Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Clarksonovi hrozí vyhazov z Top Gearu, dostal prý poslední varování
6.5.2014 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek
Použije-li hvězda Top Gearu znovu některé z nevhodných slůvek, BBC ho prý vyhodí. Není to jen marketing?
Slavný britský pořad televize BBC o automobilech vysílaný v mnoha mutacích sklízí úspěchy po celém světě. Jeho největším kouzlem je, že dokáže na svojí stranu získat i veřejnost, která není z hlediska znalostí a vědomostí o autech nikterak kovaná. Je to zkrátka show pro všechny. Hlavní zbraní je typicky suchý britský humor, nádherně natočená videa s poutavými efekty a za použití mnohdy drahé techniky, servírovaná divákům trojicí vtipných moderátorů spolu s tajuplným profiřidičem Stigem. Ať už je recenzované auto haněno nebo vychváleno, vždy se jedná o dobrou reklamu, i když ne všem to dochází.
Lídr trojky Clarkson, May a Hammond nyní podle deníku The Sun dostal za svou vulgaritu varování, že bude z BBC propuštěn, pokud použije kdekoliv a kdykoliv ještě jednu podobnou poznámku. Vždycky byl provokatér a už několikrát ujel, ale tentokrát je to podle britského tisku vážnější. A důvod?
Čtyřiapadesátiletý Clarkson při natáčení (tedy nikoli ve vysílání) jednoho z předloňských pořadů série Top Gear recitoval anglickou dětskou říkanku, která se používá jako rozpočítadlo při hrách a obdobných činnostech. Ta začíná následovně: „Eeny, meeny, miny, moe… Catch a tiger by the toe.“ Bez ohledu na to, co zmíněné znamená, slovo tiger (tedy tygr) podle bulvárního deníku The Daily Mirror začal nikoli písmenem T, nýbrž mumlavým N, což by byla rasistická poznámka, v Británii zjevně těžko akceptovatelná. Tento bulvár video vyvěsil na internet, Jeremyho zažaloval a od té doby se spekuluje, zda šlo o úmysl nebo jen přeřeknutí. Paradoxem je, že natočený klip opravdu nikdy nebyl v televizi odvysílán, BBC na jeho konto přesto obdržela přes tři stovky stížností.
Clarksonovou obranou je tvrzení, že nic takové úmyslně neřekl a je pravdou, že z videa není zcela patrné, co říká. Dokonce ani forezní experti najatí bulvárem (Britové...) nepotvrdili se stoprocentní jistotou, že byla narážka použita. Podle BBC se hovoří o 75procentní jistotě. Clarkson tvrdí, že písmeno N nevyslovil, neboť vzniklé slovo nemá ve svém slovníku. Na žádost BBC se však omluvil, třebaže omluvu považoval za zbytečnou.
Přesto je známý (někteří by mohli argumentovat, že až nezdravě proslulý) moderátor po této poslední skandální situaci na mušce a sám říká, že tentokrát už má namále a dostal od BBC posledni varování. Zda mu od zaměstnavatele skutečně hrozí vyhazov, či zda je to jen forma reklamy, to netušíme, BBC na to prý kouká s naprostou vážností...

Má to Jeremy Clarkson nahnuté? Realita nebo fikce? To ví zřejmě jen on sám
Zdroj: BBC
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Slovinská basketbalová superstar si lebedí nad svým novým autem. Aby ne, jde o 1000koňovou raketu pro 25 vyvolených
před hodinouGeorge Russell ukázal své nové služební auto, čekal na něj dlouhých 8 let
před 7 hodinamiNové Mini má ten nejstupidnější možný volič řazení, ukazuje naprostou nesoudnost těch, kteří dnes vymýšlí auta
včera
Nové na MotoForum.cz
- Triumph TF 250-E a TF 450-E 2026: enduro z Anglie 08:00
- Aktuální zdravotní stav Bertelleho včera 23:23
- WorldSBK míří do italské Cremony: Návrat Jonathana Rey včera 10:00
- Test MotoGP v Jerezu 28.4.2025
- MS side pokračovalo v Estorilu 28.4.2025
Nejčtenější články
Zlobil? Šéf Seatu po kritických slovech na adresu elektromobilů a EU náhle s okamžitou platností skončil
1.4.2025Uniklý ceník příplatků Bugatti Tourbillon ukazuje, jak moc jsme všichni chudí, kupec Ferrari by neměl ani na lepší lak
1.4.2025Tohle je motor W10, který VW kvůli testům nacpal do BMW M5. Auto koupil Slovák, teď na brzdě ukázal, co umí
1.4.2025Giugiaro vyškolil Teslu, takhle se dělá hranaté auto s nelakovanou karoserií. Vše platil mexický miliardář
1.4.2025Pokud máte dost odvahy a aspoň 2 miliony, můžete si pořídit poslední Ferrari dostupné s manuálem a motorem uprostřed. Charisma má
1.4.2025
Živá témata na fóru
- Táhneme na Brusel 04.30. 11:59 - abgx1
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 04.30. 08:43 - řidičBOB
- Cyklistické vlákno 04.29. 21:37 - jerry
- Čínská auta v ČR 04.29. 11:08 - Brus
- VZKAZY 04.28. 20:22 - GeneHawkins
- Jednostopé okénko 04.28. 09:28 - abgx1
- Onboard videa 04.27. 15:24 - brnenska.odchytova
- Fiat a vše kolem nich 04.26. 22:46 - petr_riha