Další americký stát zakázal Tesle prodej aut, porušuje zákon

New Jersey je třetím americkým státem, který Tesla Motors zakázal prodej vozů stávajícím způsobem, tedy bez prostředníka. Uvažují o tom i další.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Další americký stát zakázal Tesle prodej aut, porušuje zákon

13.3.2014 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Další americký stát zakázal Tesle prodej aut, porušuje zákon

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

New Jersey je třetím americkým státem, který Tesla Motors zakázal prodej vozů stávajícím způsobem, tedy bez prostředníka. Uvažují o tom i další.

První duben bude dnem, kdy bude Tesla Motors muset najít jiný způsob prodeje svých vozů v New Jersey. Dosud je nejen tam prodává přímo zákazníkům, bez třetí osoby dealera uprostřed. Jenže to ve Státech výrobci automobilů nemohou - mezi jimi a zákazníky musí být prostředník, zřejmě s ohledem na zachování rovných podmínek na trhu, automobilka by ve srovnání s dealery měla mnoho výhod a mohla by časem zneužít své nestandardní postavení v neprospěch zákazníka.

Tento zákon se Tesle daří s různými výmluvami obcházet, ne všechny státy jí to ale trpí a její aktivity napadají soudní cestou. New Jersey je třetím státem, kde žaloba proti automobilce uspěla a kde Tesla bude muset změnit způsob prodeje. Prvními dvěma byly Texas a Arizona, podobný vývoj je na spadnutí také ve státech Ohio, New York, Minnesota a Georgia.

Tesla má ve zvyku stavět své showroomy v místech, kde je velký pohyb pěších. Londýnská prodejna v nákupním centru Westfield, otevřená v říjnu minulého roku, tento model vzniklý ve Státech kopíruje. Za týden ji podle mluvčího automobilky navštíví asi 15 tisíc lidí, kolik z nich však odjede novým elektromobilem, známo není.

Dodejme, že New Jersey je stát na pobřeží Atlantiku, bezprostředně sousedící s New Yorkem a jde o jeden z nejlukrativnějších trhů pro luxusní automobily v celých Spojených státech. Tesla si tak dozajista nemůže dovolit jej opustit a prodej koncovým zákazníkům bude muset svěřit jiným subjektům. Jaký vliv to bude mít na její podnikání, ukáže čas.


Další americký stát zakázal Tesle prodej aut, porušuje zákon - 1 - Tesla Model S 2013 nove foto 03Další americký stát zakázal Tesle prodej aut, porušuje zákon - 2 - Tesla Model S 2013 nove foto 02Další americký stát zakázal Tesle prodej aut, porušuje zákon - 3 - Tesla Model S 2013 nove foto 05Další americký stát zakázal Tesle prodej aut, porušuje zákon - 4 - Tesla Model S 2013 nove foto 01Další americký stát zakázal Tesle prodej aut, porušuje zákon - 5 - Tesla Model S 2013 nove foto 04Další americký stát zakázal Tesle prodej aut, porušuje zákon - 6 - Tesla Model S 2013 nove foto 06
Tesla bude v New Jersey muset změnit způsob prodeje

Zdroj: Auto Express

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.