Clarkson sepsul nový Superb, prý je jako mrazák. Máme důkaz, že to tak není

(+ video) Jezza ve své poslední recenzi český vůz příliš nechválil. A to přesto, že je dle něj lepší než Passat, který před rokem vynášel do nebes.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Clarkson sepsul nový Superb, prý je jako mrazák. Máme důkaz, že to tak není

20.5.2016 | Petr Prokopec | 35 příspěvků

Clarkson sepsul nový Superb, prý je jako mrazák. Máme důkaz, že to tak není

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) Jezza ve své poslední recenzi český vůz příliš nechválil. A to přesto, že je dle něj lepší než Passat, který před rokem vynášel do nebes.

Takřka přesně před rokem Jeremy Clarkson otestoval Volkswagen Passat. Nešlo však o tradiční novinářský vůz, který by byl natřískaný výbavou od koberečků s dlouhým chlupem až po strop potažený Alcantarou. Místo toho se jednalo spíše o takový „holobyt“ zvaný ve Velké Británii SE Business. Pod kapotou pak svou práci neodvádělo vrcholových 280 benzinových, nýbrž pouze 150 dieselových koní.

Přesto byl Jezza z Passatu poměrně nadšen, přičemž chválil spotřebu, nízkou hlučnost a komfort. Nejvíce jej pak okouzlila modrá barva vozu, o které se rozepsal takovým způsobem, že následně nejspíše všichni britští majitelé Passatu letěli do servisů se žádostí o přestříkání karoserie. U koncernu VW Group se pak asi museli tetelit blahem, neboť kauza Dieselgate byla daleko a Clarksonova pozitivní recenze dozajista musela vést k vyšším prodejům.

Je přitom třeba dodat, že v té době byla Jezzova budoucnost velmi sporná a nikdo včetně jeho samotného nevěděl, kam a zda vůbec se vrtne. V mezičase dostal k podpisu miliardovou smlouvu s Amazonem, čímž se dostal zpět na koně. Najednou jej koncernové vozy už neoslovují tak jako dříve. Nově měl totiž sepsat recenzi na Škodu Superb Combi se stejným dieselovým dvoulitrem, nicméně to prý byl úkol více než náročný.

Jakkoliv byl totiž Clarkson dle svých slov dříve zvyklý vařit z vody a psát o ničem celé stohy stránek, protentokrát „jsem jen sledoval, jak mi netrpělivě bliká kurzor, abych něco napsal. Obrazovka pak čtyřikrát upadla do spánkového režimu. To se mi za více než 20 let, co píšu tenhle sloupek, nestalo.“ Dle Jezzy totiž Superb Combi má světla, volant a sedadla, a to je celé, co se o něm dá napsat. Což ovšem na pokrytí jeho sloupku zdaleka nestačí.

Snad ještě zajímavější jsou jeho další slova, ve kterých vzpomíná na výše zmiňovaný Passat. Superb je totiž jeho levnější obdobou, což by nejspíše lidi zajímat mohlo. „Nicméně pravdou je, že nikdo není zvědavý ani na čtení o Volkswagenu Passat. Není to auto, kvůli kterému byste se budili v noci ze sna. A když vám řeknu, že je zde jeho levnější alternativa, pak je to stejné, jako kdybych mluvil o levných letenkách do Dortmundu. Zajímá to někoho?“

Pokud se tedy dle Jezzy najde někdo, kdo by si mohl Superb Combi koupit, pak to nejspíše bude chlapík jménem Geoff, který dříve pracoval jako vedoucí linky, ovšem kvůli čínské konkurenci přišel o práci. Nyní tak sedí doma vedle tlusté ženy, kterou nesnáší, a musí koukat na další díl nudného a nekonečného televizního seriálu. Přitom začíná zvažovat práci taxikáře, díky čemuž by mohl vypadnout z domova.

Právě při této práci by se mu Superb Combi více než hodil, neboť na zadní sedadla by usadil trojici dospělých a jejich kufry by obří zavazadelník slupl jako malinu. Nicméně Geoff si dle Jezzy český kombík nakonec nekoupí, protože ví, že i v jeho městě bude zakrátko k dispozici služba Uber a jeho vysněnou práci mu sebere chlapík s kapucí v Toyotě Prius. Což ve výsledku znamená, že nakonec o Superb Combi nemá zájem vůbec nikdo, ani Geoff.

Přitom Clarkson píše, že Supeb Combi má vše, co potřebujete k životu. „Je působivě vyroben. Je vybaven vším, co byste s rozumem v hrsti očekávali. Jeho 150koňový turbodiesel je tichý a výkonný. Má skvělý poměr hodnoty a ceny. Dokonce i velmi dobře vypadá. Je také prostorný a - zkuste se prosím nesmát - může jezdit i za nějaké čtyři litry na sto. Nicméně vám také bohužel rozjitří emoce asi stejně jako mrazák.“

Právě posledně zmiňovaný fakt je ale nakonec podle Clarksona tím definující vlastností Škody Superb Combi. Podobných vozů podle něj jezdí po silnicích kvanta, lidi si je nakonec přestanou kupovat a raději si zavolají taxi. Nebo sáhnou po onom Uberu. Což je dobrá zpráva pro Geoffa, který si tak může koupit své vysněné auto a nemusí trávit večery se svou tlustou ženou. Místo toho bude mít spoustu práce s rozvozem lidí, kteří by si tak nudné auto nekoupili.

