Rolls-Royce poodhalil nový Phantom a s ním i svou budoucnost, hliníkovou platformu

Britové usilovně pracují na nové architektuře, jenž bude podepírat i první firemní SUV. Vpředu pak počítá s dvanáctiválcovým motorem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Rolls-Royce poodhalil nový Phantom a s ním i svou budoucnost, hliníkovou platformu

5.7.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Rolls-Royce poodhalil nový Phantom a s ním i svou budoucnost, hliníkovou platformu

/

Britové usilovně pracují na nové architektuře, jenž bude podepírat i první firemní SUV. Vpředu pak počítá s dvanáctiválcovým motorem.

Dnešní den je sice v České republice státní svátek, nicméně svět si na nic takového nehraje. Právě naopak došlo k horečnatému odhalování řady novinek, pročež jsme si již mohli představit takové Ferrari LaFerrari Aperta, Aston Martin AM-RB 001 či facelift Renaultu Clio RS. Aby toho navíc nebylo málo, pak se svou troškou do mlýna přispěchal také Rolls-Royce.

Britská automobilka sice neodhalila plně některou svou chystanou novinku, nicméně přesto nesmíme její příspěvek brát na lehkou váhu. Na první fotografii nám totiž byla odhalena celohliníková architektura, na které bude postaven příští Rolls-Royce Phantom. Mimo to pak platforma bude podepírat i chystané SUV, jenž je zatím známé jako Project Cullinam.

S novými komponenty má dorazit výrazné odlehčení, nic konkrétního však dosud nezaznělo. Stejně tak je Rolls-Royce tajuplný ohledně motorového prostoru. Zde však alespoň víme, že dojde k instalaci dvanáctiválce. Zda však půjde o evoluční verzí stávající 6,75litrové jednotky či posílenou variantu 6,6litrového motoru je momentálně záhadou.

Dodat tak lze, že testovací muly pokryté maskovací fólií naznačují oproti současnému modelu delší karoserii, s nímž dorazí odlišné nárazníky a světlomety. Očekává se však, že vzhled vozu bude spíše evoluční než revoluční. Britové totiž nehodlají odradit klientelu, která si stávající Phantom více než oblíbila - i proto vydrží ve výrobě až do roku 2017.

Novinka, tedy v pořadí již osmá generace, se ukáže o dvanáct měsíců později, přičemž opětovně bude k mání se standardním a prodlouženým rozvorem. Kupé a kabriolet ovšem již součástí nové rodiny nebudou, jejich roli totiž mají zastat níže postavené a sportovněji koncipované modely Wraith a Dawn.


Rolls-Royce poodhalil nový Phantom a s ním i svou budoucnost, hliníkovou platformu - 1 - Rolls-Royce Phantom 2018 oficialni a spy foto 01
Rolls-Royce poodhalil novou platformu...

Rolls-Royce poodhalil nový Phantom a s ním i svou budoucnost, hliníkovou platformu - 2 - Rolls-Royce Phantom 2018 oficialni a spy foto 02Rolls-Royce poodhalil nový Phantom a s ním i svou budoucnost, hliníkovou platformu - 3 - Rolls-Royce Phantom 2018 oficialni a spy foto 03Rolls-Royce poodhalil nový Phantom a s ním i svou budoucnost, hliníkovou platformu - 4 - Rolls-Royce Phantom 2018 oficialni a spy foto 04Rolls-Royce poodhalil nový Phantom a s ním i svou budoucnost, hliníkovou platformu - 5 - Rolls-Royce Phantom 2018 oficialni a spy foto 05Rolls-Royce poodhalil nový Phantom a s ním i svou budoucnost, hliníkovou platformu - 6 - Rolls-Royce Phantom 2018 oficialni a spy foto 06Rolls-Royce poodhalil nový Phantom a s ním i svou budoucnost, hliníkovou platformu - 7 - Rolls-Royce Phantom 2018 oficialni a spy foto 07Rolls-Royce poodhalil nový Phantom a s ním i svou budoucnost, hliníkovou platformu - 8 - Rolls-Royce Phantom 2018 oficialni a spy foto 08Rolls-Royce poodhalil nový Phantom a s ním i svou budoucnost, hliníkovou platformu - 9 - Rolls-Royce Phantom 2018 oficialni a spy foto 09Rolls-Royce poodhalil nový Phantom a s ním i svou budoucnost, hliníkovou platformu - 10 - Rolls-Royce Phantom 2018 oficialni a spy foto 10Rolls-Royce poodhalil nový Phantom a s ním i svou budoucnost, hliníkovou platformu - 11 - Rolls-Royce Phantom 2018 oficialni a spy foto 11
...mimo to nám vzhled příštího Phantomu naznačují snímky testovacích prototypů

Zdroje: Rolls-Royce, Autocar

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše