Chcete Bugatti Chiron? Pospěšte si, kusů k mání ubývá. A i teď si na něj počkáte

Šéf Bugatti potvrdil, že značka prodala již takřka polovinu produkce Chironu, a to mají příští rok mají zájem zvýšit testovací jízdy. S dodávkami je to horší.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Chcete Bugatti Chiron? Pospěšte si, kusů k mání ubývá. A i teď si na něj počkáte

7.12.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Chcete Bugatti Chiron? Pospěšte si, kusů k mání ubývá. A i teď si na něj počkáte

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Šéf Bugatti potvrdil, že značka prodala již takřka polovinu produkce Chironu, a to mají příští rok mají zájem zvýšit testovací jízdy. S dodávkami je to horší.

Přestože je to absolutní špička mezi osobními auty, naposledy jsme Bugatti Chiron viděli, jak je potupně tažen stavebním strojem. Zprvu nebylo jasné, co přesně se mohlo stát a zda náhodou nejde o prototyp určený kupříkladu k nárazovým testům. Teprve mluvčí značky upřesnila, že šlo o vůz samotné automobilky, který naboural jeden z nepozorných zaměstnanců. Možná také jen zkoušel krotit 1 500 koní jednou rukou.

Dnes tu ovšem máme radostnější zprávy, tedy minimálně z pohledu značky. Její šéf Wolfgang Dürheimer potvrdil, že prozatím byl reálně dodán pouze jeden exemplář novinky a tedy výše zmíněné video se zákazníkem za volantem muselo ukazovat klienta za volantem testovacího auta. Ten jeden kus byl totiž dodán saudskému princi, který souběžně s regulérním provedením zakoupil i koncept Gran Turismo. Další kusy jsou ale již ve výrobě, přičemž k zákazníkům se dostanou zkraje příštího roku. Bugatti počítá s tím, že každoročně dodá zhruba 65 vozidel.

Dále Dürheimer uvedl, že značka eviduje již 220 závazných objednávek. S ohledem na výše zmiňovanou kapacitu výroby to tedy znamená, že pokud smlouvu podepíšete nyní, dočkáte se svého vozu až někdy v roce 2020. To za předpokladu, že ještě žádný model značky nevlastníte. Stávající zákazníky automobilka odměňuje tím, že je posouvá na čelo čekací listiny, což jsme onehdá kdysi probírali.

Je ovšem také možné, že svého vozu se dočkáte dříve i tehdy, pokud se jedná o vaše první Bugatti. Značka původně měla v plánu osmiletý výrobní proces, s ohledem na velký zájem jej ale možná urychlí. Vše bude záviset na rozprodání zbytku produkce. Jelikož se však od března příštího roku chystají testovací jízdy pro širší spektrum potenciálních klientů, na dlouhé otálení nelze sázet.

„Jsem si jist, že zákazníci, kteří se ještě k objednávce nerozhodli, tak učiní ve chvíli, kdy vůz budou mít šanci řídit,“ uvádí Dürheimer. A zároveň dodává, že po předání prvních vozů odstartuje více zákaznických akcí, při kterých bude možné dostat Chiron i na nejvyšší rychlost. Kromě toho bude spuštěna také každoroční Bugatti Tour.

Je tedy možné, že za rok touto dobou již žádný nový Chiron nebude k mání. Je otázkou, jak se Bugatti dále zachová - v minulosti se často mluvilo o speciálních modelech, které by mohly být ještě výkonnější a rychlejší. Dürheimer zatím žádný takový nepotvrdil s tím, že nyní je důraz kladen na vyřízení stávajících objednávek.


Chcete Bugatti Chiron? Pospěšte si, kusů k mání ubývá. A i teď si na něj počkáte - 1 - Bugatti Chiron premiera USA 01Chcete Bugatti Chiron? Pospěšte si, kusů k mání ubývá. A i teď si na něj počkáte - 2 - Bugatti Chiron premiera USA 02Chcete Bugatti Chiron? Pospěšte si, kusů k mání ubývá. A i teď si na něj počkáte - 3 - Bugatti Chiron premiera USA 03Chcete Bugatti Chiron? Pospěšte si, kusů k mání ubývá. A i teď si na něj počkáte - 4 - Bugatti Chiron premiera USA 04Chcete Bugatti Chiron? Pospěšte si, kusů k mání ubývá. A i teď si na něj počkáte - 5 - Bugatti Chiron premiera USA 05Chcete Bugatti Chiron? Pospěšte si, kusů k mání ubývá. A i teď si na něj počkáte - 6 - Bugatti Chiron premiera USA 06Chcete Bugatti Chiron? Pospěšte si, kusů k mání ubývá. A i teď si na něj počkáte - 7 - Bugatti Chiron premiera USA 07Chcete Bugatti Chiron? Pospěšte si, kusů k mání ubývá. A i teď si na něj počkáte - 8 - Bugatti Chiron premiera USA 08Chcete Bugatti Chiron? Pospěšte si, kusů k mání ubývá. A i teď si na něj počkáte - 9 - Bugatti Chiron premiera USA 09Chcete Bugatti Chiron? Pospěšte si, kusů k mání ubývá. A i teď si na něj počkáte - 10 - Bugatti Chiron premiera USA 10Chcete Bugatti Chiron? Pospěšte si, kusů k mání ubývá. A i teď si na něj počkáte - 11 - Bugatti Chiron premiera USA 11Chcete Bugatti Chiron? Pospěšte si, kusů k mání ubývá. A i teď si na něj počkáte - 12 - Bugatti Chiron premiera USA 12Chcete Bugatti Chiron? Pospěšte si, kusů k mání ubývá. A i teď si na něj počkáte - 13 - Bugatti Chiron premiera USA 13Chcete Bugatti Chiron? Pospěšte si, kusů k mání ubývá. A i teď si na něj počkáte - 14 - Bugatti Chiron premiera USA 14Chcete Bugatti Chiron? Pospěšte si, kusů k mání ubývá. A i teď si na něj počkáte - 15 - Bugatti Chiron premiera USA 15Chcete Bugatti Chiron? Pospěšte si, kusů k mání ubývá. A i teď si na něj počkáte - 16 - Bugatti Chiron premiera USA 16Chcete Bugatti Chiron? Pospěšte si, kusů k mání ubývá. A i teď si na něj počkáte - 17 - Bugatti Chiron premiera USA 17Chcete Bugatti Chiron? Pospěšte si, kusů k mání ubývá. A i teď si na něj počkáte - 18 - Bugatti Chiron premiera USA 18Chcete Bugatti Chiron? Pospěšte si, kusů k mání ubývá. A i teď si na něj počkáte - 19 - Bugatti Chiron premiera USA 19Chcete Bugatti Chiron? Pospěšte si, kusů k mání ubývá. A i teď si na něj počkáte - 20 - Bugatti Chiron premiera USA 20Chcete Bugatti Chiron? Pospěšte si, kusů k mání ubývá. A i teď si na něj počkáte - 21 - Bugatti Chiron premiera USA 21Chcete Bugatti Chiron? Pospěšte si, kusů k mání ubývá. A i teď si na něj počkáte - 22 - Bugatti Chiron premiera USA 22Chcete Bugatti Chiron? Pospěšte si, kusů k mání ubývá. A i teď si na něj počkáte - 23 - Bugatti Chiron premiera USA 23Chcete Bugatti Chiron? Pospěšte si, kusů k mání ubývá. A i teď si na něj počkáte - 24 - Bugatti Chiron premiera USA 24Chcete Bugatti Chiron? Pospěšte si, kusů k mání ubývá. A i teď si na něj počkáte - 25 - Bugatti Chiron premiera USA 25
Bugatti Chiron si objednalo již 220 lidí, celá produkce přitom bude čítat 500 exemplářů

Zdroj: GT Spirit

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše