Další americký stát zakázal Tesle prodej aut, porušuje zákon

New Jersey je třetím americkým státem, který Tesla Motors zakázal prodej vozů stávajícím způsobem, tedy bez prostředníka. Uvažují o tom i další.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Další americký stát zakázal Tesle prodej aut, porušuje zákon

13.3.2014 | Marek Bednář | 7 příspěvků

Další americký stát zakázal Tesle prodej aut, porušuje zákon

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

New Jersey je třetím americkým státem, který Tesla Motors zakázal prodej vozů stávajícím způsobem, tedy bez prostředníka. Uvažují o tom i další.

První duben bude dnem, kdy bude Tesla Motors muset najít jiný způsob prodeje svých vozů v New Jersey. Dosud je nejen tam prodává přímo zákazníkům, bez třetí osoby dealera uprostřed. Jenže to ve Státech výrobci automobilů nemohou - mezi jimi a zákazníky musí být prostředník, zřejmě s ohledem na zachování rovných podmínek na trhu, automobilka by ve srovnání s dealery měla mnoho výhod a mohla by časem zneužít své nestandardní postavení v neprospěch zákazníka.

Tento zákon se Tesle daří s různými výmluvami obcházet, ne všechny státy jí to ale trpí a její aktivity napadají soudní cestou. New Jersey je třetím státem, kde žaloba proti automobilce uspěla a kde Tesla bude muset změnit způsob prodeje. Prvními dvěma byly Texas a Arizona, podobný vývoj je na spadnutí také ve státech Ohio, New York, Minnesota a Georgia.

Tesla má ve zvyku stavět své showroomy v místech, kde je velký pohyb pěších. Londýnská prodejna v nákupním centru Westfield, otevřená v říjnu minulého roku, tento model vzniklý ve Státech kopíruje. Za týden ji podle mluvčího automobilky navštíví asi 15 tisíc lidí, kolik z nich však odjede novým elektromobilem, známo není.

Dodejme, že New Jersey je stát na pobřeží Atlantiku, bezprostředně sousedící s New Yorkem a jde o jeden z nejlukrativnějších trhů pro luxusní automobily v celých Spojených státech. Tesla si tak dozajista nemůže dovolit jej opustit a prodej koncovým zákazníkům bude muset svěřit jiným subjektům. Jaký vliv to bude mít na její podnikání, ukáže čas.


Další americký stát zakázal Tesle prodej aut, porušuje zákon - 1 - Tesla Model S 2013 nove foto 03Další americký stát zakázal Tesle prodej aut, porušuje zákon - 2 - Tesla Model S 2013 nove foto 02Další americký stát zakázal Tesle prodej aut, porušuje zákon - 3 - Tesla Model S 2013 nove foto 05Další americký stát zakázal Tesle prodej aut, porušuje zákon - 4 - Tesla Model S 2013 nove foto 01Další americký stát zakázal Tesle prodej aut, porušuje zákon - 5 - Tesla Model S 2013 nove foto 04Další americký stát zakázal Tesle prodej aut, porušuje zákon - 6 - Tesla Model S 2013 nove foto 06
Tesla bude v New Jersey muset změnit způsob prodeje

Zdroj: Auto Express

Marek Bednář

Diskuze 7 příspěvků

Autobazar

zobrazit vše