Co zabilo herce Yelchina? Podívejte se, jak funguje hloupý volič automatu FCA

 | 20 příspěvků | 29.6.2016 Marek Bednář
Reagovat

Nepřihlášený Normie

Itálie. U BMW je to aspoň.. | 29.6.2016 11:04reagovat
avatar

Itálie. U BMW je to aspoň "jiný", tohle je v podstatě normální volič, akorát není mechanický a "navíc" je tam to vracení doprostřed. Nechápu k čemu, to je opravdu xindl mezi klasikou a modernou co spojuje nevýhody obojího.

Nepřihlášený Magnum.357

Když si něco kupuju tak se.. | 29.6.2016 11:18reagovat
avatar

Když si něco kupuju tak se seznámím s tím jak to funguje.Vyhovuje? koupím,Nevyhovuje ? jdu dál

Nepřihlášený Kuba

Pokud tomu dobre rozumim,.. | 29.6.2016 11:28reagovat
avatar

Pokud tomu dobre rozumim, tak za vsechny nehody mohli ridici, ktery byli lini poradne domackout paku. Necekane v USA.

Nepřihlášený abc

Nepřijde mi to jako něco šp.. | 29.6.2016 11:31reagovat
avatar

Nepřijde mi to jako něco špatnýho, prostě volič s pojistkou. Nemusel by se vracet doprostřed ale to zas takovej problém neni. Aktuální režim je dost vidět a jen idiot si je může splést.

Jasná nevýhoda automatu je, že vás může kdykoliv zabít.

Nepřihlášený Ferro

Volic v BMW je dost podovn.. | 29.6.2016 12:25reagovat
avatar

Volic v BMW je dost podovny akurat BMW ma pre parkovanie tlacitko. Mne sa to niako extra nebezpecne nezda ale nie som american :D

Nepřihlášený

Vizuelní kontrola pozice v.. | 29.6.2016 13:06reagovat
avatar

Vizuelní kontrola pozice vypínače/přepínače jeho jednoznačnou polohou je jedním z významných prvků bezpečnosti. Že se ji dnešní joystiková palcoidní generace designérů/konstruktérů vzdává, je těžký fail.

Už vidím, jak v plném Slunci někdo luští nějaké svítící písmenko na páce. Však může si za to sám, měl si vzít polarizační brýle a odstínit si to novinama.

Nepřihlášený xyz

Tomu volicu nic nie je. Ja.. | 29.6.2016 13:23reagovat
avatar

Tomu volicu nic nie je. Ja tomu hovorim prirodzeny vyber. Ze na to kapu amici je uplne logicke.

Nepřihlášený Miroslav

To jsou ty debilní vysoký.. | 29.6.2016 13:24reagovat
avatar

To jsou ty debilní vysoký krávy SUV. Kdyby měl sedan, tak by žil.

Nepřihlášený OK

Nevím, ale pokud je vše v.. | 29.6.2016 14:27reagovat
avatar

Nevím, ale pokud je vše v manuálu tak nevím co řeší... přijde mi že vše funguje. Pravda, vizuální kontrola polohy je fajn, ale když si kupuju auto s elektronickým měničem, tak s tím tak nějak počítám...

Nepřihlášený wolff

Žádnou chybu v tom voliči.. | 29.6.2016 15:34reagovat
avatar

Žádnou chybu v tom voliči aut. převodovky nevidím. Pro změnu je nutné zmáčknout pojistku, tedy k náhodné změně dojít nemůže. Poloha páky při změně odpovídá požadované pozici. To, že se páka vrací na střed nevidím jako chybu, v podtsatě na manuálu taky z první nepoznáš co máš zařazeno, zvláš´t kde je zpátečka vedle jedničky. K nehodě může dojít jen zapomnětlivostí majitele, jinak ne, Dělá se z komára velbloud.

Nepřihlášený honza

Lidský faktor .Občas se st.. | 29.6.2016 16:26reagovat
avatar

Lidský faktor .Občas se stane, že řidič spěchá Nedostatečně stlačí tlačítko voliče a to může způsobit nehodu . Změna nastavení má byt jasná intuitivní a jednoduchá na ovládání . Systém má být vybaven bezpečnostní pojistkou Třeba automatickou parkovací brzdou v případě, nepřítomnosti řidiče za volantem ( otevřených dveřích ) . Když už je auto vybaveno spoustou elektronických systému, tak je s podivem, že tyto systémy nejsou dostatečně využity ke zvýšení komfortu a bezpečnosti . Počet nehod dokládá, že technické řešení obsahuje chyby.

Nepřihlášený

Tak jim dávejte jenom manu.. | 29.6.2016 18:01reagovat
avatar

Tak jim dávejte jenom manuály...tyhle problémy nebudou a počet aut v USA klesne o 90%...

Nepřihlášený pekr

Volič v BMW ale i JAguaru.. | 29.6.2016 20:27reagovat
avatar

Volič v BMW ale i JAguaru apod s převodovkou od německé firmy ZF s elektronickým ovládáním (6ti i 8mi stuňové) se neliší způsobem ovládání - vždy se vrací do středové polohy, ale na rozdíl od americké verze se po vypnutí motoru vždy zařadí parkovací mód a je zamezeno samorozjetí auta s tím že BMW někdy aktivuje i elektronickou brzdu. Záleží v jakém módu jste před vypnutím motoru. Na rozdíl od mechanicka řazené převodovky, kde nemůžete vypnout motor, pokud nezařadíte parkovací polohu. To je velký rozdíl od různých jiných typů převodovek, kdy můžete vypnout motor bez zařazení park polohy.

Nepřihlášený

Myslíte si, že herec je zt.. | 29.6.2016 21:34reagovat
avatar

Myslíte si, že herec je ztělesněním dokonalosti a lidského génia? Nevím, jestli se lze dočíst jak na tom byl tento, ale vidět ve filmu herce, jak s hranou velkou námahou dotahuje směrem doleva šroub, který musí být zákonitě pravotočivý, no nevím.

Nepřihlášený Venca

Tak jsou to hold dementi n.. | 30.6.2016 10:46reagovat
avatar

Tak jsou to hold dementi no. Co je za problém se podívat co mám zařazeno. Tohle fakt nechápu. Banda negramotnejch hovad.

Nepřihlášený stanley

mě to připadá na cílený út.. | 30.6.2016 20:51reagovat
avatar

mě to připadá na cílený útok na JEEP ,všechno je to nesmysl,já mám auta s manuálem a už se mě stalo ,že jsem nezařadil rychlost ,když jsem zastavil ,tak jsem neobviňoval výrobce ,ale svoji blbost a vo tom to je

Nepřihlášený stanley

po zhlédnutí videa jsem us.. | 30.6.2016 21:02reagovat
avatar

po zhlédnutí videa jsem usoudil,že jestli někomu nestačí signalizace na voliči nebo na budíku přístrojové desky ,tak buď neví co znamenají písmena nebo je úplný debil,který není hoden řidičského oprávnění ,když je zařazeno n tak je to každému normálnímu řidiči jasné

Nepřihlášený Hrůza co píše za pitomce články

Hrůza co píše za pitomce čl.. | 3.7.2016 16:03reagovat
avatar

Hrůza co píše za pitomce články

Nepřihlášený Tom

BMW ma taky joystick, jenz.. | 4.7.2016 15:02reagovat
avatar

BMW ma taky joystick, jenze kdyz otevru dvere a odepnu pas automaticky se prepne prevodovka do P. Mercedes ma volic razeni pod volantem a myslim ze funguje stejne jako u BMW.

Nepřihlášený Karl

Že s tím může mít problémy.. | 15.7.2016 10:06reagovat
avatar

Že s tím může mít problémy jenom blbec si pravděpodobně původně myslela i většina z těch 686 stěžovatelů, do doby než se jim samotným s tím něco přihodilo.

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif

Živá témata na fóru

zobrazit vše