Tím jsme v závěru Jezzovy recenze, pročež se jen můžeme ptát, co vlastně stálo za oním obratem vůči loňskému testu. Líbit se mu pochopitelně může a nemusí, pokud ale Jezza toužil po emocích, neměl testovat verzi TDI, která emocemi vážně nehýří. Je to prostě racionální volba. Ale že by byl nový Superb chladný jako mrazák? To si nemyslíme. Podívejte se na „zákulisní video” z našeho loňského testování verze 2,0 TSI s 280 koňmi. Tohle auto není nudné, ani jako kombík, a to zdaleka nejen díky svému výkonu a dynamice. Do pořádného varu dokáže dostat i ty, co ho ani neřídí, však uvidíte sami...


Clarkson sepsul nový Superb, prý je jako mrazák. Máme důkaz, že to tak není - 1 - Test Skoda Superb Combi 2015 20 TDI prvni 02Clarkson sepsul nový Superb, prý je jako mrazák. Máme důkaz, že to tak není - 2 - Test Skoda Superb Combi 2015 20 TDI prvni 05Clarkson sepsul nový Superb, prý je jako mrazák. Máme důkaz, že to tak není - 3 - Test Skoda Superb Combi 2015 20 TDI prvni 09Clarkson sepsul nový Superb, prý je jako mrazák. Máme důkaz, že to tak není - 4 - Test Skoda Superb Combi 2015 20 TDI prvni 11Clarkson sepsul nový Superb, prý je jako mrazák. Máme důkaz, že to tak není - 5 - Test Skoda Superb Combi 2015 20 TDI prvni 16Clarkson sepsul nový Superb, prý je jako mrazák. Máme důkaz, že to tak není - 6 - Test Skoda Superb Combi 2015 20 TDI prvni 18Clarkson sepsul nový Superb, prý je jako mrazák. Máme důkaz, že to tak není - 7 - Test Skoda Superb Combi 2015 20 TDI prvni 32Clarkson sepsul nový Superb, prý je jako mrazák. Máme důkaz, že to tak není - 8 - Test Skoda Superb Combi 2015 20 TDI prvni 38Clarkson sepsul nový Superb, prý je jako mrazák. Máme důkaz, že to tak není - 9 - Test Skoda Superb Combi 2015 20 TDI prvni 41Clarkson sepsul nový Superb, prý je jako mrazák. Máme důkaz, že to tak není - 10 - Test Skoda Superb Combi 2015 20 TDI prvni 45Clarkson sepsul nový Superb, prý je jako mrazák. Máme důkaz, že to tak není - 11 - Test Skoda Superb Combi 2015 20 TDI prvni 46Clarkson sepsul nový Superb, prý je jako mrazák. Máme důkaz, že to tak není - 12 - Test Skoda Superb Combi 2015 20 TDI prvni 50Clarkson sepsul nový Superb, prý je jako mrazák. Máme důkaz, že to tak není - 13 - Test Skoda Superb Combi 2015 20 TDI prvni 51Clarkson sepsul nový Superb, prý je jako mrazák. Máme důkaz, že to tak není - 14 - Test Skoda Superb Combi 2015 20 TDI prvni 52Clarkson sepsul nový Superb, prý je jako mrazák. Máme důkaz, že to tak není - 15 - Test Skoda Superb Combi 2015 20 TDI prvni 53Clarkson sepsul nový Superb, prý je jako mrazák. Máme důkaz, že to tak není - 16 - Test Skoda Superb Combi 2015 20 TDI prvni 69Clarkson sepsul nový Superb, prý je jako mrazák. Máme důkaz, že to tak není - 17 - Test Skoda Superb Combi 2015 20 TDI prvni 76Clarkson sepsul nový Superb, prý je jako mrazák. Máme důkaz, že to tak není - 18 - Test Skoda Superb Combi 2015 20 TDI prvni 75Clarkson sepsul nový Superb, prý je jako mrazák. Máme důkaz, že to tak není - 19 - Test Skoda Superb Combi 2015 20 TDI prvni 91Clarkson sepsul nový Superb, prý je jako mrazák. Máme důkaz, že to tak není - 20 - Test Skoda Superb Combi 2015 20 TDI prvni 92Clarkson sepsul nový Superb, prý je jako mrazák. Máme důkaz, že to tak není - 21 - Test Skoda Superb Combi 2015 20 TDI prvni 93
Kam se nuda v Brně hrabe na Škodu Superb Combi, alespoň podle Clarksona

Zdroj: The Times

Petr Prokopec

Diskuze 35 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše