Clarkson a Top Gear byli odstaveni kvůli rvačce, Jeremy ale dál žertuje

Za suspendováním stojí fyzický útok, který má letošní Top Gear předčasně ukončit. Clarkson kvůli tomu nebrečí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Clarkson a Top Gear byli odstaveni kvůli rvačce, Jeremy ale dál žertuje

11.3.2015 | Petr Miler | 16 příspěvků

Clarkson a Top Gear byli odstaveni kvůli rvačce, Jeremy ale dál žertuje

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Za suspendováním stojí fyzický útok, který má letošní Top Gear předčasně ukončit. Clarkson kvůli tomu nebrečí.

Tip: Konec všem spekulacím, Jeremy Clarkson opouští BBC a s ním končí i Top Gear v jeho současné podobě. Přečtěte si víc...

Jako blesk z ne zcela čistého nebe včera obletěla svět zpráva o tom, že byl Jeremy Clarkson suspendován BBC a s ním i celý Top Gear. Šlo o oficiální informaci, nikoli spekulaci, komuniké zveřejněné britským mediálním gigantem bylo ale tak stručné, že se spíše než vysvětlením stalo zdrojem dalších dohadů.

BBC, předem odmítajíc další komentáře, konstatovala, že Clarkson byl do vyšetření celé záležitosti suspendován kvůli „fracas” s producentem pořadu. Záměrně používáme původní anglické slovo, neboť není možné jej jednoznačně přeložit. Může jít o roztržku, prostou neshodu, ale také o rvačku, fyzické napadení. A ač jsme včera nepředpokládali, že by druhá možnost mohla být reálná, podle nových informací se stalo právě to.

Britské Radio Times informuje, že minulý týden Clarkson udeřil, nebo se alespoň pokusil udeřit jednoho z producentů pořadu. Dodává také, že jím vůbec nemusí být včera zmiňovaný Andy Wilman, neboť nekonkrétní označení „producent” BBC používá pro řadu lidí podílejících se na přípravě pořadu. Nemuselo tedy jít o zásadní spor, ale relativně banální šarvátku, která se někomu z BBC hodně nelíbila a považoval ji za důvod pro naplnění starších hrozeb.

Daily Mail upřesňuje, že oním „producentem” měl být 36letý asistent produkce Oisin Tymon, který prý při natáčení pořadu poblíž Newcastlu Clarksonovi nezajistil večeři vůbec nebo později než měl. Za to jej měl v rozčilení fyzicky napadnout. Stát se tak mělo už minulý týden, až tento se ale celá věc dostala na přetřes u vedení BBC.

Nezdá se to být dostatečně silným důvodem minimálně pro zastavení celé show, ale další a další dostupné detaily potvrzují, že žádný jiný neexistuje. Stažení vysílání celého pořadu - podle nových zpráv nejen jednoho, ale všech tří do konce letošní sezóny - se zdá být přehnané, má být dáno tím, že další díly nejsou natočeny zcela a dotočení zbývajících „živých” částí bez Clarksona prostě není možné. I kdyby tomu tak nebylo, dostupné informace nasvědčují tomu, že Clarksonova agrese leží vedení BBC hodně v žaludku. Natolik, že jej buď nechtějí do vyřešení celé záležitosti pracovat ani na drobnostech, nebo jej nestrpí ve vysílání BBC jako takovém

Opusťme ale spekulace a raději se vraťme k tomu, co víme bezpečně. Jisté totiž je, že Clarksona neopustil jeho typický humor, ze suspendování si hlavu očividně nedělá. Jeho včera zprvu mlčící twitter nejprve zaplavily zprávy o tom, co za filmy by BBC mohla dávat místo Top Gearu, poté také konstatoval: „Dělal jsem také docela dobré válečné dokumenty. Mohli by vysílat jeden z nich.”

Ani tím ale neskončil, později dodal závěrečnou, pro Čecha zřejmě obtížněji srozumitelnou poznámku: „Sorry Ed. It seems I knocked your "I'm a human" piece down the news agenda.” Tím nejmenuje onoho napadeného producenta, omlouvá se britskému politikovi Edu Milibandovi, který plnil titulky zpráv v souvislosti s posledním dění okolo jeho napadení před blížícími volbami. Britské noviny se ale poté raději začaly věnovat Clarksonovu suspendování a Miliband z hlavních titulků zmizel. A legraci má z celé věci i moderátorova dcera Em, která na svém twitteru uvedla: „BBC, vezměte ho prosím zpět, začal vařit...”.

Ačkoli se celá věc vyjasňuje, je zatím plná otázek spíše než odpovědí. Další vývoj budeme pochopitelně sledovat a přineseme vám čerstvé informace, jakmile se objeví. Sám Clarkson se v „řešení” jinak než svými typickými poznámkami neangažuje: „Dávám si hezkou studenou pintu a čekám až se tohle přežene,” nechal se prý slyšet při návštěvě jedné z hospod nedaleko svého domova v západním Londýně.


Clarkson a Top Gear byli odstaveni kvůli rvačce, Jeremy ale dál žertuje - 1 - Oisin Tymon Top Gear 01
Toto je Oisin Tymon - člověk, kterého měl Clarkson napadnout

Clarkson a Top Gear byli odstaveni kvůli rvačce, Jeremy ale dál žertuje - 2 - Jeremy Clarkson suspended 01Clarkson a Top Gear byli odstaveni kvůli rvačce, Jeremy ale dál žertuje - 3 - Jeremy Clarkson skoro vyhazov 2014Clarkson a Top Gear byli odstaveni kvůli rvačce, Jeremy ale dál žertuje - 4 - Jeremy Clarkson suspended 02Clarkson a Top Gear byli odstaveni kvůli rvačce, Jeremy ale dál žertuje - 5 - Jeremy Clarkson 02Clarkson a Top Gear byli odstaveni kvůli rvačce, Jeremy ale dál žertuje - 6 - Jeremy Clarkson 03
Clarkson má sice budoucnost dosti nejistou, humor jej ale neopouští a jeho kolegové si zatím s celou věcí hlavu také nedělají

Zdroje: Radio Times, Daily Mail, BBC, JC@Twitter

Petr Miler

Diskuze 16 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše