Co se stane, když zkusíte ukrást znak moderního Rolls-Royce?

I když je to zvláštní fetiš, znaky aut se kradly, kradou a zřejmě i krást budou. Ty z výjimečných aut jsou nejcennější, přijít si na ten Rollsu ale není snadné.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Co se stane, když zkusíte ukrást znak moderního Rolls-Royce?

6.8.2015 | Petr Miler | 11 příspěvků

Co se stane, když zkusíte ukrást znak moderního Rolls-Royce?

/

I když je to zvláštní fetiš, znaky aut se kradly, kradou a zřejmě i krást budou. Ty z výjimečných aut jsou nejcennější, přijít si na ten Rollsu ale není snadné.

Rolls-Royce už dlouho nepředstavil žádný nový model, chystá jich pro nás ale hned několik. Lákat už začal na nový Phantom a jisté také je, že vyrukuje se svým prvním SUV. O budoucnost značky je tedy postaráno, ani její současnost ale není nezajímavá - ostatně, je tu s námi už 110 let (formálně, fakticky započala spolupráce pány Rollsem a Roycem už o dva rok dříve) a za tu dobu se jako výrobce jedněch z nejprestižnějších aut světa nevyprofilovala náhodou.

Prakticky po celou dobu její existence k ní neodmyslitelně patří znak Spirit of Ecstasy. Jeho označení se do češtiny obvykle nepřekládá, ale můžeme jej označit jako „duch extáze” - lascivně vyhlížející okřídlenou dámu, která jako by rozrážela vzduch na špici majestátních britských strojů. Je úchvatná a za ta léta si vybudovala statut jistého symbolu, který si dnes na příď svého Rollsu můžete pořídit i v pozoruhodných provedeních, obvykle za patřičný příplatek.

Fetiš se z ní ovšem stal nejen pro majitele, ale také pro zloděje (zdráháme se použít slovo „sběratel”) znaků aut. Trochu nechápeme, co kdo spatřuje za krásu ve vlastnictví desítek znaků aut rozvěšených po garáži či rozházených po šuplíku, faktem ovšem je, že tyto věci se kradou. Mít doma prostřelenou slípku Škody asi nikoho nedojme, modro-bílá vrtule je zajímavější a černý oř Ferrari vzpínající se na žlutém poli ještě víc. Ovšem, pokud chcete mít „to nej”, musí to být Spirit of Ecstasy - znak vozu výjimečného tak, že jej sotvakdy spatříte na ulici, nebydlíte-li v Monaku, Dubaji nebo centru Londýna.

„Sošky extáze” se tak pochopitelně (nebo nepochopitelně, ale to už nechme být) kradly, až se s tím Rolls-Royce pokusil něco udělat. Že soška zajíždí do kapoty vozu, když s ním stojíte, zřejmě víte, ale co když se ji nějaký vykuk pokusí drze ukrást, když vůz stojí nastartovaný třeba na křižovatce? Podívejte se sami na přiložené fotky nebo videa - i tehdy v reakci na útok prostě zmizí. A vrátí se, až nebezpečí pomine.

Tahle dáma je zkrátka chytrá a svá mnohdy pozlacená či zářící křídla nedá lacino. Je to jistě dokonalé řešení (no, dokonalé, zločinci jsou vždy o krok napřed a poradili by si jistě i s tímto - bude to ale dost složité), jak podobným krádežím udělat jednou pro vždy přítrž - sošku běžný primitiv-sběratel těžko uzme.

Tato funkce u Rollsů standardem už 14 let, přesto jste o ní dost možná neslyšeli. A pochopitelně, má ještě jeden důvod - když dojde ke střetu s chodcem či jiným zranitelným „objektem”, zabrání i vážnějšímu poranění, které by jinak podobný „pahýl” mohl snadno způsobit. Mrkněte se na to - kéž by se podobně umělo bránit každé auto...


Co se stane, když zkusíte ukrást znak moderního Rolls-Royce? - 1 - Kradez Spirit of Ecstasy Rolls Royce video 01Co se stane, když zkusíte ukrást znak moderního Rolls-Royce? - 2 - Kradez Spirit of Ecstasy Rolls Royce video 02Co se stane, když zkusíte ukrást znak moderního Rolls-Royce? - 3 - Kradez Spirit of Ecstasy Rolls Royce video 03Co se stane, když zkusíte ukrást znak moderního Rolls-Royce? - 4 - Kradez Spirit of Ecstasy Rolls Royce video 04Co se stane, když zkusíte ukrást znak moderního Rolls-Royce? - 5 - Kradez Spirit of Ecstasy Rolls Royce video 05Co se stane, když zkusíte ukrást znak moderního Rolls-Royce? - 6 - Kradez Spirit of Ecstasy Rolls Royce video 06Co se stane, když zkusíte ukrást znak moderního Rolls-Royce? - 7 - Kradez Spirit of Ecstasy Rolls Royce video 07Co se stane, když zkusíte ukrást znak moderního Rolls-Royce? - 8 - Kradez Spirit of Ecstasy Rolls Royce video 08
Zkuste si ukrást a... zmizí

Co se stane, když zkusíte ukrást znak moderního Rolls-Royce? - 9 - Rolls Royce Spirit of Ecstasy osvetlena 01Co se stane, když zkusíte ukrást znak moderního Rolls-Royce? - 10 - Rolls Royce Spirit of Ecstasy osvetlena 04Co se stane, když zkusíte ukrást znak moderního Rolls-Royce? - 11 - Rolls Royce Spirit of Ecstasy osvetlena 02Co se stane, když zkusíte ukrást znak moderního Rolls-Royce? - 12 - Rolls Royce Spirit of Ecstasy osvetlena 03Co se stane, když zkusíte ukrást znak moderního Rolls-Royce? - 13 - Rolls Royce Spirit of Ecstasy osvetlena 05Co se stane, když zkusíte ukrást znak moderního Rolls-Royce? - 14 - Rolls Royce Spirit of Ecstasy osvetlena 06
Soška je dnes dodávána v mnoha provedeních, mj. i v částečně či zcela iluminovaném

Petr Miler

Diskuze 11 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše