, prodejce k vozu přidává i záruku.


Českou modlu mezi kombíky koupíte s nejlepším motorem za třetinu původní ceny - 1 - VW Passat Variant B7 2013 VR6 prodej 01Českou modlu mezi kombíky koupíte s nejlepším motorem za třetinu původní ceny - 2 - VW Passat Variant B7 2013 VR6 prodej 02Českou modlu mezi kombíky koupíte s nejlepším motorem za třetinu původní ceny - 3 - VW Passat Variant B7 2013 VR6 prodej 03Českou modlu mezi kombíky koupíte s nejlepším motorem za třetinu původní ceny - 4 - VW Passat Variant B7 2013 VR6 prodej 04Českou modlu mezi kombíky koupíte s nejlepším motorem za třetinu původní ceny - 5 - VW Passat Variant B7 2013 VR6 prodej 05Českou modlu mezi kombíky koupíte s nejlepším motorem za třetinu původní ceny - 6 - VW Passat Variant B7 2013 VR6 prodej 06Českou modlu mezi kombíky koupíte s nejlepším motorem za třetinu původní ceny - 7 - VW Passat Variant B7 2013 VR6 prodej 07Českou modlu mezi kombíky koupíte s nejlepším motorem za třetinu původní ceny - 8 - VW Passat Variant B7 2013 VR6 prodej 08Českou modlu mezi kombíky koupíte s nejlepším motorem za třetinu původní ceny - 9 - VW Passat Variant B7 2013 VR6 prodej 09Českou modlu mezi kombíky koupíte s nejlepším motorem za třetinu původní ceny - 10 - VW Passat Variant B7 2013 VR6 prodej 10Českou modlu mezi kombíky koupíte s nejlepším motorem za třetinu původní ceny - 11 - VW Passat Variant B7 2013 VR6 prodej 11Českou modlu mezi kombíky koupíte s nejlepším motorem za třetinu původní ceny - 12 - VW Passat Variant B7 2013 VR6 prodej 12
VW Passat Variant B7 VR6 za půl milionu je vedle udýchaných čtyřválců velmi zajímavá alternativa za velmi podobnou cenu

Zdroj: Mobile.de

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše